Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Największe obciachy – Została wyproszona z damskiej siłowni przez swój strój. Oto jak była ubrana

88 260  
218   137  
W dzisiejszym odcinku:
  • W Łodzi remontowano drogę i coś poszło nie tak
  • Księża na Orlenie tankują taniej. Obywatele oburzeni, a spółka zabiera głos w sprawie
  • Pacjentka wyłączyła drugiej pacjentce respirator, bo ją denerwował… i to dwukrotnie
  • Katechetka przebywająca na L4 z powodu bólów kręgosłupa brała udział w procesji i niosła krzyż
  • Została wyproszona z damskiej siłowni przez swój strój

#1. W Łodzi remontowano drogę i coś poszło nie tak


Remont po łódzku jaki jest, każdy widzi… a przynajmniej każdy miał okazję się o tym przekonać, bo w ostatnim czasie w internecie bardzo głośno zrobiło się o sprawie remontu ulicy Morgowej w Łodzi.

Ulica ta była od lat bardzo zaniedbana i mieszkańcy zabiegali o remont. Po drodze pojawiło się niestety kilka problemów. Przede wszystkim część działek pod drogę znajdowała się w rękach Skarbu Państwa, a część w rękach prywatnych właścicieli. Dodatkowo ulica nie posiadała żadnej infrastruktury, przez co nagromadzona na niej woda miałaby spływać na posesje mieszkańców.

W końcu udało się prawdopodobnie dojść do jakiegoś porozumienia, bo w 2022 roku Zarząd Dróg Miejskich w Łodzi wystawił dwie oferty przetargu – na drogę, chodnik oraz na zjazdy do prywatnych posesji. Remont ruszył pełną parą.

W międzyczasie ze strony mieszkańców zaczęły docierać niepokojące głosy. Otóż nowo położona droga miała znajdować się nawet kilkadziesiąt centymetrów wyżej niż otaczające ją tereny. W związku z licznymi skargami prace wstrzymano.

Co więc poszło nie tak i skąd ten cały kabaret? Wykonawca zarzekał się, że realizował prace zgodnie z otrzymaną od ZIM dokumentacją projektową. Z kolei prawdopodobną przyczyną tak drastycznego podniesienia poziomu drogi i chodników był… brak kanalizacji burzowej, a więc odpowiedniego odwodnienia na wypadek obfitych opadów.

#2. Księża na Orlenie tankują taniej. Obywatele oburzeni, a spółka zabiera głos w sprawie


Ostatnimi czasy dość spore poruszenie w sieci wywołała informacja, jakoby księża mieli możliwość tańszego nabycie paliwa na stacjach sieci Orlen. Wynika to rzekomo z faktu, iż posiadają specjalne zniżki uprawniające ich do tańszego tankowania o 16 groszy na każdym litrze benzyny.

Wprawdzie temat wcale nie jest nowy, jednak został on niedawno udostępniony m.in. na Wykopie, gdzie rozgorzała dość ostra dyskusja. Pojawiło się wiele komentarzy – w tym od samych pracowników stacji, którzy przytoczyli nam, jak to wygląda w praktyce:

Nie każdy ksiądz ma akurat 16gr/L, ale mi się zdarzyło dość często spotkać. Rekord u mnie miał ksiądz z kartą -20gr/L. Akcjonariusze Orlenu mają 10gr na 95 i 15gr na 98. KDR ma 8 i 10gr (95 i 98) + 20% na kawusie, hot-doga itd. Pracownicy stacji mają 8gr z limitem litrów miesięcznie. OSP oraz WOT ma również po 8gr/L. Co do Policji oraz Górników to najczęściej oni mają karty NSZZ Solidarność. Zniżki są różne.
Co ciekawe, wpis został również skomentowany przez oficjalne konto Orlenu na Wykopie:

To standardowa umowa biznesowa, zawarta na warunkach rynkowych. Z tego produktu, na zasadach rynkowych, korzystają również inne instytucje, stowarzyszenia, fundacje czy podmioty gospodarcze. Rabat negocjowany jest każdorazowo w zależności od realizowanego wolumenu sprzedaży.
Czyli jak to mawiają Amerykanie: business is business i nie ma powodu do kręcenia afery.

#3. Pacjentka wyłączyła drugiej pacjentce respirator, bo ją denerwował… i to dwukrotnie


Do dość kuriozalnej sytuacji doszło ostatnimi czasy w szpitalu w miejscowości Mannheim w południowo-zachodnich Niemczech. Jedna z pacjentek (72-letnia kobieta) dwukrotnie odcięła swoją towarzyszkę z sali (79-letnią kobietę) od tlenu, bo… irytowało ją pikanie respiratora.

Po raz pierwszy pacjentka zdecydowała się wyłączyć aparaturę koleżance przed godziną 20. Personel szpitala zareagował natychmiast, przywracając urządzenie do działania i tłumacząc pacjentce, że sprzęt jest niezbędny, aby druga kobieta mogła być utrzymywana przy życiu.

Apel lekarzy na niewiele się zdał, ponieważ po godzinie 21 doszło do kolejnej próby odłączenia respiratora 79-letniej kobiecie. Tym razem reakcja ze strony personelu nie nastąpiła tak szybko, jak poprzednim razem, w związku z czym u kobiety ustały czynności życiowe. Na szczęście podjęta reanimacja przyniosła pożądany skutek i 79-latkę udało się uratować.

72-latce z kolei postawiono zarzut usiłowania zabójstwa i przeniesiono ją do aresztu.

#4. Katechetka przebywająca na L4 z powodu bólów kręgosłupa brała udział w procesji i niosła krzyż


Podobno wiara czyni cuda. Trudno się z tym nie zgodzić, kiedy widzi się doniesienia takie jak to. Bohaterką całej historii jest katechetka z podtoruńskiej miejscowości, która od lat cierpiała na schorzenia kręgosłupa. Dolegliwości były na tyle poważne, że w marcu i kwietniu tego roku kobieta została skierowana na L4 trwające niemal miesiąc.

Problem jednak w tym, iż nauczycielka została wypatrzona m.in. na procesji drogi krzyżowej, gdzie… wraz z innymi wiernymi niosła krzyż. Oprócz tego katechetka brała udział w warsztatach Koła Gospodyń Wiejskich, co najwyraźniej komuś się nie spodobało. Zrobiono jej bowiem zdjęcia, które następnie trafiły do dyrekcji szkoły. Personel z kolei przekazał je do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie natychmiast podjęto decyzję o odebraniu jej świadczenia z dnia, kiedy odbywała się procesja drogi krzyżowej. Uznano, iż wykonywane przez kobietę czynności mogły mieć wpływ na wydłużenie okresu niezdolności do pracy.

Co ciekawe, w trakcie postępowania wyjaśniającego zasięgnięto opinii lekarza, który ocenił co następuje:

Niesienie krzyża jako część praktyk religijnych dokonywanych jednocześnie przez kilka-kilkanaście osób nie może przyczynić się do niebezpiecznego przeciążenia kręgosłupa i ma raczej wymiar symboliczny.
Nie powstrzymało to jednak ZUS-u przed wydaniem swojej oceny. Katechetka poczuła się pokrzywdzona i skierowała sprawę do sądu, gdzie orzeczono, że:

Ubezpieczona nie naruszyła wskazań lekarskich. Przeciwnie, ubezpieczona miała zalecaną umiarkowaną aktywność, a oceniane czynności miały taki charakter. Niesienie symbolicznego krzyża wraz z kilkoma osobami na krótkich dystansach, tożsamo jak przygotowanie stroika świątecznego czy udział w grupowej fotografii nie wpłynęło na pogorszenie stanu zdrowia ubezpieczonej.
Należność za odebrany dzień przywrócono, a na cudowne ozdrowienie katechetki przymknięto oko.

#5. Została wyproszona z damskiej siłowni przez swój strójKerry Rose Schwartz prowadzi swój kanał na TikToku, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami i pokazuje, co aktualnie w jej życiu się dzieje. Jakiś czas temu Kerry podzieliła się ze swoimi obserwatorami sytuacją, w której brała udział.

Kerry postanowiła wybrać się na siłownię dla kobiet, aby odbyć swój trening. Z racji iż miała to być siłownia dla kobiet, Kerry zdecydowała się założyć tylko top i żółte legginsy. Nie widziała nic złego w tym, jak była ubrana i nie podejrzewała, że znajdzie się w centrum afery.

W trakcie treningu podszedł do niej jeden z pracowników obiektu i oznajmił, iż wiele kobiet tam ćwiczących skarży się na nieodpowiedni strój Kerry. Powiedział, iż czują się one niekomfortowo w towarzystwie tak ubranej kobiety.

Stwierdził, że przez mój strój inni czują się niekomfortowo i powinnam go zmienić. To był w pierwszej chwili szok. Potem poczułam zakłopotanie. Zaczęłam się nawet trochę wstydzić, mimo że nie powinnam. Dlaczego ktoś zwrócił mi uwagę na strój w damskiej siłowni?
Czy rzeczywiście mieli się do czego przyczepić? Oceńcie sami.


Internauci uważają inaczej. W komentarzach znacząco przeważają słowa wsparcia dla tiktokerki. Zdaniem internautów Kerry wygląda świetnie, a pozostałe kobiety poskarżyły się na nią przez wzgląd na swoje kompleksy i zwyczajną zazdrość.W poprzednim odcinku: Oferta pracy taka, że człowiek przysiada, czytając

6

Oglądany: 88260x | Komentarzy: 137 | Okejek: 218 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.04

01.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało