Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zapnijcie pasy: Rosjanie wzięli udział w oficjalnym międzymiastowym konkursie na dekorowanie grobów

31 149  
57   29  
Kiedy pierwszy raz o tym usłyszeliśmy, nie mogliśmy uwierzyć. Czy to jakiś żart lokalnego oddziału Latającego Cyrku Monty Pythona? Czy ci ludzie za bardzo nie ryzykują wysyłki do paki za pogardę dla rosyjskich sił zbrojnych, które giną masowo na wojnie? Otóż nie, ktoś uznał, że to właściwy pomysł. W syberyjskim Nowosybirsku odbył się niecodzienny konkurs na najlepiej udekorowany grób. W zawodach rozegranych w trzecim największym pod względem ludności mieście w Rosji wzięły udział zespoły z Omska, Sewastopola i Nowosybirska.

Impreza odbyła się 14 maja


Radzie... rosyjski portal pisze:
- Nasz konkurs ma na celu przede wszystkim skierowanie uwagi naszego konsumenta na inne postrzeganie miejsca pochówku. Aby ludzie przychodzący na cmentarz nie byli w stanie żalu, ale w stanie najlepszych wspomnień ukochanej osoby. Uczestnicy mają za zadanie, aby przy minimalnym użyciu materiałów, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na coś bardzo drogiego, zrobić coś niezwykłego - powiedziała korespondentowi NGS Irina Dolzhenko, członek jury.

Organizatorzy powiedzieli, że chcieliby zmienić nastrój podczas odwiedzin na cmentarzach...


Portal stale się zachwyca:
- Wrażenie jest niesamowite. Te konkursy są słuszne. Musimy pokazać ludziom, że pochówki należy poprawić. Specjalizujemy się w architekturze krajobrazu. Pomagamy również w poszukiwaniu grobów, malowaniu. Na przykład ludzie ze względu na swój wiek nie mogą posprzątać miejsca pochówku, a my im pomagamy. Słusznie organizatorzy ogłosili taki konkurs. Trzeba ludziom tłumaczyć, że można zainwestować w utrwalanie, które potrwa wiele lat. Beton z granitem i płytami chodnikowymi - podzieliła się z NGS Tatiana Fedotova.

Aby rodziny zmarłych nie czuły żalu, ale czuły, że wspierają ukochane osobyPomysłodawcą konkursu była Natalia Putilina z OmskaDrużyna z Sewastopola jechała do Nowosybirska przez 4 dni...Kierowała nią Tatiana FedotowaKonkurs wygrała drużyna z Omska pod wodzą Natalii PutilinyZwycięzcy otrzymali 20 tysięcy rubli (na dziś równowartość ok. 1400 zł)Putilina stwierdziła, że wygrana była dla niej zaskoczeniem, ponieważ...Decyzja o starcie została podjęta w ostatniej chwili21

Oglądany: 31149x | Komentarzy: 29 | Okejek: 57 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.09

27.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało