Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Celebryci wcale nie muszą być głupi. Ci na przykład posiadają tytuł doktora

31 928  
184   43  
Wiele osób w dzisiejszych czasach automatycznie zakłada, że jak ktoś jest celebrytą, to od razu musi mieć braki w inteligencji (bo wielu przecież tak się zachowuje). Okazuje się jednak, że nie wszystkich to dotyczy. Niektórzy posiadają nawet doktorat...

#1. Shaquille O’Neal

Shaquille O’Neal to człowiek, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wielu z nas kojarzy go z jego gry w lidze NBA oraz z jego niespotykanych gabarytów ciała (facet jest ogromny!). Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, że koszykarza od 2012 roku można nazywać doktorem. Tytuł został zdobyty przez O'Neala w Barry University.

#2. Ken Jeong

Ken Jeong to postać, którą możemy kojarzyć z wielu seriali komediowych. Jednak w przeszłości mężczyzna uzyskał dyplom lekarza na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill. To właśnie w trakcie rezydentury w Nowym Orleanie Jeong wygrał „Big Easy Laff-Off”, co zapoczątkowało jego karierę komediową

#3. Mayim Bialik

Mayim Bialik to amerykańska aktorka. Niewielu jednak o tym wie, że kobieta posiada również doktorat z neurobiologii, który zdobyła na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

#4. Brian May

Brian May jest jednym z członków i założycieli legendarnego zespołu Queen. Mężczyzna na początku lat 70. przerwał studia na wydziale astrofizyki, aby zająć się karierą muzyczną. Trzydzieści lat później rzucił wszystko, aby ukończyć swoje studia. Zdobył tytuł doktora w Imperial College.

#5. George Miller

Reżyser filmów z serii Mad Max z Melem Gibsonem, George Miller, w trakcie tworzenia swojego pierwszego dzieła wciąż pracował jako lekarz. Posiada on bowiem tytuł doktora medycyny.

#6. Robert A. Leonard

Po występie w roli frontmana zespołu Sha Na Na na Woodstocku, Robert A. Leonard otrzymał prestiżowe stypendium Fulbrighta. Porzucił więc całkowicie karierę muzyczną i ukończył studia lingwistyczne na Uniwersytecie Columbia z tytułem doktora. Od tego czasu poświęcił się pracy językowej i detektywistycznej, rozpracowując m.in. głośną sprawę morderstwa JonBenét Ramsey.

#7. Pedro-Juan Vázquez Bragan

Portorykański raper PJ Sin Suela (a raczej Pedro-Juan Vázquez Bragan) ukończył studia medyczne w 2015 roku na Universidad Central del Caribe. Mężczyzna ostatecznie poświęcił się karierze rapera, jednak w trakcie pandemii wspierał swoich byłych kolegów w ich ciężkiej pracy.

#8. Lenny Henry

Aktor Lenny Henry, najbardziej znany z roli w serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”, zdobył w 2018 roku tytuł doktora sztuki nowych mediów na Royal Holloway, University of London.

#9. Graham Chapman

Graham Chapman, znany z wielu skeczów Monty Pythona, uzyskał tytuł doktora w Medical College of St. Bartholomew's Hospital. Choć kariera medyczna nie była ewidentnie dla niego, ponieważ nie zabawił tam zbyt długo.

#10. Ellen Cleghorne

Ellen Cleghorne, gwiazda „Saturday Night Live” w latach 90., zdobyła w 2014 roku tytuł doktora performatyki na New York University.

#11. Don S. Davis

Zanim pojawił się w „Gwiezdnych Wrotach” i w „Miasteczku Twin Peaks”, Don S. Davis zdobył tytuł doktora w dziedzinie teatrologii w 1982 roku na Southern Illinois University.

#12. Michael Crichton


Zanim napisał scenariusz do filmów „Tajemnica Andromedy” i „Park Jurajski”, Michael Crichton zdobył tytuł doktora medycyny na Harvardzie jeszcze w 1969 roku.

#13. Dan Grimaldi

Dan Grimaldi kojarzony jest przede wszystkim z roli bliźniaków Patsy i Philly Parisi w serialu „Rodzina Soprano”. Nie jest to jego jedyne osiągnięcie. Oprócz tego mężczyzna zdobył również tytuł doktora z przetwarzania danych na City University of New York. Przez pewien czas pracował również jako profesor.

#14. Harold Gould

Zanim Harold Gould zdobył sławę dzięki swoim występom w „Złotych dziewczynach” i „Żądle”, uzyskał tytuł doktora teatrologii na Uniwersytecie Cornell. Spędził również pewien czas na wykładaniu literatury, dramatu i mowy w swojej byłej szkole.

#15. Peter Weller

Peter Weller to aktor, którego kojarzymy przede wszystkim z roli Robocopa. Niewiele osób o tym wie, ale mężczyzna w 2014 roku zdobył tytuł doktora z historii sztuki włoskiego renesansu na Uniwersytecie Kalifornijskim.
8

Oglądany: 31928x | Komentarzy: 43 | Okejek: 184 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.03

29.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało