Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Amerykanie opowiadają o najgorszych miastach w USA

39 860  
216   78  
Wygląda na to, że w Camden naprawdę wesoło mają...

#1. Miami

Gorący tropikalny raj przez cały rok? Nic z tych rzeczy. To miasto jest brudne. A śmieci plus duża wilgotność i wysoka temperatura tworzą mieszankę wprost nie do opisania, jeżeli idzie o zapach tego miasta. Ponadto miasto jest wiecznie zakorkowane i ma wysoką przestępczość. Oficjalnym kwiatem jest pleśń, oficjalnym zapachem jest rozkład, oficjalnymi ptakami są komary i plametto, co jest po prostu uroczą nazwą dla gigantycznych karaluchów. Edukacja w tym mieście jest fatalna. Znalezienie kogoś, kto mówi po angielsku, graniczy z cudem. Tanie domy? Owszem, tylko są bardzo źle zbudowane, a do najbliższego sklepu masz 30 km. Dlatego są takie tanie. A jeżeli ktoś spowoduje stłuczkę i okaże się, że jest ubezpieczony, to jesteś szczęściarzem. Szkoda dla Miami, że poziom wód nie podnosi się na tyle szybko, by zalać to miasto już dziś...

#2. Jacksonville na Florydzie

Najgorsze miasta to najnudniejsze miasta – najbardziej pozbawione osobowości. Jacksonville na Florydzie spełnia wszystkie możliwe kryteria takiego miejsca.

#3. Los Angeles

Do diabła, to miasto jest najgorzej zaprojektowanym miastem, w jakim kiedykolwiek byłem. To tak, jakby ktoś zbudował kilka domów jednorodzinnych z kilkoma autostradami, a potem nazwał to miastem. I jeszcze narzekał na problem bezdomności.

#4. Bakersfield w Kalifornii

Nic oprócz metamfetaminy i centrów handlowych.

#5. Jackson, Missisipi


Bardzo wysoki wskaźnik morderstw, niski poziom wykształcenia, upadająca infrastruktura.

#6. Baltimore

Każde miasto na świecie ma swoje lepsze i gorsze strony. Wydaje się, że Baltimore pożyczyło od każdego z tych miast wszystko, co najgorsze.

#7. Houston

To jedno duże, rozległe centrum handlowe.

#8. Camden, New Jersey

Przejeżdżałem z kumplami przez Camden w New Jersey w drodze na koncert. Zatrzymaliśmy się na światłach, podjechał gliniarz i dosłownie powiedział nam „Po prostu przejedź na czerwonych i jedź, nie zatrzymuj się”. Kiedy skręciliśmy, ujrzałem grupy ludzi na rogach czekających na zatrzymujące się samochody. To było dzikie.

#9. Newark, New Jersey

Będę to powtarzał do śmierci – nie bez powodu używają go do przedstawiania jako Gotham w Batmanie.

#10. Stockton, Kalifornia

W końcu złapano kolejnego seryjnego mordercę kilka tygodni temu. W tym mieście to jak nie morderca, to maniak prędkości. Normalni ludzie przeprowadzili się gdzieś indziej. W mieście mieszka 420 000 ludzi, z czego 60 000 to bezdomni. Trzech ostatnich burmistrzów zostało aresztowanych w trakcie lub tuż po zakończeniu kadencji. Rada miejska to farsa. Policja też nie lepsza. W ciągu ostatniego roku aresztowano dwóch sierżantów za gwałty. Kiedy się tu przeprowadziłem, był napad na bank z zakładnikami, policja wpakowała 27 nabojów w zakładnika. Każdy punkt mający zapewnić mieszkańcom rozrywkę zostaje szybko zamknięty. Jedyne co muszę pochwalić to straż pożarna. Są niesamowici, gaszą mnóstwo pożarów.

#11. Orlando

Drogi z cegieł i turyści. To miasto to jedna wielka turystyczna pułapka.

#12. Midland/Odessa, Teksas

To dwa miasta położone blisko siebie, pośrodku pola naftowego. Populacja jest w zasadzie przejściowa, co oznacza, że podwaja swoją wielkość podczas boomu naftowego i maleje podczas krachu. Boom naftowy podnosi ceny wszystkiego. Co ro ruchu ulicznego, to jest okropny ze względu na ciągłą migrację ludności. Kiedy pada deszcz, czuję smród ropy naftowej w mojej okolicy. Jedyne co mnie w tych miastach trzyma, to naprawdę godziwe zarobki.
13

Oglądany: 39860x | Komentarzy: 78 | Okejek: 216 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało