Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 dziwnych obyczajów z całego świata

30 361  
186   58  
Co kraj, to obyczaj. Poniżej właśnie kilka dziwnych obyczajów.

#1. W Jukonie w Kanadzie odbywa się międzynarodowy konkurs zamrażania włosów

Kanadyjczycy potrafią się dobrze bawić. Gdy temperatura powietrza sięga do minus 30 stopni Celsjusza, oni zanurzają głowy w gorących źródłach i czekają, aż mróz zrobi swoje.

#2. W Gloucestershire w Anglii ludzie zbierają się, by toczyć ser w dół wzgórza

W hrabstwie Gloucestershire w Anglii miejscowi i goście zbierają się, by stoczyć ser ze stromego i porośniętego trawą wzgórza i ścigać go. Kto pierwszy dogoni ser, ten może wziąć go do domu.

#3. Castrillo De Murcia w Hiszpanii organizuje festiwal skoków nad dziećmi

Tak w tym mieście błogosławi się nowo narodzone dzieci. Skacząc nad nimi. W założeniu ma to uchronić ich od złych mocy i diabła.

#4. Rzucanie butami, Finlandia

Dyscyplina ta zyskała miano najdziwniejszego sportu w tym kraju. Jest praktykowana od pokoleń.

#5. W Lopburi w Tajlandii mieszkańcy przygotowują coroczną ucztę dla lokalnych małp

W ten sposób ludzie okazują szacunek naturze, by sobie zapewnić jej przychylność. A także by zjednać sobie małpy, które według wierzeń przynoszą wiosce szczęście.

#6. Dzień przesilenia letniego, Litwa

Na Litwie najkrótsza noc w roku jest świętowana uroczyście. Młode kobiety muszą myć twarz rano. I muszą to zrobić przy użyciu świeżej rosy. Wieczorem ludzie gromadzą się wokół ognisk, rzucają do wody karteczki z życzeniami. A nowożeńcy szukają w tę noc kwiatu paproci.

#7. W Oaxaca w Meksyku odbywa się festiwal rzeźbionych rzodkiewek

W Oaxaca w Meksyku tradycja rzeźbienia w rzodkiewce sięga ponad 120 lat wstecz. Miejscowa ludność rzeźbi figurki i posągi z uprawianych przez siebie rzodkiewek i pokazuje je innym mieszkańcom i gościom regionu.

#8. Polterabend w Niemczech – rozbijanie porcelany

Tradycja dotyczy tylko nowożeńców. Dzień przed ślubem zaproszeni goście weselni zbierają się w domu narzeczonych i zaczyna się tłuczenie porcelany. Po skończonej demolce przyszli małżonkowie muszą wszystko posprzątać, co według wierzeń ma tworzyć solidne fundamenty dla przyszłego małżeństwa.

#9. USA – świstak przewiduje, jak długo potrwa zima

Amerykański Dzień Świstaka to tradycja, która mówi o tym, że jeśli świstak wyjdzie w dniu święta ze swojej nory i zobaczy swój cień, przestraszy się i wbiegnie do niej z powrotem, to oznacza jeszcze sześć tygodni zimowej pogody.

#10. Buñol w Hiszpanii jest gospodarzem wielkiej bitwy na pomidory

Pomidory zwożone są ciężarówkami, a ludzie chętnie walczą, rzucając się nimi. Co roku tłumy na bitwie są coraz gęściejsze.

#11. Partita A Scacchi, Marostica, Włochy

W północnowłoskim mieście Marostica co dwa lata jest rozgrywana ta niecodzienna partia szachów. Figury szachowe to ludzie, a sama rozgrywka jest bardzo ciekawa, gdyż figury toczą ze sobą zacięte walki przed opuszczeniem szachownicy.

#12. Dania – obsypywanie przyprawami

Jeśli jesteś kawalerem w wieku 25 lat, przygotuj się, że w 25. urodziny zostaniesz obsypany cynamonem. Gdy stan kawalerski pociągniesz do trzydziestki, na 30. urodziny posypią cię pieprzem.

#13. Festiwal jajecznicy W Bośni

Zenica w Bośni wita wiosnę, smażąc gigantyczną jajecznicę. Potem ją zjadają, resztę dnia spędzając na pikniku, gdzie wypoczywają.

#14. Taniec żab (Små Grodorna), Szwecja

W dzień przesilenia letniego ludzie tańczą wokół udekorowanego w kwiaty słupa, skacząc jak żabki.

#15. Podrzucanie kiełbasy (Eis-Zwei-Geissebei), Szwajcaria

W tłusty wtorek dokładnie o 15:15 przed ratuszem w Rapperswil gromadzi się duży tłum dzieci i dorosłych. Kiedy burmistrz pyta: „Czy wszyscy moi ludzie są tutaj?”, dzieci krzyczą: „Eis-Zwei-Geissebei” głośno i wyraźnie. Następnie burmistrz i radni po otwarciu okien rzucają w tłum kiełbaski, bochenki chleba i ciastka.
3

Oglądany: 30361x | Komentarzy: 58 | Okejek: 186 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało