Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcja interesujących zdjęć – tak się ściąga na hiszpańskim uniwersytecie

32 566  
282   40  
W dzisiejszej „Kolekcji...” zobaczycie, między innymi, bibliotekę pełną śmieci, człowieka-wilkołaka oraz sceny uliczne rodem z klasztoru Shaolin.

#1. Samolot z kwiatów w Dubaju trafił do Księgi rekordów Guinnessa. Do jego stworzenia użyto ponad 500 tysięcy kwiatów i roślin, a waga instalacji przekracza 100 ton.#2. Budynek Aldar Headquarters jest pierwszym okrągłym budynkiem tego typu na Bliskim Wschodzie. Znajduje się w Al Raha, Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie.#3. Pracownicy firmy zajmującej się śmieciami w Ankarze stworzyli bibliotekę z wyrzucanych książek. Zbiór obejmuje sześć tysięcy książek z literatury faktu, beletrystyki i literatury dziecięcej.#4. Nastolatek z Madhya Pradesh w Indiach cierpi na niezwykle rzadki stan zwany „syndromem wilkołaka” (hipertrichoza). Ta nieuleczalna choroba jest tak rzadka, że uważa się, że od średniowiecza chorowało na nią tylko 50 osób.#5. Opuszczony kościół metodystów w Gary, stan Indiana.#6. Ikra homara pod mikroskopem.#7. Mnich kontra policjant podczas protestów w Tajlandii, listopad 2022 r.#8. Samiec ćmy Creatonotos Gangis pochodzącej z Australii.


Najbardziej charakterystyczną cechą męskich osobników Creatonotos gangis są masywne, owłosione odnóża wyrastające spod brzucha. Odpowiadają one za wydzielanie feromonów, które mają przyciągać osobniki płci przeciwnej.

#9. Globus Martina Behaima z 1492 r.


Kartograf z Norymbergi, Martin Beheim, podzielał przekonanie Krzysztofa Kolumba, że istnieje droga oceaniczna do Azji. Od 1484 do 1490 mieszkał w Lizbonie i odbywał podróże morskie dla króla Portugalii.


W tym samym roku, w którym Kolumb popłynął do Nowego Świata, Behaim skompilował ten globus, który jest najstarszym zachowanym globusem zachodnim. Wszystkie informacje o świecie pochodzą od Marco Polo, któremu zaufał także Kolumb.#10. Listopad w Sydney#11. Idealny kamuflaż gąsienicy na liściu rośliny.#12. Kopuła kościoła Wszystkich Świętych w Londynie. Kościół został zaprojektowany przez architekta Williama Butterfielda i zbudowany w latach 1850-1859.#13. XII-wieczne szachy z Nishapur w Iranie. Brakuje tylko jednego czarnego pionka. Jest to jeden z najstarszych prawie kompletnych zestawów szachowych, jakie kiedykolwiek odkryto.#14. Archelon w Yale Peabody Museum of Natural History, 1902 r. – wymarły późnokredowy żółw morski; największy żółw, jakiego kiedykolwiek zarejestrowano.#15. Wieczór w Kapadocji.#16. Yolanda De Lucchi, wykładowczyni prawa na Uniwersytecie w Maladze, podczas egzaminu znalazła ściągawki studenta, które są praktycznie dziełem sztuki.


Zostały wygrawerowane igłą na 11 długopisach.
Z powodu tak dużej ilości długopisów na stole uczeń wpadł. Profesor odmówiła ujawnienia jego nazwiska. Nie wiadomo, czy uczeń ostatecznie zdał.#17. Przedstawienie globu rzymskiego z górą lub piramidą na biegunie północnym. Znalezione w willi Boscoreale niedaleko Pompejów. Fresk ten pochodzi z 50 r.n.e.#18. Wulkan Szywiełucz położony w słynnym „pasie ognia” na Kamczatce przygotowuje się do pierwszej erupcji od 15 lat. Jego krater wypełnił się płynną lawą.#19. Brytyjski artysta Jon Foreman tworzy ciekawe instalacje z kamienia.#20. Pamiątkowy medalion Konstantyna I o nominale 6 solid, poświęcony 30. rocznicy jego panowania, wybity w Nikomedii (Izmit, Turcja) ok. 335 r. n.e.


W poprzedniej części: dom pośrodku ronda

3

Oglądany: 32566x | Komentarzy: 40 | Okejek: 282 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało