Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Ponoć są przygotowani na wszystko, czyli niezwykłe historie preppersów

28 337  
131   35  
Jakie mamy czasy, to każdy widzi. Pandemia, wojna, inflacja, rząd i wiele innych rzeczy, które w każdej chwili mogą wywrócić nasze życie do góry nogami. Preppersi teoretycznie są przygotowani na każdą okoliczność. A jak to wygląda w praktyce?

#1. Norman Feller

W społeczności preppersów znajdziemy wielu paranoików. Jednym z nich jest Norman Feller. Koleś ten, jak i wielu innych, był przerażony zbilżającym się rokiem 2000 i potencjalną katastrofą zwaną Y2K. Przed nadejściem tego fatalnego przełomu stuleci, Norman zdążył wybudować schron, do którego wszedł przed sylwestrem. Ale nie wyszedł z niego po kilku czy kilkunastu dniach, lecz po 14 latach. We wrześniu 2014 Norman w końcu odważył się opuścić swój bunkier. O dziwo, całkiem zdrowy na ciele. Jak na umyśle, nie nam to oceniać.

#2. Daniel Beckwitt

Daniel Beckwitt był inwestorem giełdowym, który interesował się tak zwanym „przygotowaniem na zagładę” (doomsday prepping). Beckwitt zatrudnił Askia Khafra, aby pomógł mu zbudować podziemne tunele i bunkier bezpośrednio pod swoim domem. Askia nie wiedział nawet, gdzie znajduje się dom, pod którym pracował. Beckwitt wiózł go na miejsce, uprzednio zasłoniwszy chłopakowi oczy, i kluczył kilka godzin po ulicach. Młody robotnik kilka dni z rzędu nie opuszczał tuneli. Spał tam, jadł i miał niewielką toaletę do dyspozycji. Pewnego tragicznego dnia wybuchł pożar, ponieważ właściciel budynku mało przejmował się środkami bezpieczeństwa. Wszędzie walały się stosy gruzu, a kable elektryczne nie były zabezpieczone Beckwitt zdołał uciec, ale 21-letni Khafra zginął w płomieniach. Daniel Beckwitt został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci i skazany na 9 lat więzienia.

#3. Bruce Beach

Bruce Beach był fascynującą osobą. Stworzył największy znany prywatny schron przeciwatomowy, Arka 2, w Ontario. Projekt ten rozpoczął się na początku lat 80. i trwa do dziś. Beach zaczął od zakopania 42 autobusów szkolnych i połączenia ich pod ziemią. Wnętrze Arki nie jest naszpikowane żadną technologią. Najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem jest Commodore 64 i telefony stacjonarne. Znajduje się tam jeszcze rowerek stacjonarny przerobiony na maszynę do mielenia zboża i tony jedzenia. Bruce był pewien, że apokalipsa może nadejść w każdej chwili i postanowił się do niej przygotować. Ale w przeciwieństwie do innych preppersów, Bruce chciał, żeby oprócz niego apokalipsę przetrwało jak najwięcej ludzi. Z tego powodu nazywano go Noe. Niestety, Bruce nie dożył czasów, kiedy jego Arka mogłaby się przydać. Zmarł na atak serca w 2021 roku. Arka nadal żyje bez swojego Noe.

#4. Sekta z Penza

W 2008 roku w regionie Penza w Rosji ponad 30 osób żyło przez pięć miesięcy w podziemnym bunkrze. Ludzie ci byli członkami sekty, a ich lider wmówił im, że w maju 2008 roku nastąpi apokalipsa. W marcu siedem osób postanowiło opuścić bunkier. Pozostało w nim 25 osób, w tym czworo dzieci. Bardziej niż apokalipsa mieszkańcom bunkra zaszkodził sam budynek. Dach się zapadł i ranił kilka osób, następnie pod ich nogami otworzyło się zapadlisko. Ponoć nikt z członków sekty nie zginął. Apokalipsa nie nastąpiła, wszyscy wrócili do domów.

#5. Tim Ralston

Jednym z najbardziej znanych preppersów na świecie jest Tim Ralston. Tak w ogóle jest on jednym z niewielu preppersów, którzy pojawiają się w mediach i regularnie udzielają wywiadów. Być może widziałeś go w programie „Doomsday Preppers” na National Geographic. Ralston szczyci się tym, że jest przygotowany na każde wydarzenie. Nie był jednak gotowy na to, co go spotkało pewnego dnia. Tim ćwiczył strzelanie, gdy jego broń niespodziewanie wypaliła i pocisk odstrzelił mu kciuk. Miał chłop szczęście, że w pobliżu był medyk, który szybko udzielił mu pierwszej pomocy.

#6. C. Wesley Morgan

W lutym 2022 roku w Richmond w stanie Kentucky doszło do włamania do domu i morderstwa. Jednak nie był to przypadkowy dom, lecz warta ponad 6 milionów dolarów rezydencja należąca do C. Wesley Morgana. Podczas włamania złoczyńca niestety zastrzelił córkę milionera. A po co się tam w ogóle włamywał? Żeby zobaczyć bunkier. C. Wesley Morgan jest preppersem i ponoć pod swoją rezydencją ma świetnie wyposażony ogromny bunkier zagłady. Bunkier ma 200 metrów kwadratowych i jest wyceniony na 3 miliony dolarów.

#7. Tyler Smith

Kolejnym szalonym preppersem jest Tyler Smith. Osobnik ten jest właścicielem firmy Spartan Survival i również pojawił się w programie „Doomsday Preppers”. Ten szaleniec głośno mówił, że kiedy nadejdzie apokalipsa, on i jego ludzie będą okradać innych preppersów ze wszystkiego, a zwłaszcza z broni palnej. Jednak zanim doszło do końca świata, Tyler został aresztowany za posiadanie nielegalnej broni – którą notabene pochwalił się przed tysiącami widzów oglądających „Doomsday Preppers”.

#8. Bunkier Talco

W pobliżu Talco w Teksasie 13 października 2019 roku służby zostały wezwane na miejsce poważnej eksplozji. Wybuch zranił trzy osoby – Michaela Bowera, Misty Marple i Perry'ego Fetterolfa. Ta trójka, jak łatwo można się domyślić, budowała sobie schron. Znajdował się trzy metry pod ziemią, było w nim kilka pomieszczeń łącznie z kuchnią i łazienką. Nie wiadomo co podczas budowy poszło źle, ale z bunkra niewiele pozostało, a poszkodowani preppersi musieli spędzić pewien czas w szpitalu, a nie pod ziemią.

#9. River Otter Preppers

Grupa survivalowa o nazwie „River Otter Preppers” w pobliżu Tampy na Florydzie była przekonana, że nadchodzi koniec czasów. Oczywiście, wyczytali to w Biblii. Członkowie grupy gromadzili broń palną i produkowali materiały wybuchowe. W 2014 roku ktoś w końcu doniósł policji, że w lesie działa grupa szaleńców. 18 czerwca zaaresztowano trzech członków grupy, a ich przywódca, Martin Winters, przez dwa dni uciekał przed funkcjonariuszami. W końcu wszyscy trafili za kratki, zanim zdążyli zrobić krzywdę sobie i innym.
1

Oglądany: 28337x | Komentarzy: 35 | Okejek: 131 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.12

03.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało