Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najbardziej surrealistyczne krajobrazy naszej planety

22 326  
202   10  
Na naszej planecie jest tyle pięknych i cudownych miejsc, że nie sposób ich wszystkich zliczyć. A jednocześnie na Ziemi jest ogromna liczba naprawdę surrealistycznych krajobrazów. W tych miejscach jakby czas się zatrzymał, wydają się tak niezwykłe i zachwycające, że czasami można odnieść wrażenie, że wcale nie są z naszej planety albo nie z tego świata. Nie sposób pokazać wszystkiego, ale niektóre miejsca są tak niesamowite, że chce się je podziwiać raz po raz.

#1. Turyści na ścieżce obok Grand Prismatic Spring w Parku Narodowym Yellowstone, USA. Jest to największe gorące źródło w Stanach Zjednoczonych i trzecie co do wielkości na świecie po źródłach w Nowej Zelandii i Dominice.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Smocze drzewa, Sokotra, Jemen.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Tunel Miłości na Ukrainie. Para spaceruje zielonym „tunelem miłości” w pobliżu miasta Klewań. Ten tunel to tak naprawdę trzykilometrowy odcinek linii kolejowej obsługującej fabrykę. Pociągi dostarczają materiały do fabryki przez ten tunel trzy razy dziennie.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Sossusvlei, Namibia. Solno-gliniasta równina otoczona wysokimi czerwonymi wydmami, położona w południowo-wschodniej części pustyni Namib.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Jezioro Pukaki, Nowa Zelandia. Jest to największe z trzech morenowych jezior biegnących z północy na południe na Wyspie Południowej Nowej Zelandii.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Kapadocja, Anatolia, Turcja. Tutaj można zobaczyć skały o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach.

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Hitachi Seaside Park w Japonii zajmuje około 190 hektarów. Kwiaty kwitną tu przez cały rok. Park słynie z niebieskich kwiatów Baby Blue Eyes (Nemophila menziesii, porcelanka niebieska). Wiosną rośnie tu ponad 4,5 miliona niebieskich kwiatów.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Para fotografuje Kanion Antylopy w Arizonie. Jest to najczęściej odwiedzany kanion w południowo-zachodniej części Ameryki. Znajduje się na ziemiach Navaho.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. Masyw Odle, Włochy, część Dolomitów. Dolomity zostały nazwane na cześć geologa Déodata Gratet de Dolomieu, który jako pierwszy opisał skałę dolomitową.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Gates of Hell, Darvaza, Turkmenistan. Ta przerażająca jaskinia na pustyni Kara-kum płonie od ponad 40 lat. Została odkryta w 1971 roku przez sowieckich geologów, kiedy grunt pod ich platformą wiertniczą zapadł się, pozostawiając po sobie ogromny otwór o średnicy 70 metrów. Krater wypełniał się potencjalnie trującym gazem i postanowiono go podpalić. Naukowcy wierzyli, że dół przestanie się palić po kilku dniach, ale ogień nadal płonie tutaj z taką samą intensywnością.

Kliknij i zobacz więcej!


#11. Tarasy ryżowe, Bali, Indonezja.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Kanion Wensu, Chiny. Po milionach lat erozji powodowanej przez wiatr i deszcz, kanion uformował różne krajobrazy, dziwne skały i bogate kolory, które sprawiają, że wygląda trochę jak Mars.

Kliknij i zobacz więcej!


#13. Giant's Causeway (Grobla Olbrzyma), Antrim, Irlandia Północna. Znajduje się tu około 40 000 połączonych ze sobą bazaltowych kolumn, które są wynikiem erupcji wulkanu. Droga znajduje się w hrabstwie Antrim na północno-wschodnim wybrzeżu Irlandii Północnej.

Kliknij i zobacz więcej!


#14. Gigantyczny Budda, Chiny. Został zbudowany w czasach dynastii Tang. Budda jest wyrzeźbiony ze skały u zbiegu rzek Min Jiang i Dadu w południowej części prowincji Syczuan w Chinach.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Solnisko Uyuni, Boliwia. Największe na świecie słone bagno o powierzchni 10 582 km². Znajduje się w Potosi, w południowo-zachodniej części kraju.

Kliknij i zobacz więcej!


#16. The Wave (Fala) w Arizonie składa się z przeplatających się dolin w kształcie litery U, które uległy erozji podczas okresu jurajskiego.

Kliknij i zobacz więcej!


#17. Trawertynowe baseny, Pamukkale, Turcja. Pamukkale oznacza po turecku „bawełniany zamek”. Na zboczu góry Cökelez powstają progi, półkoliste i eliptyczne baseny wody termalnej, oddzielone od siebie obłymi zaporami, po których spływa woda. Proces ten trwa od około 14 tysięcy lat.

Kliknij i zobacz więcej!


4

Oglądany: 22326x | Komentarzy: 10 | Okejek: 202 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.03

20.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało