Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Dostrzegając najważniejsze w szczegółach – minimalistyczne zdjęcia cypryjskiej fotograf Heleny Georgiou

11 494  
69   12  
Cypryjska fotograf Helena Georgiou znana jest ze swojej kolekcji graficznych fotografii, na których umieszcza zwykłych ludzi w minimalistycznych pejzażach. Lakoniczne prace Heleny każą wpatrywać się w każdy szczegół, odkrywając jego sens. Dzięki grze kolorów i kształtów fotograf wypełnia minimalistyczne ujęcia całą historią, podsumowując wiele w małym.

#1.


Moje fotografie zrodziły się z głębokiego zamiłowania do szczegółów – mówi Helena. – Z ich pomocą wyrażam swoje uczucia i staram się dzielić przemyśleniami i wrażeniami z podróży. Dwa największe źródła inspiracji to dla mnie poezja i literatura. Uważam, że najważniejszą rzeczą w fotografii, jak w każdej innej sztuce, jest jej zdolność do wywołania emocjonalnej reakcji, odpowiedzi.

#2.#3.


Helena Georgiou urodziła się i wychowała w Nikozji, stolicy greckiego Cypru. Studiowała administrację biznesową i architekturę wnętrz, uczestnicząc w licznych warsztatach plastycznych i fotograficznych. Helena jest członkiem Cypryjskiego Towarzystwa Fotograficznego od 2009 roku. Brała udział w wystawach zarówno w Grecji, jak i za granicą (Belgia, Niemcy, Austria). Helena nie tak dawno otrzymała nagrodę Parlamentu Europejskiego za poruszanie w swej twórczości tematu praw człowieka.

#4.#5.#6.#7.#8.#9.#10.#11.#12.#13.#14.#15.#16.#17.#18.#19.#20.#21.#22.#23.#24.#25.#26.4

Oglądany: 11494x | Komentarzy: 12 | Okejek: 69 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.04

31.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało