Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Internauci dzielą się małymi nawykami, które mogą mieć ogromny wpływ na życie

59 739  
269   111  
Wydawałoby się, że tak małe szczegóły nie mają wielkiego wpływu na nasze życie. Nic bardziej mylnego!


#1.

Rano ściel łóżko. Każdy dzień będziesz zaczynać i kończyć z poczuciem wykonanego zadania.
- TheGr34tGhastly

#2.

Za każdym razem gdy wychodzisz z danego pomieszczenia, zabierz ze sobą coś, co nie powinno tam być i odstaw na miejsce. Kiedy wejdzie ci to w nawyk, będziesz mieć w domu porządek.
- Enilorac89

#3.

Przed każdym zakupem zadaj sobie pytanie, czy naprawdę tego potrzebujesz. Oczywiście, fajnie mieć nowe rzeczy, ale zadowalając się tym, co już masz, możesz naprawdę poprawić swoją sytuację finansową.


#4.

Codzienne smarowanie twarzy kremem z filtrem UV.
- GiantSequoiaTree

#5.

Nawyk bycia uprzejmym. Pozytywne nastawienie, które daje nam nieograniczone możliwości rozwijania się.
- HappyChic103

#6.

Nauczenie się imion wszystkich osób, z którymi pracujesz.
- laterdude


#7.

W niektórych krajach Europy płacą 10 centów za każdą butelkę po piwie. Mój mały alkoholizm daje mi pewien zwrot na butelkach, które oddaję do recyklingu.
- Impregneerspuit

#8.

Pij wodę zamiast właściwie wszystkiego innego.
Poza kawą. Nie jestem potworem!
- agarzola

#9.

Mówienie „proszę” i „dziękuję”. Słyszałem niezliczone historie o pracownikach sklepów, którzy muszą się użerać z niewdzięcznymi i chamskimi klientami. Postanowiłem więc, że kiedy tylko mogę, będę uprzejmy i miły.
- SkyGuardianOfTheSky


#10.

Zmywam wieczorem, dzięki czemu gdy wstaję rano, mam czysty zlew i pozmywane naczynia. Mieszkam w małej kawalerce bez zmywarki, więc robi mi to ogromną różnicę.
- penguinPS

#11.

Unikanie kompletnego lenistwa. W dni, w które czuję się rozlazły i bezproduktywny, staram się zrobić cokolwiek, nawet jeśli jest to coś prostego jak czytanie czy sprzątanie przez kilka minut.
- Virginia_Blaise

#12.

Ćwiczenie co najmniej 3-5 dni w tygodniu. Nie musisz trenować jak profesjonalny sportowiec. Wyjście na spacer albo krótki jogging wystarczy. Zrób kilka pompek i przysiadów po wstaniu z łóżka. Cokolwiek, byle trochę się poruszać.
- notJohnThrough-


#13.

Planowanie posiłków. Oszczędzasz kupę kasy, jeśli wcześniej planujesz co będziesz jeść w ciągu tygodnia zamiast potem improwizować.

#14.

Uzupełnianie zapasu produktów, zanim się skończą. Na przykład środki czystości, papier toaletowy i tak dalej.
- cucucumin

#15.

Jedzenie zdrowo. Jeśli wejdzie ci to w nawyk, zaczniesz wyglądać i czuć się milion razy lepiej niż wtedy, gdy jadłeś byle co. Nawet nie będziesz mieć już za często ochoty na gówniane żarcie.
- HiFiSi


#16.

Szczotkowanie zębów. Twój uśmiech wygląda dobrze, oszczędzasz kasę i dbasz o zdrowie. Sporo korzyści jak na tak prostą sprawę.
- i_miss_s2_EUW

#17.

Próba zrozumienia punktu widzenia innej osoby. Przynajmniej nie reaguj wybuchem, gdy się z kimś nie zgadzasz. Bardzo pomaga w relacjach z teściami.
- challam

#18.

Wstawaj z łóżka o tej samej godzinie. Każdego dnia. Nawet w weekendy. Przestaniesz budzić się tak zmęczony i zaczniesz budzić się naturalnie nawet przed budzikiem.
- SammyGeorge


#19.

Idź schodami. Masz przecież wybór.
- thestonez

#20.

Zasada dwóch minut.
Jeśli widzisz coś, co musisz zrobić i zajmie to nie więcej niż dwie minuty, od razu to ogarnij. Odłóż te ubrania. Podnieś zabawkę, gdy przechodzisz. Poszedłeś po napój do kuchni? Przy okazji opróżnij zmywarkę. Wywal kocią kupę z kuwety, jak już poszedłeś się wysikać.
Dookoła będzie schludniej, a ty będziesz lepiej zorganizowany i na dłuższą metę będziesz mieć więcej czasu na przyjemności.
20

Oglądany: 59739x | Komentarzy: 111 | Okejek: 269 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.10

05.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało