…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ależ to były emocje! Memy po meczu Polska - Argentyna

69 821
425   148
Udało się! Polska po 36 latach wychodzi z grupy na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Co prawda przegraliśmy mecz z Argentyną 0:2, ale Meksyk nie zdołał wpakować Arabii Saudyjskiej więcej goli, wygrał tylko 2:1 i nie wystarczyło to do przeskoczenia Polaków w tabeli.

Czekaliśmy na ten awans bardzo długo

Nastroje były bojowe

Dokładnie rozpracowaliśmy wszystkie możliwe kombinacje wyników w naszej grupie

Nasze serca zadrżały po raz pierwszy, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla Argentyny. Dla wielu był on mocno dyskusyjny!

Argentyna do sędziego przed meczem z Polską

Naprzeciwko Wojtka Szczęsnego stanął bóg futbolu – Leo Messi. Co mogło pójść nie tak dla Argentyńczyków?

Jednak Szczęsny wybronił strzał po mistrzowsku!

Messi, kiedy Szczęsny obronił karnego

Argentyńczycy nie odpuszczali i praktycznie bez przerwy siedzieli na naszej połowie. Przeciętny polski kibic wyglądał podczas tego meczu tak:

Nasza obrona robiła, co mogła

Niestety tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Argentyna wpakowała nam bramkę i zaczęło się robić gorąco

Tymczasem doszły nas wieści z Watykanu...

Polacy mieli ogromne trudności z wyjściem z własnej połowy. Druga bramka wisiała w powietrzu i w końcu nadszedł ten moment...

W międzyczasie zerkaliśmy, co się dzieje w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem

I niestety nie wyglądało to dobrze – Meksyk wygrywał 2:0 i nasz awans wisiał dosłownie na włosku, opierając się tylko na lepszym bilansie żółtych kartek

Emocje pod koniec sięgały zenitu. Polacy dowieźli ten wynik do końca, chociaż po Argentyńczykach było widać, że 2:0 w zupełności im wystarcza i nie za bardzo chcą nam wpakować trzecią bramkę

Inaczej sytuacja wyglądała po drugiej stronie boiska

Ziemia zadrżała nam pod stopami, kiedy Meksyk strzelił gola na 3:0 – na szczęście dla nas był on ze spalonego i nie został uznany

I kiedy wydawało się, że zejdziemy wszyscy na zawał, stała się niespodzianka – Arabia zdołała w doliczonym czasie gry strzelić bramkę i ostatnie kilka minut patrzyliśmy z większym spokojem, wyczekując ostatniego gwizdka sędziego