Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Interpretacje 10 najpopularniejszych nocnych koszmarów

18 702  
53   34  
Diane Brandon od wielu lat bada sny. Pisarka mówi, że dzięki snom nasza podświadomość próbuje przywrócić nam wewnętrzną równowagę i integralność. Kobieta próbuje też wyjaśnić, dlaczego niektórym śnią się te czy inne koszmarne sny.#1. Choroba i inne sytuacje związane ze zdrowiem


Takie sny pojawiają się, gdy człowiek boi się czegoś nowego, co ma za chwilę nastąpić w jego życiu. Może to również oznaczać strach przed złapaniem jakiejś choroby lub strach, że nic nie pójdzie zgodnie z planem. W rzadkich przypadkach sen o chorobie jest zwiastunem, i śni się, gdy choroba już istnieje, ale osoba jeszcze o tym nie wie.

#2. Zostałeś zaatakowany lub zraniony


Ten sen mówi o strachu przed innymi ludźmi. Zapewne strachu przed krytyką lub strachu przed niewpasowaniem się do nowego środowiska. Czasami ten koszmar mówi o strachu przed prawdziwą przemocą. Dlatego, aby poprawnie zinterpretować sen, musisz wiedzieć, co dzieje się w życiu danej osoby.

#3. Problemy z samochodem


Ten rodzaj koszmaru oznacza utratę siły do poruszania się lub utratę kontroli nad własnym życiem. Często samochód symbolizuje możliwość osiągnięcia w życiu czegoś nowego.

#4. Tonięcie


Prawdopodobnie czujesz się przytłoczony lub zdajesz sobie sprawę, że poświęciłeś wiele wysiłku sprawie, nie otrzymując nic w zamian. Aby uzyskać prawidłową interpretację, musisz znać wszystkie niuanse snu. Na przykład we śnie możesz utonąć i nie widzieć nikogo w pobliżu, może być dużo ludzi w pobliżu lub celowo cię topią. W każdym przypadku interpretacja snu będzie inna.

#5. Upadek


Spadanie się we śnie nie musi być koszmarem. W końcu istnieje „stan hipnagogiczny”, tak zwane przejście między jawą a snem. W tym stanie czujemy, że spadamy i budzimy się z przestrachem, zdając sobie sprawę z ulgą, że to był tylko sen. Koszmary z upadkami mówią o lęku wysokości, lęku przed utratą kontroli nad sytuacją, a czasem nawet lęku przed śmiercią.

#6. Utrata zębów


Jeśli człowiekowi we śnie wypadają zęby, oznacza to, że czuje on, iż nie radzi sobie z przydzielonymi mu zadaniami lub rozumie, że nie może skierować swojego życia we właściwym kierunku. Te koszmary mówią też o niepewności w życiu społecznym, o strachu przed reklamowaniem niekompetencji w jakimkolwiek biznesie lub o poczuciu własnej nieatrakcyjności. Interpretacja zależy od wydarzeń, które aktualnie dzieją się w życiu danego człowieka.

#7. Zgubienie się


Ten koszmar może się przyśnić w każdym wieku, ale dla dzieci jest oczywiście znacznie straszniejszy. Kiedy śni się dorosłemu, oznacza to, że dana osoba nie rozumie, w jakim kierunku powinna się skierować i jaką decyzję należy podjąć.

#8. Niezdany egzamin


Dość powszechny typ snu. Mówi, że dana osoba nie jest gotowa na coś lub zrobiła ważną rzecz, ale nie tak, jak powinna. Znów dla poprawnej interpretacji snu warto znać szczegóły z życia danej osoby.

#9. Nago w miejscu publicznym


Ten sen mówi o poczuciu bezbronności i wrażliwości. Człowiek boi się, że jego tajemnice staną się znane wszystkim, że nie poradzi sobie ze sprawą lub nie będzie w stanie sprostać oczekiwaniom.

#10. Pościg


Najczęściej oznacza, że człowiek czuje się przytłoczony faktem, że dogania go coś, czego unikał. Strach przed niemożnością zrobienia tego, co należy zrobić. Przy interpretacji takich snów ważne jest, aby wziąć pod uwagę emocje związane z pogonią. Jeśli pościg nie powodował dyskomfortu, nie można tego nazwać koszmarem.
45

Oglądany: 18702x | Komentarzy: 34 | Okejek: 53 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.12

02.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało