Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Zabawna wpadka telewizji BBC

64 754  
258   82  
Dzisiaj o partiach politycznych zarządzanych przez sztuczną inteligencję, emocjonującym pojedynku sałata kontra premier, a także o tym, jak BBC wypomina ludziom chorobę alkoholową.

#1. Rosjanki kapują na swoich leniwych mężów

1984454c6d388632.jpg

Może i Putin będzie się smażyć w piekle za napaść na Ukrainę, ale przynajmniej część Rosjanek może skorzystać na tej inwazji. Od jakiegoś czasu w Rosji trwa mobilizacja wojskowa i mężczyźni wcielani są przymusowo do armii. Sądząc po dotychczasowych efektach, mobilizacja nie spełnia pokładanych w niej nadziei, ale dość nieoczekiwanie korzysta na niej część Rosjanek, które dzięki mobilizacji znalazły sposób zagospodarowania swoich leniwych mężów i eksmężów. Kobiety zaczęły na nich donosić komisjom poborowym. Wielu Rosjan ukrywa się, bo nie chce ginąć na froncie, ale do roboty też nie zamierzają się wziąć, więc Rosjanki uznały, że nie zaszkodzi donieść na jednego z drugim, bo może i chłop zginie, ale przynajmniej zostanie po nim żołd.

#2. Sałata lodowa w peruce wytrwała dłużej niż premier Wielkiej Brytanii

1984457af78d00b1.png

Jeszcze chyba żadna główka sałaty lodowej nie zapisała się w historii, ale historia zmienia się na naszych oczach. Liz Truss zrezygnowała z pełnienia funkcji premiera Wielkiej Brytanii, czym spowodowała niemałe zamieszanie nie tylko w swoim kraju, ale też na świecie. Decyzja Truss oznacza, że była premier wytrwała na stanowisku krócej niż główka sałaty, którą pracownicy brukowego dziennika Daily Star ubrali w blond perukę po tym, jak gazeta Economist napisała, że kadencja Truss może być równie długa jak termin przydatności do spożycia sałaty lodowej. Proces piastowania stanowiska przez sałatę-Truss transmitowano całą dobę. Liz Truss pełniła funkcję premiera przez 45 dni. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew za pośrednictwem Twittera pogratulował sałacie jej wyjątkowego osiągnięcia.

#3. W Danii powstała partia zarządzana przez sztuczną inteligencję

1984455d9afef983.jpg

Ludzie realizujący założenia ideologii wykreowanej przez sztuczną inteligencję – co może pójść źle… Z drugiej strony przykład Polski pokazuje, że w czarnej dupie można się znaleźć i bez wyręczania się sztuczną inteligencją na szczytach władzy. Duńska Partia Syntetyczna zamierza jednak przeprowadzić coś w rodzaju eksperymentu i dać się prowadzić „Larsowi” – chatbotowi opartemu o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Lars został „nakarmiony” treściami pochodzącymi z programów politycznych duńskich partii politycznych o marginalnym znaczeniu. Członkowie PS chcieliby wykorzystać zalety sztucznej inteligencji do zdobycia poparcia 20% niezdecydowanych Duńczyków w zbliżających się wyborach do parlamentu.

#4. Powstały modne sneakersy dla koni

19844563c2d8d7d4.jpg

Nareszcie koń będzie wyglądać porządnie, a nie jak jakiś bucefał na pastwisku. Horse Kicks to pierwsze buty, które ze zwykłej chabety ze słomą wystającą z podkowy uczynią bywalca salonów. Końskie sneakersy powstały z ręki artysty Marcusa Floyda z amerykańskiego stanu Kentucky. Sam artysta tłumaczy, że projekt końskich butów to zdecydowanie najdziksza rzecz, jak przytrafiła mu się do tej pory, i zaznacza, że do całego przedsięwzięcia podszedł z należytą powagą i sumiennością. Jako dowód pokazuje zdjęcia kopyt odzianych w końską wersję kultowych modeli takich jak Court Purple Jordan 1, New Balance 650 czy Yeezy Boost 350. Sneakersy kosztują 1200 dolarów za sztukę, a dochód z ich sprzedaży zostanie częściowo przekazany na pomoc mniejszościom.

#5. Telewizja BBC ułożyła bardzo niefortunny nagłówek, tytułując jedną ze swoich rozmówczyń

19844584bf92d335.png

„Wiadomości” sprawiają, że tworzenie nagłówków wydaje się dziennie prostą sprawą. Tymczasem na osoby mniej wprawne w generowaniu nagłówków czekają różne pułapki i nawet w telewizjach o znacznie większym zasięgu i randze niż TVP nie da się uniknąć wpadek. Telewizja BBC przygotowała reportaż o szefowej finansów w przedsiębiorstwie Clearly Drinks, Claire Connelly. Kobieta udzielała wypowiedzi reporterom i jak to zwykle bywa, na ekranie umieszczono pasek z danymi personalnymi rozmówcy i krótką informacją na jego temat. Pech chciał, że początkowo niewinne połączenie imienia i nazwiska kobiety z nazwą jej pracodawcy zmieniło się w podpis jasno wskazujący, że Claire Connelly nadużywa alkoholu. Kadr z reportażu zrobił furorę na Twitterze. Użytkownicy pisali między innymi, że trudno się kobiecie dziwić, gdy się spojrzy na aktualną sytuację na świecie.

Absurdów nie zabrakło też w newsach z poprzedniego odcinka.
10

Oglądany: 64754x | Komentarzy: 82 | Okejek: 258 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.02

31.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało