Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

„Czapki przeciw ściąganiu” filipińskich studentów szturmem zdobywają internet

16 268  
104   8  
Wiadomo, że spisywanie na sprawdzianach jest złe, ale jeśli się udaje, to można. Z tym zjawiskiem walczy się różnymi metodami, ale jak dotąd nie wynaleziono nic lepszego niż czujność nauczyciela. Niektóre alternatywne metody są dość oryginalne. Na jednej z uczelni w Legazpi na Filipinach używa się czapek przeciw spisywaniu. Zdjęcia studentów tej uczelni rozeszły się po internecie i w ciągu kilku dni stały się viralowe.

#1.


Profesor z Filipin poprosiła swoich uczniów, aby stworzyli „czapki antyoszukańcze”, które uniemożliwiłyby im przeglądanie prac testowych kolegów z klasy. Okazało się, że uczniowie są bardzo kreatywni. Nowe wynalazki obejmowały nakrycia głowy wykonane z wytłaczanek po jajkach, koszy na śmieci i bielizny.

#2.#3.


Profesor Mary Joy Mandane-Ortiz z Bicol University College of Engineering powiedziała, że wpadła na pomysł antyoszukańczych czapek inspirując się zdjęciem studentów z tajlandzkiego uniwersytetu. W 2013 roku w internecie krążyło zdjęcie studentów uniwersytetu w Bangkoku zdających egzaminy z „uszami” – kartkami papieru przyklejonymi po obu stronach głowy.

#4.#5.#6.#7.#8.#9.#10.#11.#12.#13.#14.#15.


„Jedynym celem było przypomnienie moim studentom, aby nie oszukiwali i porządnie się uczyli… Ale ostatecznie stało się to dla nich sposobem na złagodzenie stresu” – powiedziała Mandane-Ortiz.
5

Oglądany: 16268x | Komentarzy: 8 | Okejek: 104 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.04

31.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało