Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Takie stadiony Katarczycy zapowiadali w 2010 roku, a takie ostatecznie wybudowali

62 034  
129   48  
Właśnie trwa mundial w Katarze. Katarczycy w 2010 roku zapowiadali cuda na kiju i architektoniczne niesamowitości, jakimi miały odznaczać się ich stadiony. Przyszedł rok 2022 i najwyższa pora, aby skonfrontować zapowiedzi z rzeczywistością.
Przede wszystkim dla Kataru FIFA zrezygnowała z konieczności wybudowania dwunastu stadionów na mundial. Okazało się, że wystarczy jednak osiem.

Nie jest to jedyna kwestia, gdzie rzeczywistość znacznie odbiega od prezentowanych w 2010 roku kosmicznych wizualizacji. Sama realizacja projektów pozostawia wiele do życzenia. Zobaczcie zresztą sami.

#1. Doha Port Stadium


Miały być wodotryski (i to dosłownie), bowiem stadion miał znajdować się nad samym morzem i miał czerpać z tej bliskości wiele korzyści. Przede wszystkim obiekt miał być chłodzony morską wodą, a kibiców miały dowozić wodne taksówki.Stadion jednak nie powstał, a najbliższym wodzie stadionem jest 974 stadium zbudowany z kontenerów.


#2. Al-Gharrafa Stadium


Stadion ten miał być otoczony wstęgami, które miały świadczyć o jedności panującej między finalistami. Stadion ostatecznie nie powstał.

#3. Al-Shamal Stadium


Stadion ten miał przypominać rybacką łódź. Obiekt ostatecznie nie powstał.

#4. Umm Salal Stadium


Robiący naprawdę ogromne wrażenie stadion zaprojektowany przez Alberta Speera, który miał przypominać katarskie forty. Ostatecznie obiekt ten również nie powstał.

#5. Al-Khor Stadium


Stadion miał przypominać wielką muszlę, co w trakcie prezentacji zrobiło naprawdę ogromne wrażenie. Ostatecznie obiekt ten nie powstał.


Zamiast niego postawiono Al-Bayt Stadium, który swoim wyglądem przypomina pustynne namioty. To właśnie na tym stadionie odbył się mecz otwarcia Katar – Ekwador.


#6. Education City Stadium


Tutaj, o dziwo, stadion udało się postawić. Wygląda on jednak nieco inaczej niż zakładano.#7. Qatar University Stadium


Niezwykle nowoczesny i zadziwiający swoim wyglądem Qatar University Stadium ostatecznie również nie powstał.

#8. Sports City Stadium


Podobnie jak Sports City Stadium, który zadziwiał swoim kształtem i rozwiązaniami.

#9. Al-Wakrah Stadium


Pewnie nie zdziwi was to, że Al-Wakrah Stadium, obok którego miały znajdować się mniejsze stadiony, również nie powstał.


Zamiast niego zbudowano Al-Janoub Stadium.


Powiecie teraz pewnie, że przecież to tylko projekty koncepcyjne i nikt nie brał ich na poważnie. Przecież nikt nie wyobrażał sobie, że tak właśnie będą wyglądać te stadiony.

Patrząc jednak na komentarze i wrażenia ludzi po zobaczeniu nowych stadionów, wiele osób oczekiwało jednak, że będą przynajmniej nieco bardziej zbliżone do tego, co zapowiadano.

https://youtu.be/DcAi3GLQyOI
4

Oglądany: 62034x | Komentarzy: 48 | Okejek: 129 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało