Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Gadki naszych wybrańców XXVI

14 514  
0   3  
Kliknij i zobacz więcej!Woźny ogłosił koniec przerwy i Wybrańcy znów zebrali się na Wiejskiej. Cały tydzień Komitet Centralny Przewodniej Siły Narodu odbudowywał koalicję. Sojuszników szukano na prawo i na lewo (no nie dosłownie na lewo - SLD odpada). Usiłowano złapać kogo popadnie.

Ale jak Feniks z popiołów odrodziła się nowa-stara koalicja (eks-warchoły, eks-chamy i LPR). W czasie przerwy pojawiła się wybitna postać Wielkiego Budowniczego. Na ten zaszczytny tytuł bez wątpienia zasłużył poseł Gosiewski. Oto za 3 miliony we Włoszczowej postawił sobie pomnik w postaci dworca kolejowego. A właściwie peronu z wiatą. I jeszcze nakazał ekspresom zatrzymywać się na tej stacyjce w drodze pomiędzy Warszawą a Krakowem i vice versa. Stacja nosi oficjalnie nazwę Włoszczowa Północ, a nieoficjalnie "Dworzec im. Przemysława Gosiewskiego". Podobno PKP chce nazwać jeden z ekspresów, kursujących na tej trasie PRZEMYSŁAW EDGAR. Ale to jeszcze nie wszystko. Wielki Budowniczy wymyślił sobie również międzynarodowe lotnisko w Kielcach. Pewnie, wzorem gdańskiego "Lech Wałęsa Airport" będzie się nazywał "Przemysław Edgar Airport". Jeśli mogę podpowiedzieć panu WB to proponuję port wielkości Rotterdamu w Ostrowcu Świętokrzyskim a w Warszawie kosmodrom. A co działo się na sali obrad? Poczytajcie sami:


Poseł Donald Tusk:
Czy w miejsce marzeń i nadziei Polaków na lepsze życie nie pozostała tylko stacja we Włoszczowej? Czy to nie jest jedyne osiągnięcie koalicji rządowej po 12 miesiącach?

Rozpętaliście przez te 12 miesięcy w Polsce bój, w którym najistotniejszą rolę odgrywają teczki, szafy, agentury, a przede wszystkim wasze obsesje.

Poseł Jerzy Szmajdziński:
Obietnica wspólnych rządów PiS i Platformy Obywatelskiej to, jak się okazało, nieuprawniony skrót myślowy i semantyczne nadużycie.

Dla dzisiejszych władców nie ma rzeczy niemożliwych. Aż dziw, iż do tej pory nie usłyszeliśmy, że wypadek na budowie willi pana Wassermanna spowodowały WSI poinstruowane wcześniej przez GRU. Kłótnie zastępują debatę publiczną, a inwektywy – argumenty:
„warchoły”, „chamy”, „pokemony”, „łże-elity”, „wykształciuchy”, zarzuty o „bezczelne kłamstwo” i o „zbrodnie, od których większe jest tylko morderstwo” – to wasza nowomowa, to poziom waszej debaty, to wasz znak firmowy. Jaka firma, taki znak, chciałoby się powiedzieć.

Poseł Marek Kuchciński:
To naczynie, którym jest budżet państwa, podziurawione przez różnych liberałów i postkomunistów, którzy przez ostatnich 17 lat działali w Polsce… musimy te dziury w tym naczyniu pozatykać

Poseł Bronisław Komorowski:
Pan nawet po to, żeby przykryć problem dnia dzisiejszego, chętnie by rozważał grzechy pomiędzy Rzepichą a Piastem, skandal z Popielem, zbrodnie, nie wiem, książąt w czasach średniowiecza.

Poseł Wojciech Olejniczak:
Widzę natomiast, panie pośle, kłótnie o władzę, i to na poziomie, który zbliża się niebezpiecznie do poziomu bruku.

Poseł Roman Giertych:
Panie przewodniczący Szmajdziński, myślałem, że przez miesiąc to pan z mysiej dziury nie wyjdziesz. Będziesz siedział cichutko, od mediów daleko, a od Sejmu w szczególności.

Poseł Krzysztof Szyga:
Dlatego premier Kaczyński musiał znaleźć innych koalicjantów, by posprzątać tę naszą polską stajnię Augiasza. Jak widzimy, jest co sprzątać, bo smród jest tutaj okrutny.

Poseł Krzysztof Szyga:
Wysoki Sejmie! Kilka dni temu jeden senator, mianowicie senator Cugowski, szedł korytarzem Sejmu...
Głos z sali: I śpiewał.
...nucąc: Znowu w życiu ci nie wyszło.

Poseł Joanna Senyszyn:
W II RP był Kordian i cham, w IV Kordiana zastąpił warchoł. Teraz w koalicji czekają na swojego Kruczkowskiego, żeby ich opisał. Politycznie IV RP robi się coraz bardziej podobna do PRL, niestety, tego z okresu stalinowskiego. Nowa stara koalicja jest jak znany z tamtych czasów sojusz „d” z batem. „d” daje oczywiście PiS, po raz kolejny. Wicepremier Lepper nawet awansował z bata na bicz boży. Każdy ma takiego Attylę, na jakiego zasługuje. Premier Kaczyński niedługo, jak Cyrankiewicz w 1956 r., będzie groził odrąbywaniem rąk podniesionych na władzę – jego władzę, której nie chce oddać.

Poseł Joanna Senyszyn:
Jeszcze nie doszłam do rozwinięcia.
Wicemarszałek Marek Kotlinowski:
To już pani poseł nie dojdzie, niestety. Przykro mi bardzo. Dziękuję.
Poseł Marek Suski: Niech dochodzi prywatnie.

Poseł Roman Czepe:
Widzę jakiś zespół napięcia przedwyborczego.

Poseł Piotr Gadzinowski:
Chciałem zapytać posła wnioskodawcę posłów wnioskodawców. Czy prawdą jest to o czym się mówi w kuluarach, że podczas tej nocnej ... nocnego odnowienia tego małżeństwa politycznego, podczas wręczania nominacji nie było kamer telewizyjnych i dziennikarzy dlatego, że pan Andrzej Lepper musiał podpisać weksel panu Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Poseł Donald Tusk:
[...] usłyszeliśmy od ministra edukacji, wicepremiera, że wątpi on w sens teorii ewolucji i że chciałby w polskiej szkole uczyć innej teorii na temat pochodzenia człowieka, mimo że sam wydaje się żywym dowodem, że Darwin miał rację.

Poseł Jerzy Feliks Fedorowicz:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Poseł Woda widocznie jest jasnowidzem, bo dokładnie powiedział to, co ja chciałem powiedzieć.


Nagroda Złotego dzioba wędruje tym razem do rąk posła Wojciecha Olejniczaka za wypowiedzi:

Sejm V kadencji jest jak zawirusowany program komputerowy. Niby coś robi, ale nie tak, jak chcą ci, którzy go zainstalowali.

Polska to coś więcej niż wszystkie partie zasiadające w tym Sejmie. Polska to także ci, których premier nazywał łże-elitami, i ci, których jego zastępca zaliczył do wykształciuchów, to również ci, których lider PO tak ładnie nazwał moherowymi beretami, ale także ci w dredach, Polska to ludzie w eleganckich garniturach, takich, jaki ma dzisiaj pan poseł Cymański, i w roboczych ubraniach, w których często zwyczajni ludzie pracują.


W poprzednich odcinkach...

Oglądany: 14514x | Komentarzy: 3 | Okejek: 0 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.09

15.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało