Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Reakcje na petycję Czechów w sprawie przejęcia Kaliningradu i uzyskaniu dostępu do morza

67 819  
431   36  
Cała ta akcja wygląda na wręcz absurdalną i taka w rzeczywistości jest. Niemniej jest to odpowiedź na absurd, jaki wydarzył się naprawdę. Ale po kolei.

W 2014 roku Rosja najechała na Ukrainę i przywłaszczyła sobie Krym. W 2022 roku podobna sytuacja zaszła w obwodach donieckim, ługańskim, chersońskim oraz zaporoskim. Rosja przeprowadziła tam pseudoreferenda, których wynik i tak był z góry ustalony na Kremlu. Putin podpisał zaanektowanie powyższych obwodów i wcielenie ich do terytorium Rosji, przy okazji mocno zakłamując historię (oraz nazywając zachód satanistami). I w tym momencie do akcji wkraczają śmieszki z Czech. Bo jak wiemy, Czesi to wesoły naród. Użytkownicy jednej ze stron z humorem złożyli petycję o tej treści:
Kaliningrad, po czesku znany również jako Královec, to rosyjskie miasto, które zostało założone na cześć króla czeskiego Przemysła Ottokara II. W czasie swojego istnienia miasto należało do Prus, Polski, Niemiec, a obecnie Rosji. Uważamy, że Rosja zbyt długo bawiła się z Kaliningradem i nadszedł czas, aby ponownie odesłać go w nowe ręce. A skoro miasto zostało założone na cześć króla czeskiego, powinno przejść w ręce prawowitego właściciela czyli Czech.

Tak jak pokazała nam Rosja na Krymie, a teraz pokazuje nam na wschodzie Ukrainy, jest zupełnie w porządku, by wejść na terytorium obcego państwa, ogłosić tam referendum, a następnie zaanektować to terytorium. Dlatego domagamy się od rządu Republiki Czeskiej wysłania czeskich żołnierzy do Kaliningradu, ogłoszenia referendum, które zakończy się wynikiem 98 proc. za przystąpieniem do Czech, a następnie aneksji Kaliningradu i zmiany jego nazwy na Královec.
Na chwilę obecną petycję podpisało ponad 3700 osób

Na Joe Monster przeprowadziliśmy podobną ankietę. Jej wyniki poniżej:


#1.

#2.

#3.

#4.

#5.

#6.

#7.

#8.

#9.

#10.

#11.

#13.

#14.

#15. No ale wiadomo, że Rosja po stracie Kaliningradu sobie dalszych aneksji nie odmówi

1

Oglądany: 67819x | Komentarzy: 36 | Okejek: 431 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.11

28.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało