Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

„Co to może być?” X - „Dostaliśmy to w spadku po teściu. Nie wiemy, co to jest”

69 235  
412   48  
Oto kolejna porcja przedmiotów, których właściciele nie mieli pojęcia do czego służą. Na szczęście internauci zawsze pospieszą z pomocą.

#1. „Co to za drewniana kula z kostkowatymi żłobieniami?”To nie drewno, a stara, wyschnięta piłka baseballowa.

#2. „Duża maszyna w dzielnicy mieszkalnej na wybrzeżu Oregonu”To turbina wietrzna.

#3. „Znalezione w starej szafce. Jest zrobione ze szkła i ma zwężające się otwory”To podstawka florystyczna. Służyła do układania kwiatów w wazonach. Współcześnie zastąpiły ją gąbka i siatka florystyczna.

#4. „Znalazłem to w starej szopie. Wyprodukowane przez szwedzką firmę Bahco. To jakieś narzędzie?”Myślę, że służyło do wyciągania gwoździ, które dawniej miały kwadratowe główki. Bahco do dziś produkuje ten konkretny model.

#5. „Znalezione w ogrodzie przy starym wiejskim domu”To obcęgi kowalskie. Służyły do wyginania gwoździ trzymających podkowy na kopytach koni.

#6. „Czyżby przyrząd kuchenny? Był w torbie z akcesoriami kuchennymi. Zgina się przy ściśnięciu”To jest karabińczyk i używa się tego w żeglarstwie i innych aktywnościach na morzu. Bardzo sprytne urządzenie, dzięki któremu można przyczepiać do liny różne rzeczy, na przykład bojkę. Rybacy wykorzystują ich mnóstwo do przyczepiania haków i sieci.

#7. „Co to za instrument z jedną struną? Sprzedawca powiedział, że został wykonany przez tunezyjskiego rzemieślnika w Maroku”To gęśle. Główki najczęściej są rzeźbione w kształcie głowy kozy.

#8. „Dostaliśmy to w spadku po teściu. Nie wiemy, co to jest”Wygląda na erhu. Wiekowe, zużyte chińskie skrzypce (brakuje struny, stroika oraz pokrywy na pudło rezonansowe). Guzik na środku ustawiał strunę we właściwej pozycji.

#9. „Znalezione w Goodwill za 2 dolary. 12×5 cm. Bardzo ozdobne”Mały, emaliowany dzbanuszek do serwowania gorącej czekolady.

#10. „2 grube drewniane rolki na zaokrąglonym stojaku o długości ok. 7 cm”To stojak na wizytówki z ciężarkami, które trzymają je w pionie.

#11. „Znalezione w starych akcesoriach krawieckich!”To trzecia ręka do szycia. Szyty materiał można zaczepić o klamerkę z czerwoną nitką.

#12. „Znalazłam metalowy pręt z kulką oraz końcówką w kształcie litery U. Ma drewnianą rączkę. Jakieś pomysły?”To młotek bezwładnościowy. Służy do usuwania zębatek lub krążków z klinów. Wygląda na wiekowy. Trzeba wsunąć te dwa haczyki w to, co chcesz wyciągnąć, i oprzeć kulkę, żeby wyszło — odwrotność wbijania gwoździ młotkiem.

#13. „Było zakopane w ogródku na głębokości ok. 30 cm”Wygląda jak znak ogniowy. Dawniej przyczepiało się je przy drzwiach wejściowych domu, i były swego rodzaju informacją o opłaconym ubezpieczeniu na wypadek pożaru. Dzięki temu straż pożarna wiedziała, że powinna ugasić ewentualny pożar w domu.

#14. „W nodze naszego łóżka w hotelu jest czerwone migające światełko. Co to jest?”To wykrywacz pluskiew, nazywa się Wirepas. Na YouTube jest krótki filmik z prezentacją.

FILM

#15. „Znalezione podczas sprzątania. Po podłączeniu do gniazdka pręt się nagrzewa. Jakieś pomysły?”Po szybkim guglowaniu i zrujnowaniu sobie przyszłej historii reklam spersonalizowanych mogę z całą pewnością potwierdzić, że jest to podgrzewacz do seks-zabawki dla mężczyzn.

W poprzednim odcinku: „Znalazłem to podczas sprzątania strychu”

2

Oglądany: 69235x | Komentarzy: 48 | Okejek: 412 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

05.10

04.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało