Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Głos zabrał brat brazylijskiej modelki zabitej w Ukrainie

86 191  
286   119  
Dziś m.in. o biednej jak mysz kościelna Ogórek, którą stać tylko na studia w Austrii lub Włoszech, Kaczyńskim, który wyjaśnia na Podlasiu ile warte jest euro oraz o organizatorach święta muzyki, którzy chwalą to, jak sprawnie wygonili ludzi.

#1. Dramat Ogórek, nie stać jej na studia dla córkiKolejny raz na nasze łamy wraca niedoszła prezydent Polski Magdalena Ogórek. Tym razem za sprawą wyznania, na które się zebrała podczas zorganizowanego Q&A. Jedno z pytań dotyczyło jej 17-letniej córki i planów na przyszłość. Ogórek odpowiedziała:
Bardzo chciałaby studiować kierunek History&Politics na Oxfordzie, natomiast obecny koszt tych studiów (po Brexicie) jest poza moim zasięgiem.

Jak szybko sprawdzono, koszt takich studiów to 26-37 tys. funtów (czyli od 140-200 tys. zł) rocznie. Ale prezenterka TVP Info bada też inne, tańsze opcje:
Zrobimy rekonesans na uniwersytetach w Austrii i we Włoszech. Uniwersytet Mediolański ma bardzo dobre opinie. Póki co, za 3 tygodnie wylatuje na Oxford na tzw. krótki semestr letni.

Dodajmy, że ostatnio paparazzi zrobili jej zdjęcia w BMW wartym około 250 tys. złotych z torebką za 1200 zł. Nie są znane jej zarobki, ale z ostatnich informacji senatora Borusewicza z 2020 roku wynika, że jest to około 600 tys. złotych rocznie.

#2. Kaczyński ogłasza realną wartość euroW sobotę Jarosław Kaczyński był w Białymstoku, gdzie spotkał się z wyborcami. Padły tam dwie wypowiedzi, które odbiły się szerszym echem. Wpierw prezes stwierdził, że lekarze wracają pracować do Polski, ponieważ u nas już lepiej płacą niż na zachodzie:
Ale będą wracać, bo już dzisiaj nie przyjmują propozycji w Niemczech, bo tam się mniej płaci niż tu.

Po chwili dodał:
Nawet jeżeli przyjąć (...) sposób przeliczania euro na złotówki, no przecież w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote, nawet jest mniej warte, a nie tam 4,50 zł czy prawie pięć.

Na jego słowa o powrotach odpowiedział Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski:
Z przykrością stwierdzamy, że dziś trend jest dokładnie odwrotny – wielu lekarzy wybiera pracę w systemach na Zachodzie. Nie tylko ze względu na zarobki, ale również na organizację systemu, warunki pracy i możliwość rozwoju zawodowego. Oczywiście, zdarzają się jednostkowe przypadki lekarzy, którzy z różnych przyczyn wracają do kraju, ale nie może tu być mowy o żadnej fali powrotów.

https://img.joemonster.org/upload/rng/1966623b43d74891656843623_FTORsP.mp4

#3. Peany organizatora Open'era na temat ewakuacjiZa nami Open'er Festival 2022. W piątek około godziny 19:30 organizatorzy podjęli decyzję o ewakuacji uczestników imprezy. Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art – firmy, która była organizatorem festiwalu – w wywiadzie z „Gazetą wyborczą” stwierdził, że to najlepsza ewakuacja w historii:
Ewakuacja odbyła się w odpowiednim momencie i była wielkim sukcesem, nie było żadnych ofiar, nikt nie został ranny. Była to najlepsza ewakuacja w Polsce. Nie pamiętam równie udanej od 30 lat. Właściwie w ogóle nie pamiętam.

Na te słowa szybko zareagowali internauci wpisami na Twitterze:
Moja córka była wśród tych osób. Totalny chaos. Nie wiedzieli co się stało i dlaczego. Nie było żadnego miejsca do ewakuacji. Noc spędziła mokra i przemarznięta w McDonald's na dworcu PKP w Gdyni. Ciągle szturchana przez ochronę.
Syn sąsiadki był tam. Z buta szedł wraz z kolegami w ulewie 2-3 kilometry, bo podstawionych autobusów było za mało. Zresztą się poblokowały i stały w korku. Ledwie udało się policji nad tym zapanować Taksówkarze gdyńscy wyczuli biznes i za kurs do Sopotu żądali 200 PLN.
Prawie jak opinie Dziewulskiego. Służby wykazały się profesjonalizmem i chłodną głową, wszystko poszło dobrze, jeszcze tylko nie wiadomo kiedy będzie pogrzeb.
Ciekawe gdzie było miejsce docelowe tej ewakuacji? Było to raczej wygonienie ludzi z imprezy w celu dupochronu organizatorów.
Ostatnia równie udana to była przez Zaleszczyki do Rumunii.

#4. Radny powiązał zostawianie dzieci w samochodach z inflacjąHitem internetu stało się nagranie, gdzie podczas sondy ulicznej zapytano łódzkiego radnego Michała Olejniczaka o to, czemu rodzice zostawiają dzieci w rozgrzanych samochodach. Ten bez chwili zawahania odparł:
Na pewno wielki stres. Teraz wiadomo, szalejąca drożyzna, szalejąca inflacja etc. To powoduje, że ludzie coraz bardziej zapominają, często nawet o swoich bliskich. I to jest ten dramat, że niestety mamy taką sytuację w Polsce, która powoduje, że ludzie żyją w coraz większym stresie i w coraz większym roztargnieniu.


#5. Głos zabrał brat brazylijskiej modelki zabitej w UkrainieThalita do Valle to brazylijska modelka, która zginęła w Ukrainie. 39-letnia kobieta była ratownikiem medycznym i snajperem, ubezpieczała wojska Ukrainy. Dwa lata temu walczyła z ISIS w Iraku, skąd też publikowała nagrania na swoim kanale YouTube.

https://www.youtube.com/shorts/jKvFWhN4kag
Do Ukrainy trafiła przed 3 tygodniami, zginęła w Charkowie podczas ataku rakietowego na jeden z bunkrów. Teraz głos zabrał jej brat Theo Rodrigo Viera, który opowiedział o tragedii:
Thalita była bohaterką. Zginęła uduszona dymem, nie od pocisków czy odłamków. Ostatni raz kontakt mieliśmy z nią tydzień wcześniej.

W poprzednim odcinku: Papież Franciszek uważa, że na wojnie nie ma dobrych i złych

8

Oglądany: 86191x | Komentarzy: 119 | Okejek: 286 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało