Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Armia USA miała dość nietypowy pomysł na pozyskiwanie nowych rekrutów - W co jest grane?

26 958  
118   46  
W dzisiejszym odcinku rozpromujemy armię USA w Call of Duty, CD Projekt znów każe nam czekać dość długo na swoje gry, a Chińczycy wyleczą swoje dzieci i młodzież z uzależnienia od gier komputerowych.

#1. W sieci pojawiła się data premiery Assassin’s Creed Mirage


Ubisoft jak do tej pory nawet słowem nie wspomniał na temat planowanej premiery gry Assassin’s Creed Mirage. Od czego mamy jednak mamy insiderów, którzy często są bardzo dobrze poinformowani. Tak właśnie było i w tym przypadku.

Według relacji dziennikarza Toma Hendersona, gra Assassin’s Creed Mirage trafi na rynek prawdopodobnie w sierpniu przyszłego roku. Mężczyzna twierdzi również, iż data premiery była wewnątrz firmy przekładana już dwukrotnie. Wszystko z powodu potrzeby przygotowania tytułu zarówno na nową, jak i starą generację konsol.

https://youtu.be/x55lAlFtXmw

#2. Na Cyberpunk Orion przyjdzie nam jeszcze poczekać


Cyberpunk Project Orion – czyli kolejna gra z uniwersum Cyberpunka od CD Projektu – ogłoszona została przy okazji ujawnienia długofalowych planów producenta gier. Wprawdzie nie podano zbyt wiele szczegółów dotyczących projektu, to jednak na ostatniej konferencji zorganizowanej z okazji prezentacji wyników finansowych, CD Projekt postanowił uchylić rąbka tajemnicy.

Wychodzi na to, że na Oriona przyjdzie nam jeszcze poczekać… i to bardzo długo. Według zapowiedzi prace koncepcyjne mają wystartować dopiero w przyszłym roku, a tzw. preprodukcja ma ruszyć dopiero pod koniec przyszłego roku.

Dodatkowo początkowo do prac przy Orionie zaangażowany zostanie dość mały zespół:

Preprodukcja prawdopodobnie nie rozpocznie się w przyszłym roku, ponieważ jest to pierwsza część developmentu, ale pracę nad grą w fazie koncepcyjnej rozpoczniemy w przyszłym roku. Oczywiście, w mniejszym zespole niż ten, który teraz pracuje nad Phantom Liberty, ponieważ niektórzy deweloperzy dołączą do Polarisa i będą pomagać w jego rozwoju.
https://youtu.be/PbVKBoDuhZ0

#3. Remake pierwszego Wiedźmina ukaże się dopiero po Wiedźminie 4


Jedno trzeba przyznać CD Projektowi – ta firma każe dość długo czekać na swoje gry. Przy okazji konferencji związanej z wynikami finansowymi CD Projektu, poznaliśmy również kilka ciekawostek dotyczących nadchodzących gier z uniwersum Wiedźmina.

Dowiedzieliśmy się m.in., że remake pierwszej części Wiedźmina ma posiadać otwarty świat. Jak to zostanie rozwiązane w praktyce? Tego niestety nie wiemy. Wiemy natomiast, że ów remake nie pojawi się prędko na rynku.

Redzi wyznali, iż ich priorytetem w tym momencie jest czwarta odsłona serii Wiedźmin, która – jak dobrze pójdzie – zostanie wypuszczona może w 2025 roku. Wychodzi więc na to, że remake Wiedźmina 1 ujrzy światło dzienne w okolicach roku 2027.

A jeśli ciekawi was, która szkoła wiedźmińska pasowałaby do was najlepiej, to możecie sprawdzić to dzięki temu, wypuszczonemu przez CD Projekt, zestawowi pytań.

#4. Armia USA miała dość nietypowy pomysł na pozyskiwanie nowych rekrutów


Jaki jest obecnie najlepszy sposób na pozyskanie nowych rekrutów do armii? Oczywiście są to gry komputerowe, a jeśli jeszcze są to gry o tematyce wojennej, to już w ogóle miodzio. Takim tokiem rozumowania kierowała się armia USA, ponieważ wedle pozyskanych przez Vice dokumentów, amerykanie chcieli promować służbę wojskową poprzez Call of Duty.

Nie chcieli tego robić oczywiście w samej grze, a za pośrednictwem streamerów o największych zasięgach. Jednak na streamerach nie koniec. Armia USA zamierzała podjąć współpracę nie tylko ze streamerami, ale nawet z organizacją WWE, platformą Twitch, czy usługą Paramount Plus.


Ponadto planowano podjąć szeroko zakrojoną współpracę z ligami e-sportowymi, dzięki czemu w trakcie transmisji meczów byłby widoczny na ekranie logotyp armii USA.

#5. Chiny twierdzą, że „wyleczyły” młodzież z nałogu gier komputerowych


Jakiś czas temu w mediach branżowych wielokrotnie można było natknąć się na doniesienia informujące nas o co rusz to nowych restrykcjach dla graczy wprowadzonych przez chiński rząd. W pewnym momencie ograniczeń zrobiło się tak wiele, że trudno było się w tym wszystkim połapać.

Oczywiście nie robiono tego ot tak bez powodu. Cała ta akcja miała na celu „wyleczenie” dzieci i młodzieży z nałogu gier komputerowych i wygląda na to, że wszystkie te działania okazały się wielce skuteczne… a przynajmniej tak właśnie twierdzi rząd Chin.

Według ich ustaleń aż 75% młodocianych graczy przestrzega narzuconych ograniczeń. Czy robią to jednak z własnej woli, przekonani o szkodliwości „nałogu komputerowego”? Raczej nie.

Pokazuje to raczej siłę technologii rozpoznawania twarzy działającej na tym polu. Jest ona niesamowicie trudna do obejścia, w związku z czym wielu młodych ludzi woli raczej pogodzić się ze swoim losem, niż kombinować i próbować jakoś to wszystko obejść.

W tym tygodniu w Epic Games Store do ściągnięcia dwie darmowe gry: Fort Triumph oraz RPG in a Box.

W poprzednim odcinku: Ludzie naśmiewają się z next-genowego Wiedźmina 3

6

Oglądany: 26958x | Komentarzy: 46 | Okejek: 118 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało