Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – wkurzyli firmowego informatyka, a ten zemścił się w bolesny sposób

81 421  
251   42  
W dzisiejszym odcinku zobaczymy, że nie potrzeba terenowego auta, by jeździć po rzymskich zabytkach, będziemy przestrzegać przed zwlekaniem z posiadaniem dzieci i pokażemy najbardziej romantyczne oświadczyny ever.

#1. Jedna z australijskich cukierni wysłała Amber Heard ciasto w kształcie dłoni z odciętym palcem

1959184361df3652.png

Sprawa sądowa pomiędzy Amber Heard i Johnnym Deppem przejdzie do historii jako jedna z najbardziej memogennych. Liczba wątków wyciąganych na wierzch z czasów trwania burzliwego związku obojga hollywoodzkich aktorów pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na żarty kolejnym pokoleniom, a przy okazji umożliwi niektórym wygrzewanie się w cieniu toczącej się sprawy. Swój moment w tym kontekście wyczuła australijska cukiernia Dessert Boxes, która miała osłodzić Amber Heard trudy związane z batalią sądową poprzez wysłanie aktorce ciasta w kształcie dłoni z odciętym palcem i dołączenie do pakietu butelki z wódką. To oczywiste nawiązanie do jednej z kłótni pomiędzy Heard i Deppem, w trakcie której Depp miał stracić fragment palca. Film z prezentami Dessert Boxes ukazał się na TikToku, ale nie wszyscy docenili taką formę promocji, zarzucając firmie między innymi drwienie ze zjawiska przemocy domowej.

#2. Małżeństwo z Indii pozywa syna z powodu braku wnuków

19591816487f7921.jpg

Człowiek nie po to robi dzieci, wychowuje i inwestuje w ich rozwój, by nic z tego nie mieć. Sanjeev i Sadhana Prasadowie mają dość lędźwiowej bezczynności swojego syna, który wraz z żoną nie chce podarować upragnionego wnuka swoim rodzicom. Mieszkający w indyjskim stanie Uttarakhand emeryci złożyli pozew przeciwko 35-letniemu Shreyowi i jego 31-letniej żonie Shubhangi. Prasadowie żądają równowartości prawie 3 mln złotych odszkodowania w związku z „zastraszaniem mentalnym”, którego mieli dopuścić się ich syn i synowa. Jako argument Prasadowie podnieśli między innymi fakt sfinansowania drogiego wesela swojego syna i jego wybranki. I na co to wszystko? Seniorowie mieli nadzieję, że po 6 latach małżeństwa młodzi w końcu sprawią sobie syna, z którym Prasadowie będą mogli spędzać czas na emeryturze.

#3. Saudyjczyk w maserati zjechał po Schodach Hiszpańskich

1959182615392953.jpg

Wraz z wejściem w posiadanie luksusowego auta człowiek nabywa prawo do jeżdżenia po znanych zabytkach. Tak było od zawsze, więc jeden z obywateli Arabii Saudyjskiej musiał się mocno zdziwić, gdy zatrzymała go policja na lotnisku Malpensa w Mediolanie. Kilka dni wcześniej 37-latek urządził sobie nocną przejażdżkę po Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Kamery monitoringu nagrały mężczyznę, który w wypożyczonym maserati zjeżdża w dół chronionego prawem zabytku. Dzięki zapisom z kamer udało się dotrzeć do wypożyczalni, która udostępniła mężczyźnie auto, i uzyskać jego dane. Teraz 37-latek odpowie przed sądem za uszkodzenia, których dokonał poprzez swoją bezmyślność.

#4. Rząd Tajlandii zamierza rozdać milion sadzonek marihuany swoim obywatelom

1959183001cd2f14.jpg

Wyobraź sobie, że zamiast pięciuset złotych na każde dziecko dostajesz od swojego rządu sadzonkę marihuany. Może i nie zrobisz za nią zakupów na grilla, ale za to możesz sobie wyhodować własną gandzię. Metodę wędki zamiast ryby zamierza wprowadzić rząd Tajlandii, który rozda swoim obywatelom milion sadzonek marihuany. To tzw. dobry start z okazji wprowadzenia przez Tajlandię ustawy zezwalającej obywatelom kraju na hodowlę medycznej marihuany na własne potrzeby.

#5. Wkurzony informatyk zniszczył całą bazę danych swojego pracodawcy

19591869fb658525.png

Jeśli masz szczęście posiadać ambitnych pracowników, to lepiej dostrzeż i doceń ich wysiłki. W przeciwnym razie możesz podzielić los firmy Lianjia. Chińska korporacja z branży finansowej poniosła spore straty finansowe i wizerunkowe po tym, jak ktoś w 2018 roku usunął znaczną część danych, które Lianjia przechowywała na swoich serwerach. Wskutek utraty danych firma, której wartość rynkowa oscyluje wokół sumy 6 miliardów dolarów, nie mogła przez dłuższy czas wypłacać wynagrodzenia swoim pracownikom i prowadzić normalnej działalności. Śledztwo w tej sprawie wykazało, że dane wykasował jeden z pracowników IT firmy, a jako powód swojego postępowania podał bezsilność towarzyszącą wielokrotnym i konsekwentnie ignorowanym przez szefostwo prośbom o załatanie wskazanych przez siebie dziur bezpieczeństwa. Z powodu działań pracownika firma musiała też wydać 30 tysięcy dolarów na odzyskanie usuniętych przez niego danych. Mężczyzna otrzymał właśnie wyrok 7 lat pozbawienia wolności.

#6. Mężczyzna oświadczył się swojej dziewczynie na pogrzebie jej ojca

1959185292e08e26.jpg

Wyczucie chwili jest jak ojciec – jedni je mają, a inni nie. Można powiedzieć, że pewien mieszkaniec Republiki Południowej Afryki i jego wybranka serca mogą stworzyć idealny związek dzięki tej niecodziennej zbieżności. Do zaręczyn wspomnianej dwójki doszło podczas pogrzebu w prowincji Limpopo na północy kraju, a piękny moment uwieczniono na filmie, który następnie pojawił się na TikToku. Na filmie widać szarmanckiego jegomościa, który klęczy tuż przed swoją dziewczyną, gdy ta opłakuje akurat leżącego w trumnie ojca. Przepiękne okoliczności, którym nie oparłaby się żadna nadobna dziewoja, więc i ta z filmiku uległa awansom młodzieńca.

Nieodpartym urokiem przyciąga również poprzedni odcinek newsów, więc nikt nie będzie się dziwić, jeśli mu ulegniesz.

7

Oglądany: 81421x | Komentarzy: 42 | Okejek: 251 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało