Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Przeczytaj zanim wystawisz ogłoszenie o sprzedaży domu

Kiedy jesteś gotowy do sprzedaży swojego domu, ważne jest, abyś współpracował z agentem nieruchomości, aby uzyskać konkurencyjną cenę sprzedaży. Masz pojęcie, ile wart jest Twój dom, ale to Twój agent pomoże Ci wycenić go obiektywnie.
Zdaj się na doświadczenie profesjonalisty w dziedzinie nieruchomości, który będzie w stanie zbadać rynek i będzie otwarty na Twój udział w procesie wyceny. Praca zespołowa zaowocuje ceną, która doprowadzi do sprzedaży Twojego domu.

Obowiązki agenta nieruchomości

Agent zacznie od znalezienia ostatnio sprzedanych nieruchomości, które są porównywalne z Twoim domem pod względem wieku, lokalizacji, powierzchni, udogodnień oraz liczby sypialni i łazienek. Ponieważ żadne dwa domy nie są identyczne, agent dokona korekty wartości w odniesieniu do cech obiektów porównawczych, które różnią się od Twojego domu. Następnie zostanie wyciągnięta średnia cena sprzedaży, która pomoże określić szacunkową wartość Twojego domu. Podobnie aktywne na rynku oferty będą miały wpływ na to, jak wyceniony zostanie Twój dom. Zapoznaj się z najnowszymi ogłoszeń o nieruchomościach https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/

Analiza rynku lokalnego

Dokładna wycena nie może się odbyć bez uwzględnienia warunków rynkowych. Skorzystaj z danych internetowych, które zawierają podział sprzedaży na poszczególne obszary. Mediana ceny sprzedaży i średnia liczba dni sprzedaży będą cennymi informacjami przy podejmowaniu decyzji o ostatecznej cenie Twojego domu. Możesz użyć portali z ogłoszeniami o nieruchomościach żeby uzyskać ogólny zarys i mieć porównanie, jeśli chodzi o bieżące ceny domów na Twoim lokalnym rynku.

Wycena wyposażenia

Jeśli w swoim domu dokonałeś niedawno remontów lub wymieniłeś urządzenia, które kosztowały Cię majątek poświęć osobny rozdział na ich wycenę. Jeśli zbierałeś rachunki i karty gwarancyjne na wszystkie sprzęty to dołącz je do wyceny. W ten sposób ogólna wycena będzie bardziej wiarygodna dla kupujących, a Ty spokojniejszy, że Twoje inwestycje w dom nie poszły na marne.

Negocjacje

Po podjęciu decyzji o cenie ostatecznej, jaką chcesz uzyskać za swój dom musisz zastanowić się, w jaki sposób podejść do negocjacji cenowych. Prawdopodobnie każdy klient będzie chciał zbić cenę. Możesz rozważyć dwie strategie - wystawić dom z ceną wyższą o kilka procent, dając klientowi upust, o którym jeszcze nie wie, lub wystawić za cenę ostateczną i twardo stać przy swoim stanowisku.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.ogloszenia24m.pl

Oglądany: 275x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.10

02.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało