Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Aktorzy z Akademii Policyjnej - jak wyglądają dziś?

43 704  
261   37  
Od nakręcenia pierwszego filmu z serii Akademia Policyjna minęło 38 lat. To naprawdę szmat czasu i dlatego warto by zobaczyć jak dziś wyglądają i co porabiają aktorzy związani z tą kultową serią.

#1. Steve Guttenberg (Carey Mahoney) w filmie i w roku 2022

Kariera artystyczna Steve'a Guttenberga obejmuje ponad 40 lat pracy w przemyśle filmowym. Przed Akademią Policyjną (zagrał w 4 częściach) aktor był już znany z roli w filmie Diner (1982), który został uznany przez Vanity Fair za najbardziej wpływowy film ostatnich 30 lat. W 2021 roku został obsadzony rolą w serialu Papierowe Imperium i najnowszym sezonie serialu Goldbergowie.

#2. Kim Cattrall (Karen Thompson) w filmie i w roku 2022

Kim Cattrall to niezapomniana kadetka Karen Thompson w której podkochiwał się Mahoney. Wystąpiła tylko w pierwszym filmie z całej serii. Kim Cattrall najbardziej znana jest z roli Samanthy Jones w serialu Seks w wielkim mieście (oraz jego kinowych wersji), za którą zdobyła między innymi Złoty Glob. Ostatnio zagrała w sitcomie Jak poznałam waszego ojca.

#3. Sharon Stone (Claire Mattson) w filmie i w roku 2021

Sharon Stone wcieliła się w rolę dziennikarki Claire Mattson w Akademia Policyjna 4: Patrol obywatelski w roku 1987. Obecnie Sharon jest uznawana za gwiazdę światowego kina. Słynie z wysokiej inteligencji (154 IQ). Na pierwszą ważną rolę musiała czekać do 1990 roku, kiedy wystąpiła obok Arnolda Schwarzeneggera w filmie Pamięć absolutna w reżyserii Paula Verhoevena. Z reżyserem spotkała się 2 lata później w trakcie realizacji przełomowej roli psychopatycznej pisarki w filmie Nagi instynkt (gdzie zagrała obok Michaela Douglasa). Pochodząca z tego filmu scena przesłuchania weszła na stałe do historii kina. Rola przyniosła Stone ogromną sławę i uczyniła z niej nowy symbol seksu, co doskonale współgrało z innymi autokreacyjnymi posunięciami aktorki (sesja dla Playboya). Ponadto przyniosła aktorce nominację do Złotego Globu i dwie nagrody MTV (dla Najlepszej i Najbardziej Pożądanej Aktorki). A potem zagrała w ponad 40 różnych filmach i serialach. Już wkrótce zobaczymy ją w filmie What About Love.

#4. Bobcat Goldthwait (Zed) w filmie i w 2021

Bobcat Goldthwait pojawił się po raz pierwszy w filmie Akademia Policyjna 2: Pierwsze zadanie. Ogólnie wystąpił w 3 częściach serii. Obecnie Bobcat Goldtwait jest uznanym artystą, aktorem komikiem, reżyserem filmowym i telewizyjnym oraz producentem, który dzięki swej energii, ekscentryczności, zgryźliwości i drapieżnej osobowości, stał się ikoną.

#5. GW Bailey (Thaddeus Harris) w filmie i w roku 2018

Największą popularność zyskał dzięki roli kapitana Harrisa w słynnej komediowej serii Akademia Policyjna (1984–1994; wystąpił w 5 z 7 części serii). W latach 1979–1983 grał w sitcomie CBS M*A*S*H. Wystąpił w komedii romantycznej Manekin (1987) jako kapitan Felix Maxwell. Od początku lat 90. występuje głównie w produkcjach telewizyjnych, w tym jako detektyw porucznik Louie Provenza w serialu kryminalnym TNT Podkomisarz Brenda Johnson. Duże uznanie zdobył rolami w filmach biblijnych z końca lat 90: Salomon, Jezus, Paweł z Tarsu.

#6. Leslie Easterbrook (Debbie Callahan) w filmie i w roku 2019

Któż nie wzdychał do niezaprzeczalnych atrybutów jakimi szczyciła się Debbie Callahan? Aktorka zagrała w 6 z 7 części Akademii Policyjnej. Obecnie występuje głównie w horrorach.

#7. Michael Winslow (Larvell Jones) w filmie i w roku 2022

Michael Winslow wystąpił we wszystkich 7 częściach Akademii Policyjnej. Grana przez niego postać była znana z tego, że imitowała paszczowo różne dźwięki. Co najlepsze aktor rzeczywiście ma taki talent i w Akademii wszystkie te dźwięki wydawał on osobiście. Obecnie kontynuuje swoją karierę wykorzystując ten niezwykły dar. Można go podziwiać między innymi na facebooku.

#8. Colleen Camp w filmie i w roku 2020

Wystąpiła w drugiej i czwartej Akademii Policyjnej. Aktorka prócz Akademii Policyjnej zagrała epizodyczne role w takich dziełach jak Death Game (1977) czy Czas apokalipsy (1979). Obecnie prócz kariery aktorskiej została producentką. Aktorka zagrała w ponad 100 filmach, głównie były to role drugoplanowe, lub epizodyczne.

#9. Claire Forlani (Katrina) w filmie i w roku 2022

Aktorka pojawiła się tylko w jednym, ostatnim siódmym filmie z serii. Ale została zauważona i doceniona przez fanów sagi. Claire obecnie występuje głównie w kinie niezależnym, gdyż jak twierdzi bardzo sobie je ceni. Ma też na swoim koncie główną rolę w wysokobudżetowej produkcji - zagrała u boku Brada Pitta i Anthony'ego Hopkinsa w melodramacie Joe Black.

#10. Ron Perlman (Constantine Konali) w filmie i w 2021

Podobnie jak Claire aktor dołączył do ekipy Akademii w ostatnim, siódmym filmie. Jako mało przystojny młodzieniec aktywnie udzielał się w szkolnym teatrze, a kolejne role zdobywał bez problemu dzięki wzrostowi (był bardzo wysoki) i grubemu głosowi. Perlman grał drugoplanowe role w takich hitach jak: Miasto Zaginionych Dzieci, Wyspa Doktora Moreau, Obcy: Przebudzenie czy Blade 2, użyczył także swego głosu w grze Fallout, a w przyszłym roku będzie można go zobaczyć w filmie W górach szaleństwa.
7

Oglądany: 43704x | Komentarzy: 37 | Okejek: 261 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało