Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe obciachy - Zamówiła węgiel. Kiedy spadł deszcz, okazało się, że to pomalowane kamienie

84 674  
261   186  
W dzisiejszych obciachach:
  • TVP zorganizowała bezpłatny koncert i zagrodziła scenę plandeką
  • Zamówiła węgiel. Kiedy spadł deszcz, okazało się, że to pomalowane kamienie
  • Janusz Kowalski został poddany testowi o zbożach
  • Dom opieki musiał przepraszać, bo zaprosił striptizerkę, aby urządziła pokaz dla pensjonariuszy
  • PETA domaga się zakazu seksu dla mężczyzn jedzących mięso

#1. TVP zorganizowała bezpłatny koncert i zagrodziła scenę plandeką

Źródło: @majkelox (twitter)

Wokół imprezy towarzyszącej wielkiemu otwarciu przekopu Mierzei Wiślanej do samego końca krążyły pewne kontrowersje. Według pierwotnych zapowiedzi ówczesnego prezesa TVP (Jacka Kurskiego) miał się tam odbyć wielki koncert z gwiazdami disco polo.

Potem jednak przyszedł nowy prezes i powiedział, że żadnego disco polo nie będzie. Ostatecznie zdecydowano się jednak zorganizować nieco mniej huczny koncert, na który wstęp miał być ogólnodostępny i przede wszystkim bezpłatny.

Koncert odbył się 17 września, jednak po jego zakończeniu w sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia udostępniane przez zbulwersowanych mieszkańców. Przed sceną stało bowiem ogrodzenie przykryte czarną plandeką, co uniemożliwiało chętnym dostrzeżenie tego, co na scenie się działo.

Źródło: @luk_smo (twitter)

TVP tłumaczy to tak, że musieli ograniczyć liczbę osób obecnych na koncercie ze względów bezpieczeństwa:

W trosce o bezpieczeństwo zastosowano się do przepisów obowiązujących przy organizacji wydarzeń kulturalnych, co wiązało się z koniecznością wprowadzenia limitu zgromadzonych osób. Koncert ten był przede wszystkim audycją telewizyjną, a nie imprezą plenerową, został zarejestrowany i wyemitowany na antenach TVP. Wszystkich zainteresowanych koncertem zapraszamy do VOD.TVP.PL oraz do śledzenia naszej oferty programowej, ponieważ koncert zostanie wkrótce powtórnie wyemitowany.

#2. Zamówiła węgiel. Kiedy spadł deszcz, okazało się, że to pomalowane kamienie


Wszyscy dobrze wiemy, jak w obecnym czasie trudno dostać dobry jakościowo węgiel. Ba! Trudno w ogóle o jakikolwiek węgiel. Staranie się o zakup z oficjalnej strony w sieci jest bez sensu, bo dokonanie transakcji za jej pośrednictwem graniczy z cudem. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się oszuści.

Mogliśmy przeczytać już o wielu przypadkach, kiedy to ludzie dawali się nabrać na fałszywe ogłoszenia. Najczęściej wygląda to tak, że sprzedawca żąda częściowej kwoty w formie zaliczki, aby mógł wysłać kierowcę. Dalszą część zapłaty kupujący ma uiścić już bezpośrednio kierowcy. Na miejscu jednak nikt się nie zjawia, a sprzedawca znika z zaliczką.

W przypadku pewnej mieszkanki Zawiercia cała sytuacja była jednak o wiele bardziej absurdalna (a dla niej samej po prostu tragiczna). Węgiel bowiem dowieziono i wyglądał na pierwszy rzut oka całkiem w porządku. Wszystko jednak zmieniło się wtedy, kiedy spadł pierwszy deszcz i… zmył farbę. Okazało się bowiem, że były to pomalowane na czarno kamienie.

Sprawą obecnie zajmuje się lokalna policja. Organy ścigania na chwilę obecną nie są jednak w stanie podać żadnych konkretnych informacji. Funkcjonariusz przestrzegają jednak, aby nie kupować węgla z niepewnych źródeł, bo może to skończyć się dla nas źle.

#3. Janusz Kowalski został poddany testowi o zbożach


Janusz Kowalski nie ma lekko na nowym stołku wiceministra rolnictwa. Najpierw został zaorany przez prezesa Agrounii, Michała Kołodziejczaka, a teraz został poddany testowi o zbożach przez Huberta Biskupskiego – prowadzącego program „Pieniądze to nie wszystko na łamach Super Biznesu. Jak mu poszło? Może nie będę spoilerował, tylko zaproszę do obejrzenia materiału:#4. Dom opieki musiał przepraszać, bo zaprosił striptizerkę, aby urządziła pokaz dla pensjonariuszy


Na Tajwanie to jednak potrafią się bawić. Najlepszym tego dowodem jest zorganizowana jakiś czas temu mała impreza z okazji Festiwalu Jesieni (czy też Festiwalu Księżyca). Jest to niezwykle ważne święto w Chinach, dlatego też pracownicy domu Weteranów Taoyuan na Tajwanie postanowili uczcić je w niezwykły sposób.

Wynajęli więc striptizerkę, której zadaniem było nieco umilić czas starszym mężczyznom przebywającym w ośrodku. Personel oczywiście również brał udział w zabawie. Jednak po tym, jak jeden z uczestników wrzucił nagranie do sieci, w internecie zrobiła się spora afera.

Cała zabawa była dość niewinna. Weterani trochę sobie pomacali, dostali buziaka w czółko i popatrzyli na dzikie wygibasy w wykonaniu „animatorki zabaw dla dorosłych”. Nic specjalnego. Jednak spora część internautów poczuła się oburzona postawą, jaką zaprezentował personel. Przecież tak się nie godzi! Starszym, dostojnym mężczyznom fundować tego typu rozrywki? No kto to widział?!Pracownicy musieli więc oficjalnie przeprosić i obiecać, że to już się nie powtórzy. Weterani na pewno byli bardzo zadowoleni z takiego obrotu spraw…

#5. PETA domaga się zakazu seksu dla mężczyzn jedzących mięso


Organizacja działająca na rzecz obrony zwierząt (i planety) PETA domaga się wprowadzenia zakazu na uprawianie seksu dla mężczyzn spożywających mięso. Wszystko to ma związek z badaniami opublikowanymi w dzienniku naukowym PLOS One, w których udowodniono, że mężczyźni są w 41% bardziej odpowiedzialni za emisję gazów cieplarnianych niż kobiety. Wszystko to ma związek m.in. ze znacznie większą obecnością mięsa w diecie.

Zdaniem przedstawicieli organizacji jest to bezpośrednio powiązane z tzw. toksyczną męskością i trzeba coś z tym zrobić. PETA zaczęła więc nawoływać, aby takim mężczyznom zakazać seksu. Jak jednak to zrobić? No i tutaj apel skierowany był przede wszystkim do partnerek męskich mięsojadów. To właśnie na ich barkach spoczywa wielka odpowiedzialność ograniczenia liczby stosunków – najlepiej do zera.

PETA jednocześnie namawia mężczyzn, aby ci zostali wegetarianami.

W poprzednim odcinku: Polski fake news, który zrobił międzynarodową karierę

3

Oglądany: 84674x | Komentarzy: 186 | Okejek: 261 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało