Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Pracownicy poszczególnych branż dzielą się tajemnicami swojego zawodu

55 479  
338   40  
Pracując w poszczególnych branżach, bardzo często mamy dostęp do "wiedzy tajemnej" przeznaczonej jedynie ludziom z wewnątrz. Na szczęście ci ludzie często nie chcą dochowywać sekretów i od czasu do czasu dzielą się nimi ze światem. Jak na przykład tym razem.

#1.

Jako fotograf freelancer mogę powiedzieć tyle, że większość magazynów i gazet nie płaci za wykorzystywanie naszych zdjęć. Mogą oni jedynie zaoferować podpis pod zdjęciem, a jeśli nie zgodzisz się na to i zażądasz zapłaty, to wezmą podobne zdjęcie od kogoś innego.
- RoTTonSKiPPy

#2.

Automaty do losowania fantów (te ze szponem) posiadają specjalne ustawienia, które pozwalają kontrolować siłę uścisku chwytaka. Normalnym jest więc to, że właściciele obiektów na ogół życzą sobie, aby ustawić jak najmniejszą siłę chwytu. Często dodaje się też opcję, aby co któreś losowanie posiadało silniejszy chwyt, pozwalający wylosować jakąś zabawkę. Więc tak naprawdę niewiele zależy od naszych umiejętności, a w zdecydowanej większości to kwestia szczęścia.
- khuumshaat

#3.

Jeśli nie zostaniesz wpuszczony na pokład samolotu, bo przewoźnik sprzedał za dużo biletów i nie wystarczyło dla ciebie miejsca, to możesz żądać zwrotu kasy - nie musisz godzić się na voucher.
- DFWdawg

#4.

Jeśli pracownik medyczny kiedykolwiek zasugeruje ci zasięgnięcia drugiej opinii (np pielęgniarka w gabinecie lekarskim), to może oznaczać, że jest ona zaniepokojona jakością świadczonych usług i w takim wypadku bezwzględnie powinieneś zasięgnąć drugiej opinii.
- Turbulent-Respond654

#5.

Jeśli lubisz grać w gry, gdzie musisz dopasować kilka klocków w rzędzie (na przykład Candy Crush), to po pokonaniu kilku poziomów na raz gra uniemożliwi ci pokonanie kolejnego poziomu, poprzez losowanie kiepskich kombinacji klocków. Sposobem na obejście tego ograniczenia jest odłożenie telefonu na bok na jakiś czas i powrót do gry po kilku godzinach. Okaże się nagle, że poziom, który wydawał się niemal niemożliwy do przejścia, jest banalny jak żaden inny. Jest to mechanizm zapobiegający pokonywaniu zbyt wielu poziomów za jednym razem.
- Kuivamaa

#6.

Pracowałem kiedyś w klubie golfowym dla naprawdę bogatych i wpływowych ludzi. Praktycznie wszyscy przychodzący tam politycy rejestrują swoje wyniki pod fałszywym nazwiskiem. Tego typu rejestry stanowią informację publiczną i ludzie byliby wkurzeni, gdyby dowiedzieli się, ile czasu urzędnicy państwowi poświęcają na grę w golfa.
- lowmack92

#7.

Połączenia nie są odbierane w takiej kolejności, w jakiej są otrzymywane. Firmy zwykle nadają im własny priorytet według ustalonego wcześniej klucza.
- Player7592

#8.

Adwokaci zwykle zapamiętują tylko około 20, maksymalnie 40 przypadków na raz. Jeśli więc nie odzywałeś się do swojego adwokata przez jakiś czas i dzwonisz do niego z jakąś sprawą, to prawdopodobnie będą oni wspomagać się notatkami firmowymi, aby sprawiać wrażenie, że wiedzą o jakiej sprawie mowa, podczas gdy tak naprawdę nie mają pojęcia, kim jesteś i czego od nich chcesz (szczególnie, jeśli wcześniej wszystkie sprawy załatwialiście przez telefon).
- Phenns

#9.

Zwykle namierzyliśmy i zgłosiliśmy ten błąd w grze, który ci tak bardzo przeszkadza. Kierownictwo po prostu uznało, że jest mało ważny, więc można go zignorować.
- achmejedidad

#10.

Większość skamielin w muzeach to repliki. W dzisiejszych czasach są to na ogół plastikowe odlewy prawdziwych eksponatów, albo przedmioty drukowane w 3D. Repliki wykonane na podstawie skanów wysokiej jakości stają się dzisiaj coraz bardziej powszechne.
- Katy-L-Wood

#11.

Kasyno nie musi oszukiwać. Gra od samego początku jest ustawiona przeciwko tobie.
- PrisonerV

#12.

Jeśli chcesz kupić oprogramowanie dla swojej firmy, poproś o ofertę, a potem się nie odzywaj aż do końca kwartału. Następnie zadzwoń do przedstawiciela handlowego i powiedz mu, że możesz kupić to od nich, ale jesteś w stanie zaoferować tylko 70% żądanej kwoty. Jeśli rzeczywiście zrobisz to pod koniec kwartału, to istnieje spora szansa, że uzyskasz spory upust.
- nurplethepurple

#13.

Pracowałam w głównym magazynie wysyłkowym popularnej sieci sklepów z bielizną. Zajmowałam się zwrotami. Mieliśmy specjalne szkolenie, na którym pokazywano nam, jak za pomocą taśmy klejącej pozbywać się włosów łonowych z używanej bielizny pochodzącej ze zwrotów. Następnie przepakowywaliśmy ją jako nową i wysyłaliśmy do kolejnego klienta. Odeszłam po dwóch miesiącach.
- frogmuffins

#14.

Branża turystyczna. Pewnie wszyscy doskonale wiecie, że najtaniej jest na początku i na końcu danego sezonu. Polecałbym jednak decydować się na wyjazd na początku sezonu, ponieważ pracownicy na miejscu pod koniec sezonu są już strasznie wypaleni, bywają niemili i opryskliwi i nie świadczą tak dobrych usług, jak na początku sezonu, kiedy są jeszcze pełni energii i podekscytowani.
- firebired_sweet
5

Oglądany: 55479x | Komentarzy: 40 | Okejek: 338 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało