Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 nietypowych kierunków do studiowania

22 721  
95   20  
Zawsze chciałeś być ninją z dyplomem? Albo może bardziej jarają cię klimaty nordyckie? A może po prostu chcesz studiować naukę i technologię surfingu? Oto nietypowe kierunki i uczelnie, na których możesz je studiować.

#1. Studia wikingów i staronordyckiego

University College London. Na tych studiach poznasz nie tylko historię wikingów, ale nauczysz się języka skandynawskiego, nowoczesnego i starożytnego. Kierunek także przewiduje spędzenie całego roku w danym kraju wikingów (w zależności od wybranego języka).

#2. Współczesne sztuki cyrkowe i teatr fizyczny

Bath Spa University. Tutaj liczy się kreatywność. Akrobatyka, burleska i inne sztuki przewidziane są w programie tego kierunku. Oprócz rozwoju fizycznego nauczysz się demonstrować swoje umiejętności przed publicznością.

#3. Wspinanie się po drzewach

Uniwersytet Cornella. Na tym kierunku nie tylko nauczysz się wchodzić po pniu drzewa. Okazuje się, że studia są znacznie bardziej skomplikowane, a tym samym ekscytujące. Program przewiduje naukę różnych technik linowych i alternatywnych sposobów wspinaczki. Nauczysz się także oceniać zagrożenie, a nawet spać w hamaku zawieszonym między gałęziami.

#4. Studia nad ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi

University of Michigan. Ekstremalne zjawiska pogodowe są coraz częstsze, a wszyscy wiemy, jaki mogą mieć wpływ. Podczas tego kursu poznasz różne kataklizmy i ich fizykę. Nauczysz się także analizować pogodę i prognozować burze.

#5. Studia ninja

Uniwersytet Mie. To ciekawy kierunek, z którego można uzyskać tytuł magistra. Niestety, z przykrością informujemy, że ninją nie zostaniesz. W trakcie studiów dowiesz się wszystkiego o ich historii, a nawet poznasz umiejętności niezbędne, by zostać jednym z nich. W programie przewidziane są umiejętności przetrwania i sztuki walki.

#6. Zarządzanie golfem

Florida Gulf Coast University. Okazuje się, że golf to poważna sprawa. Możesz nie tylko zostać miłośnikiem tego sportu, ale także zdobyć tytuł licencjata. Program oferuje szeroki zakres wiedzy – od planowania biznesowego po dopasowanie kijów i zarządzanie trawą darniową.

#7. Nauka i technologia surfingu

Cornwall College. Nazwa dość myląca, bo program wcale nie obejmuje praktycznego kursu surfowania. Niemniej jednak uczelnia znajduje się blisko plaży. Podczas studiów nauczysz się tworzyć deski surfingowe i poznasz branżę. W rezultacie absolwenci mogą wybierać różne ścieżki kariery, od trenera po menadżera wydarzeń.

#8. Produkcja lodów – kurs skrócony

Uniwersytet Stanowy Pensylwanii. Może brzmieć niepoważnie, ale ten kurs odbywa się od 128 lat. Choć trwa tylko siedem dni, podczas jego trwania nauczysz się wszystkich niuansów technologii i produkcji lodów.

#9. Edukacja przygodowa

Plymouth State University. Program powstał do promowania aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Alpinizm, wspinaczka, kursy linowe i inne aktywności związane z naturą znajdują się w programie studiów. Kierunek pełen wyzwań, rozwoju osobistego i przygód, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa.

#10. Komedie typu stand-up

University of Kent. Żarty, humor i dużo śmiechu – właśnie to czeka cię na tym kierunku. Oprócz tworzenia własnych programów komediowych i poprawiania występów, nauczysz się także teorii oraz wydajności.
9

Oglądany: 22721x | Komentarzy: 20 | Okejek: 95 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.09

26.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało