Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zgłoś Boomerskie (Antymłodzieżowe) Słowo Roku 2022 - start akcji, zbieramy propozycje!

68 615  
145   254  
Cześć! Po wszelkich kontrowersjach związanych z wyborem Młodzieżowych Słów Roku wymyśliłem plebiscyt na Boomerskie Słowo Roku 2022 i wraz z Joe Monsterem zapraszamy was do wzięcia w nim udziału!

19892733a14b180Boomerskie_2022_zglo.jpg

Najpierw do celu - zgłoś:


Co było nie tak z poprzednim plebiscytem

Główny zarzut dla Młodzieżowego Słowa Roku to to, że tak naprawdę może je wybrać ktokolwiek, a nie tylko młodzież, stąd zwycięzcy tacy jak “śpiulkolot*” potrafią oburzyć rzeczywistą młodzież, która wie, że takie słowo w ich języku praktycznie nie istnieje. Największym problemem jest tutaj zapewne bariera wiekowa. Taki 35-letni człowiek jak ja, widząc np. słowo “śpiulkolot” na memach w internecie jest zadziwiony zdolnościami słowotwórczymi młodzieży, a to może być mem obracający się wśród osób w wieku powiedzmy 25 lat. Czy oni są młodzieżą? Dla mnie tak, ale dla rzeczywistej młodzieży już nie.


Przy wyborach Boomerskiego Słowa Roku 2022 zrobimy tak samo - wybierzemy my, starzy ludzie! Różnicą będzie to, że później porównamy nasze wybory z tym, co wybrali ludzie młodzi a na sam koniec wszyscy będziemy oburzeni, że jak to tak! No i przede wszystkim będziemy dobrze się bawić.

* oczywiście równie kontrowersyjne było słowo "Gilbert" które zostało zmyślone i było czymś w rodzaju pranku z TikToka (osoba, która to zapoczątkowała, obiecała wpłacić 1000 zł na cel charytatywny jeśli słowo wygra) jednak kapituła plebiscytu była czujna, nie dała się oszukać i nie wprowadziła słowa do konkursu.

A u nas jest jeszcze lepiej, bo w naszym plebiscycie nie obowiązuje żaden regulamin!

Jak działa plebiscyt na Boomerskie Słowo Roku 2022

Faza pierwsza - obecna - zbieramy pomysły na Boomerskie Słowa Roku 2022 przyjmując je w anonimowej ankiecie na oprogramowaniu badawczym Ankieteo.pl (powered by agencja badawcza SW Research, w której pracuję). Propozycje zbierane są od internautów na portalach takich jak Joe Monster, Demotywatory, na Facebooku oraz wśród uczestników panelu badawczego SW Panel. Możesz też zaprosić swoich znajomych do oddawania głosów, po prosty prześlij im ten link: https://ankieteo.pl/s/slowo2022-JoeMonster

Głosowanie zamykamy w środę 30.11.2022 o godzinie 23:59!

Faza druga - spośród wszystkich przesłanych słów wybieramy czołówkę, która zostanie poddana głosowaniu na zwycięzców Boomerskich Słów Roku 2022

Faza trzecia - uruchamiamy oficjalne głosowanie na Boomerskie Słowo Roku 2022 i zapraszamy Was wszystkich do oddania swoich głosów - równolegle przeprowadzimy badanie na reprezentatywnej grupie Polek i Polaków we wszystkich kategoriach wiekowych i będziemy mogli przeanalizować różnice.

Faza czwarta - ogłoszenie wyników!


Dlaczego akurat “Boomerskie”

Pierwszą kontrowersję w naszym plebiscycie wzbudza słowo “Boomerskie”, ponieważ ludzie tacy jak ja nie chcą czuć się “boomerami” bo przecież wydawałoby się, że osoby z boomu demograficznego to bardziej nasi rodzice niż my. Nie przeszkadza to jednak nowożytnej historii języka polskiego, w którym słowo “boomer” oznacza już każdą osobę, która gada po niemłodzieżowemu i tej definicji będziemy trzymać się w konkursie.

Druga kontrowersja związana z tym słowem to to, że połowa Polaków nie rozumie znaczenia słowa “boomer” ale jak się doskonale domyślasz, te osoby są już boomerami, więc powinny głosować na swoje ulubione słowo, a nie na denerwujące słowa osób od nich starszych.

Pamiętaj, możesz zgłosić swojego kandydata do końca dnia w środę 30 listopada!Zgłoś swoje słowo do plebiscytu na Boomerskie słowo roku 2022!


Przypominajki do kolejnych etapów:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych wpisów, wejdź na mój profil - https://joemonster.org/bojownik/iskier - i kliknij “lubię go” - wszystkim osobom z listy postaram się wysłać link do kolejnego artykułu Cześkiem.
9

Oglądany: 68615x | Komentarzy: 254 | Okejek: 145 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.04

01.04

31.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało