Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Rzeczy, które Stanom Zjednoczonym wychodzą lepiej niż komukolwiek innemu na świecie

64 780  
362   123  
Poniżej opowieści ludzi, którzy podczas swoich podróży po świecie zahaczyli o Stany Zjednoczone. Oto co ich uderzyło w tym kraju.

#1.

Parkingi przy autostradach międzystanowych. Czyste toalety, ładne trawiaste miejsca dla psów, stoły do zjedzenia posiłku i nierzadko ludzie sprzedający rękodzieło lub oferujący darmową kawę. Ponadto są bardzo dobrze oznakowane i przed każdym takim parkingiem jest informacja, za ile mil będzie następny. Na takich parkingach można się naprawdę dobrze wyspać. Dzięki temu podróż kamperem po USA to czysta przyjemność.

#2.

Parki narodowe – są ogromne, niesamowicie zadbane i bardzo dofinansowane.

#3.

W USA ludzie na ulicach po prostu rozmawiają ze sobą. Są uśmiechnięci i u nich to norma, że podchodzi nieznajomy i pyta jak się masz i jak ci minął dzień. To niesamowite. A jak zaczepisz kogoś z zapytaniem, to zawsze chętnie ci odpowie i pomoże. Nawet mnie to szokuje, a jestem z Kanady.

#4.

Halloween – nigdzie na świecie nie ma takiego bzika na punkcie tego święta jak tutaj.

#5.

Logistyka. USA to duży kraj, więc stali się bardzo dobrzy przy przewożeniu różnych rzeczy. Piszę to jako kierowca ciężarówki, który wcześniej jeździł po Europie. Tutaj to po prostu bardzo dobrze działa.

#6.

Dostęp dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest wprost niesamowity. Nawet w najmniejszych miejscowościach osoba na wózku wjedzie do każdego lokalu, baru czy do toalety publicznej.

#7.

Przyroda. Kraj jest ogromny i został skolonizowany stosunkowo późno. Ponieważ rdzenni mieszkańcy żyli w zgodzie z naturą, to biały człowiek nie zdążył wyrządzić krajowi wiele szkód. Wskutek tego jest on naprawdę piękny i miejscami dziki.

#8.

Jazz.

#9.

Bezpłatne toalety publiczne i wszędzie klimatyzacja.

#10.

Różnorodność. Do tego kraju należą zarówno Hawaje jak i Alaska i można tu zobaczyć wszystko. I oceany, i jeziora, i góry, i pustynie. Jednego dnia można rano pokąpać się w ciepłym oceanie, a nocą oglądać zorzę polarną. Wszystko to w jednym kraju.

#11.

Parki rozrywki – nic nie przebije rozmachu tych, jakie znajdują się w USA.

#12.

Jedzenie. Ten kraj jest tak pomieszany kulturowo i etnicznie, że w każdym mieście znajdziesz jedzenie z każdego zakątka świata. I co najważniejsze, to jedzenie jest naprawdę smaczne.

#13.

Zdolność amerykańskiego rolnika do produkcji żywności. Ilość uprawianej tu żywności jest naprawdę oszałamiająca. Amerykanie wykorzystują do maksimum ziemię, którą uprawiają.

#14.

Kobiece sporty są tu naprawdę mocno wspierane. Dlatego też na olimpiadach to zawodniczki z USA zdobywają tyle medali.

#15.

Wygoda podczas robienia zakupów. Sklepy są tu otwarte długo, nierzadko całodobowo. A jak sobie zażyczysz, to zakupy dostarczą ci pod sam dom.

#16.

Różnorodność kulturowa. Tu obok siebie żyją wszystkie rasy ludzkie. I w znakomitej większości przypadków nikt nikomu nie wadzi.

#17.

Parki publiczne. Zadbane, czyste, z dużą ilością ławek. Miło się w nich spędza czas.

#18.

Zabawa. Amerykanie kochają i potrafią się dobrze bawić.

#19.

Jako jedyni wysłali ludzi na Księżyc i zapakowali do puszki coś w rodzaju płynnego sera, który jest przepyszny.

#20.

Loty samolotem. Nigdzie na świecie nie są tak popularne jak w USA. Większość Amerykanów traktuje lot samolotem na równi z przejazdem taksówką.
Źródła: 1, 2
34

Oglądany: 64780x | Komentarzy: 123 | Okejek: 362 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.10

03.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało