Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Aż trudno uwierzyć, jakiego telefonu używa Cristiano Ronaldo – Co nowego w technologii?

43 887  
197   118  
W dzisiejszym odcinku Elon Musk rozważy produkcję własnych smartfonów, Cristiano Ronaldo przyłapany z nietypowym dla siebie telefonem, a Unia Europejska chce zniesienia przymusu włączania trybu samolotowego w trakcie lotów.

#1. Elon Musk grozi produkcją własnych smartfonów


Być może nie jesteście tego świadomi, ale właśnie trwa batalia na linii Twitter – Apple. Wszystko zaczęło się od częściowego wstrzymania reklam na Twitterze przez producenta iPhone’ów. Muskowi się to oczywiście nie spodobało. Zarzucił Apple cenzurę i to, że firma „nienawidzi wolności słowa w USA”.

O co może chodzić Apple? Tak naprawdę do końca nie wiadomo, ponieważ firma nie odniosła się jeszcze do słów miliardera. Zdaniem Muska chodzi o ostatnie działania na Twitterze – m.in. ponowne przywrócenie Donalda Trumpa czy ogłoszenie całkowitej „amnestii” dla zbanowanych użytkowników.

Sprawy poszły nieco dalej, ponieważ Musk napisał, że Apple zagroziło całkowitym usunięciem Twittera z App Store. Innymi słowy – dość mocno się już porobiło, choć Apple oficjalnie nie odezwało się nawet słowem.

W związku z tą sytuacją prawicowa komentatorka Liz Wheeler zaproponowała, aby Elon Musk zaczął produkować własne smartfony:

Połowa kraju z radością wyrzuciłaby stronnicze, śledzące iPhone’y i Androidy. Facet buduje rakiety na Marsa, więc telefon to nic trudnego, prawda?

Na co Elon odpisał:

Mam nadzieję, że to tego nie dojdzie, ale tak, jeśli nie będzie innej opcji, to stworzę alternatywny telefon.

Żarty żartami, ale padła nawet propozycja nazwy – tELONfon.

#2. Huawei kasuje nagrania z protestów z telefonów użytkowników w Chinach


Fala protestów w Chinach rozlała się na cały kraj. Do pewnego momentu ograniczała się ona głównie do fabryk, teraz jednak Chińczycy protestują w całym kraju. Wiele osób wychodzi na ulice i wyraża swój sprzeciw względem polityki Chin „zero covid”.

Internauci donoszą o niepokojących praktykach chińskiego producenta sprzętu elektronicznego – marki Huawei. Podobno z telefonów od tego producenta masowo znikają filmy z protestów w Chinach.

Oczywiście wszyscy zapewne zdajecie sobie sprawę, skąd taka strategie. Rządowi Chin bardzo zależy, aby możliwie jak najmniej materiałów dotyczących protestów wydostawało się do międzynarodowej przestrzeni publicznej.

#3. Chińska policja wyrywkowo sprawdza telefony przechodniów


Kontynuując poprzedni punkt, warto dodać informację o kolejnych niepokojących doniesieniach z Chin. W związku z tym, że rządowi bardzo zależy na tym, aby jak najmniej informacji dotyczących protestów przedostawało się do mediów społecznościowych, postanowiono wdrożyć nową strategię działania, w którą zaangażowano policję.

Policjanci wyrywkowo sprawdzają telefony przechodniów m.in. na ulicach. Szukają takich aplikacji jak Instagram, Twitter, czy nawet Telegram. Warto dodać, że wszystkie te aplikacje w Chinach są nielegalne, a władze uważają, że to właśnie tam organizują się protestujący.Wszyscy, u których na telefonach znalezione zostaną nielegalne aplikacje, są tylko spisywani i puszczani dalej. Nie ma co jednak liczyć, że na tym się skończy. Na pewno spotkają się oni w niedalekiej przyszłości z surowymi konsekwencjami.

#4. Cristiano Ronaldo przyłapany z 4-letnim telefonem


Serwis Mydrivers z Chin wygrzebał w sieci społecznościowej Weibo zdjęcie, na którym widzimy Cristiano Ronaldo prowadzącego samochód. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby na desce rozdzielczej pojazdu nie znajdował się pewien bardzo charakterystyczny przedmiot. Jest to smartfon.

Jednak nie jest to byle jaki smartfon, a smartfon, którego nikt nie spodziewał się ujrzeć w posiadaniu najpopularniejszego piłkarza na świecie. Jest to Huaweia Mate RS Porsche Design – czyli telefon wyprodukowany w 2018 roku.

Powiecie pewnie, że to nic takiego, jednak internauci czują się zaskoczeni faktem, że ktoś posiadający tyle pieniędzy, używa tak „przestarzałego smartfona”.Wielu z nich z kolei ma pewne wątpliwości względem prawdziwości zdjęcia. Oczywiście nikt nie uważa, iż jest to jakiś Photoshop, jednak wielu podejrzewa, że zdjęcie nie jest aktualne, a zostało zrobione w 2021 roku.


Jednak nawet jeśli pochodzi ono sprzed roku, to nadal jest to dość osobliwa sytuacja. Istnieje jednak jeszcze taka możliwość, że jest to telefon służący piłkarzowi jako nawigacja GPS. Kto wie…

#5. To koniec trybu samolotowego. Unia Europejska chce łączności 5G na pokładach samolotówKończy się pewna era. Unia Europejska zdaje się lobbować za tym, aby linie lotnicze umożliwiły pasażerom łączność 5G na niższych pułapach, z kolei na tych wyższych łączność miałaby odbywać się za pośrednictwem tzw. piko-komórek, w które miałyby być wyposażone maszyny.

Niebo nie będzie już ograniczeniem, jeśli mowa o możliwościach oferowanych przez superszybką łączność – pisze komisarz Thierry Breton.

Wygląda więc na to, że niebawem na pokładach samolotów codziennością będzie widok pasażerów rozmawiających przez telefon, piszących z bliskimi czy korzystających z internetu.

Tak naprawdę już od pewnego czasu nie ma większej potrzeby włączania trybu samolotowego w trakcie lotu. W historii awiacji nie ma nawet jednego przypadku, gdzie jakikolwiek incydent lotniczy został powiązany z zakłóceniami oprzyrządowania samolotów wywołanymi przez telefony komórkowe.

W poprzednim odcinku: Cristiano Ronaldo zrobił na Instagramie coś, co nie udało się jeszcze żadnemu człowiekowi w historii

7

Oglądany: 43887x | Komentarzy: 118 | Okejek: 197 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.04

01.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało