Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Te 27 faktów o mundialu w Katarze naprawdę szokuje

52 892  
425   116  
Poniższe fakty wyszperał Piotr Piotrowicz i zamieścił na swoim koncie na Twitterze.

#1. Wszyscy przybywający na mundial, w tym kibice, będą musieli ściągnąć aplikację na telefon, która śledzi każdą czynność wykonywaną na urządzeniu. Może również edytować i usuwać dane z telefonów.


#2. Jedna z firm budująca stadiony na mundialu budowała również w Chinach obozy koncentracyjne dla ujgurskich więźniów.


#3. Katar w zeszłym tygodniu podziękował Rosji za wsparcie w organizacji Mistrzostw Świata.


#4. Dziennikarze przybywający na mundial w Katarze będą restrykcyjnie kontrolowani, włączając w to liczne zakazy filmowania w wielu miejscach, które zostały objęte restrykcjami przez rząd. Przykładowo: miejsca zamieszkania robotników stadionowych.


#5. Kibice będą mieli okazję zamieszkać na pustyni w kontenerach, płacąc 1200 zł za noc. Wolne miejsca zostały już tylko tam. Na zdjęciu wspomniane baraki.#6. Przewidywane ceny za piwo to: 50 zł za butelkę w sklepie i 70 zł za restaurację/bar. Oczywiście wszystko w wyznaczonych miejscach i wyznaczonych godzinach: trzy godziny przed meczem i godzinę po meczu.


#7. Miesiąc do turnieju, a FIFA jest bombardowana żądaniami zdyskwalifikowania Iranu za tamtejsze łamanie praw człowieka. Ciekawe, co zrobi FIFA? Przyzna im kolejne mistrzostwa po Katarze?


#8. Norwegia to jedyna federacja, która nie wysyła swoich przedstawicieli do Kataru w ramach protestu. Swoje przybycie potwierdzili Szwedzi.
Duńczycy stwierdzili, że dadzą zakaz żonom piłkarzy, by nie płacić ludziom, którzy łamią prawa człowieka.

#9. Anglicy wystosowali listę zakazów i nakazów dla żon piłkarzy. Są wśród nich prohibicja, apel o stosowny ubiór i zakaz selfie w pobliżu budynków rządowych.


#10. Stadiony mają być klimatyzowane. Wszystkie, prócz jednego, zbudowanego z... kontenerów. Polska zagra na nim dwa mecze.

Klimatyzacja jest testowana od 10-15 lat i w większości przypadków wywołuje suchość, kaszel, infekcje. Najgorzej mają rezerwowi, bo rozgrzewają się przy dyszach.

#11. Organizatorzy oczekują, że kibice będą spędzać czas wolny w hotelach lub centrach handlowych. Nie przewidzieli kibiców na świeżym powietrzu, więc w pobliżu stadionów jest niewiele chodników. Za to jest mnóstwo nowoczesnych autostrad.


#12. Obsługa i kelnerzy w restauracjach widząc parę, zwracają się wyłącznie do mężczyzny, ignorując kobietę i traktując ją jak własność jej partnera.


#13. Katarczycy będą używać sztucznej inteligencji do wyłapywania niepożądanych zachowań na stadionach i ulicach w trakcie turnieju. Zbyt agresywni kibice mogą zostać natychmiastowo pouczeni lub aresztowani.


#14. Trzy miesiące temu w Katarze była prowadzona dyskusja pt. „Leginsy to nie są spodnie”.


#15. Jednym z problemów organizacyjnych dla drużyn są koszty. Dzisiaj rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, w Stanie Futbolu na Weszło stwierdził, że za postawienie 12-metrowej wieży do obserwacji treningu, które w Polsce kosztuje 6 tys. zł, Katarczycy zażyczyli sobie 150 tys. dolarów!


#16. David Beckham dostanie 150 milionów funtów za promowanie Mistrzostw Świata w Katarze, turystyki, kultury i zwyczajów tego kraju.


#17. Prezydent FIFA, Gianni Infantino, od roku mieszka w Katarze. Jego dzieci chodzą do szkoły w stolicy emiratu, Doha.


#18. FIFA nadal nie jest transparentna, tak jak jest to przyjęte chociażby w instytucjach publicznych. Nie przedstawia umów, faktur, raportów. Promuje postawę: „uwierzcie nam na słowo”, za co jest krytykowana w skandynawskich mediach (w moim wypadku te głównie śledzę - autor).


#19. Piłkarze reprezentacji Kataru i Arabii Saudyjskiej już są na zgrupowaniach przed mundialem. Na miesiąc przed startem. Piłkarze z innych reprezentacji wciąż mają rozgrywki ligowe.


#20. FIFA podając prognozy liczby kibiców potwierdziła, że na każdym meczu reprezentacji Polski będzie przynajmniej kilka tysięcy kibiców Biało-Czerwonych. Problem w tym, że nie wiadomo, czy to czasem nie miejscowi Katarczycy zaznaczyli opcję, że kibicują Polsce. Źródło: Weszło


#21. Kolejny z zakazów na nadchodzącym mundialu w Katarze dotyczy seksu. Miejscowa policja ostrzega zagranicznych kibiców, że tylko seks małżeński jest dopuszczalny. Inaczej za złamanie obowiązującego prawa grozi aż 7 lat więzienia.


Angielska prasa prosi kibiców o rozwagę.

#22. Lista czynności zakazanych w Katarze:

Ten banner okazał się fejkiem, nie stworzyli go organizatorzy mundialu, ani nie opublikowali. Ale wymienia wszystkie zakazy do tej pory oficjalnie wydane przez organizatorów i miejscową policję.

#23. The Guardian opublikował raport stwierdzający śmierć 6500 robotników-migrantów. Gazety z Indii do dzisiaj publikują artykuły ze zdjęciami zaginionych/zmarłych. Piłkarze będą wychodzili na mecz tunelem, gdzie zmarł jeden, może nawet kilku z nich.


Katar broni się, że te statystki zgonów dotyczą wszystkich prac budowlanych na przestrzeni lat i nie dotyczą tylko i wyłącznie prac nad mundialem. Według nich tylko 37 osób z 6500 pracowało przy stadionach, w tym tylko 3 miało wypadki.

#24. Koszt mundialu w Katarze: 220 miliardów dolarów.Koszt mundiali w latach 1994-2018: 44-45 miliardów dolarów. Wiadomo, jak jest z porównaniami, ale warto zaznaczyć. Przeżywamy, że Niemcy wysłali na Ukrainę stare hełmy, a Szwedzi mnóstwo nowoczesnej broni.

Tymczasem.

Ukraina w miesiącach: Luty - KWIECIEŃ wydała na wojnę 8,3 mld dolarów.

#25. Cytat z Gianniego Infantino, ze stycznia 2022: „To będzie unikatowy, być może najlepszy z turniejów”.Tim Cahill, były reprezentant Australii: „Kultura, muzea, pustynia, piękne restauracje, hotele, plaże. Jest tyle rzeczy, którymi można się cieszyć”.

#26. Turcja, która ma większe doświadczenie z niepokojami politycznymi, planuje wysłać 3 250 policjantów, w tym siły specjalne i ekspertów od materiałów wybuchowych, aby pomóc Katarowi w utrzymaniu bezpieczeństwa w czasie mundialu.


#27. Poprawność polityczna, bojkoty, kontrowersje. Szwedzka TV publiczna opublikowała artykuł na swojej stronie, gdzie użyto określenia „impreza piłkarska” w kontekście mundialu w Katarze. Spotkało się to z ogromną krytyką, więc postanowiono zmienić treść artykułu.A co do Polaków? Bęcki w trzech meczach i będziemy w domu. To zdanie Redakcji Joe Monstera, a nie pana Piotra.
6

Oglądany: 52892x | Komentarzy: 116 | Okejek: 425 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.02

22.02

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało