Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Piłkarka reaguje na określanie jej „najseksowniejszą”

65 130  
247   105  
W tym tygodniu w Cytatach przeczytacie, co ma do powiedzenia najsek... najładniejsza piłkarka, jak poseł Kowalski neguje związek elektrowni węglowych i zmian klimatu oraz kurator na pełnym odlocie neguje to, że źle się dzieje gdy dzieci przebywają w klatkach.

#1. Piłkarka reaguje na określanie jej „najseksowniejszą”

l_19645068bc0b7a9markovic.jpg

Maria Markovic to piłkarka z Chorwacji, która gra w szwajcarskim Grasshopper Club Zürich. Ma 22 lata i ponad 500 tys. obserwujących na Instagramie. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedziała o tym, jak jest traktowana ze względu na swój wygląd. Od dawna mówiono o niej, jako „najładniejszej” lub „jednej z najładniejszych”, jednak jakiś czas temu pojawiło się określenie „najseksowniejsza”:

Podobały mi się artykuły, które nazwały mnie najpiękniejszą piłkarką lub jedną z najpiękniejszych, słyszenie tego uszczęśliwia mnie. Ale potem pojawiły się artykuły w gazetach, w których opisano mnie jako najseksowniejszą. Nie podobało mi się to. Także z powodu mojej rodziny.

Piłkarka opowiedziała także, że dostaje dużo wiadomości od osób podających się za menedżerów piłkarskich, ale jest świadoma czego od niej chcą.

#2. Kowalski nie widzi związku między węglem i klimatem

main_09janusz_kowalski_generator.jpg

Gościem „Debaty Dnia” w Polsat News był poseł Janusz Kowalski. Tematem rozmowy były elektrownie węglowe i między innymi Elektrownia Bełchatów. Wtedy polityk postawił odważną tezę:

Nie widzę żadnego związku z produkowaniem energii z węgla ze zmianami klimatu. Po prostu nie widzę tego związku.

Prowadząca Agnieszka Gozdyra odpowiedziała, że zostało już opisane i udowodnione. Na te słowa Kowalski odparł:

Przez tych wszystkich ideologów z ONZ-tu. Klimat się zmienia, zmieniać się będzie.#3. Kurator oświaty broni opiekunek z DPS w Jordanowie

l_1964520a919aaceScreenshot_2022_06_2.jpg

W skrócie, WP opisało warunki w jakich przebywają dzieci w Domu Pomocy Społecznej Dom dla Dzieci Zgromadzenia Panien Prezentek. Z ustaleń wynika, że znęcano się nad dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W tej sprawie trwa śledztwo, a zarzuty postawiono już m.in. siostrze Bronisławie, dyrektorce ośrodka. W całym kraju przeprowadzono też kontrole w podobnych ośrodkach. Głos w sprawie postanowiła zabrać Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, która napisała:

Zbyt łatwo feruje się wyroki jeszcze przed uzyskaniem pełnej wiedzy o faktach. To ja celem uzupełnienia informacji o DPS w Jordanowie. Uczniowie z DPS w szkole nie wykazywali lęku, czy negatywnych emocji. Dzieci o specjalnych potrzebach z DPS nie potrafią zakłamywać emocji.

W odpowiedzi pod jej wpisem możemy przeczytać:

Czy pani jest normalna? Ohydny wpis, brak słów.
Te zamykane w klatkach? niechże się Pani zajmie szydełkowaniem, a nie wychowaniem dzieci czy zarządzaniem oświatą.

l_196452174013c20Screenshot_2022_06_2.jpg

W czwartek w podobnym tonie do kurator wypowiedział się także Tadeusz Rydzyk.

#4. Danuta Holecka i wywiad z Jackiem Kurskim

3faffdbbef05e9cb3abc0474f54f9399.jpg

Danuta Holecka jest prezenterką TVP od lat. W swojej karierze pracowała za różnych rządów, ale zawsze niczym ta flaga potrafiła się dostosować. Do tego stopnia, że aż dziwi materiał, kiedy Owsiakowi dziękowała za sprzęt z serduszkiem. Teraz jednak mamy erę PiS, a ona wybitnie się dostosowała. Podczas ostatniego festiwalu w Opolu jej gościem był prezes TVP Jacek Kurski. Na Twitterze Oglądam „Wiadomości”, bo nie stać mnie na dopalacze zebrano fragmenty jej pytań do szefa Telewizji Polskiej. Żeby nie przedłużać, w pierwsze 30 sekund „prezesie” pada 7 razy”, a tutaj zobaczycie całość:


#5. Rosja chce wywalczyć pokój głodem?

800px-Margarita_Simonyan_2017.jpg

Margarita Simonian to prezenterka i redaktor naczelna rosyjskiej państwowej telewizji RT i jedna z głównych propagandystek. W trakcie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Sankt Petersburgu przytoczyła ona słowa, które miała usłyszeć od kilku osób na ulicach Moskwy. Brzmią one:
Cała nadzieja w głodzie.

Jak wyjaśnia, oznacza to, że gdy na Zachodzie zapanuje głód to sankcje zostaną zniesione, a kraje znów zaczną się przyjaźnić z Rosją. Przed wojną Ukraina była jednym z największych producentów zbóż na świecie, a prawie 90 proc. produkcji transportowano drogą morską.
6

Oglądany: 65130x | Komentarzy: 105 | Okejek: 247 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

09.12

08.12

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało