Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Te rzeczy są normalnością w jednych krajach, a zaskakują mieszkańców innych państw

45 564  
257   65  
Jadąc w podróż zagraniczną, czasami uderzają Cię różne zwyczaje tam panujące. Tak odrębne do tego, z czym spotkałeś się u siebie. A lokalsi są zdziwieni tym, że zaskakują Cię rzeczy dla nich oczywiste.

#1. Wielka BrytaniaPogoń za serem w dół wzgórza. Chyba nigdzie indziej na świecie nie ma takiej imprezy. Na czym to polega? Krąg sera z rodzaju gloucester, ważący prawie 4 kilogramy, jest zrzucany ze szczytu Cooper's Hill. Za nim w pościg rzuca się grupa śmiałków płci obojga, próbujących złapać oddalający się ser – do pokonania mają 90 metrów. Krąg podskakuje na wybojach, przyspiesza, zmienia kierunek lotu, ale dokładnie to samo robią ochotnicy. Ser osiąga miejscami prędkość 120 km/h i zdarza się, że trafia w publiczność. Ochotnicy goniący ser także ulegają różnym kontuzjom i złamaniom. Zwycięzca, który złapie ser, zabiera go. Drugi na mecie otrzymuje 10 funtów, a trzeci – 5. Impreza odbywa się co roku pod koniec maja.

#2. Niemcy


Jest 3:38 w środku nocy. Jedziesz samochodem przez środek pustkowia. Ostatnią osobę minąłeś 20 minut temu. Dojeżdżasz do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Jak okiem sięgnąć nie ma samochodów w zasięgu wzroku. Światło jest czerwone. Stoisz tam, kontemplując bezsens istnienia w środku nocy. Nikogo tam nie ma, nikogo by to nie obchodziło, gdybyś po prostu pojechał. W pewnym momencie w tych momentach zaczynasz kwestionować własne zdrowie psychiczne i zdolność do samostanowienia. Wciąż czekasz na zielone światło, bo to są Niemcy, a w Niemczech przestrzega się zasad. Ale autostrady to inna para kaloszy. Mają oni odcinki bez ograniczenia prędkości. Więc można tam legalnie jechać ponad 300 km/h. Na publicznej drodze.

#3. Belgia


Nie mieliśmy rządu przez ponad rok i co zaskakujące jako kraj radziliśmy sobie zaskakująco dobrze.

Wątpię, czy jest wiele innych krajów na świecie, w których dwie osoby będące obywatelami tego samego kraju nie mogą ze sobą rozmawiać.
Przydarzyło się to mojemu przyjacielowi Walonowi, który spotkał starą Flamandkę. Ona nie mówiła po angielsku ani francusku, on nie mówił po holendersku. Nie mogli ze sobą rozmawiać, ale oboje byli Belgami, rodowitymi Belgami.

#4. FinlandiaPraktycznie w każdym budynku mieszkalnym są tu sauny. Wszystkich przyjezdnych ten fakt zaskakuje, ale dla Finów to rzecz normalna.

#5. Afryka Południowa


Zaplanowane przerwy w dostawie prądu w celu odciążenia sieci elektrycznej.

#6. Nowa Zelandia


W tym kraju chodzenie boso w miejscach publicznych nie jest niczym nadzwyczajnym i nikogo nie dziwi.

#7. Walia:


#8. KolumbiaW Kolumbii gorącą czekoladę podaje się z plastrami solonego sera.

#9. Meksyk


W Meksyku mnóstwo ludzi wierzy w zjawiska nadprzyrodzone i paranormalne. Wierzą, że zmarli wciąż ich odwiedzają, a nawet często ich widzą. Ba, niektórzy twierdzą, że wciąż rozmawiają ze swoimi bliskimi zmarłymi.

#10. Indie


Bardzo tanie subskrypcje programów przesyłanych strumieniowo. W moim kraju paczka złożona Disney+, HBO, Showtime, ABC, Live Sports i wielu innych kosztuje mniej niż 2 dolary miesięcznie. Za całą paczkę.

#11. Kanada


W sklepie kupisz między innymi: mleko w workach, legalne zioła i sfermentowany syrop klonowy. A jak hokeiści wejdą podczas olimpiady do strefy finałowej, w kraju natychmiast jest zmieniane prawo i bary oraz puby mogą być czynne już od 6 rano.

Ludzie są naprawdę bardzo uprzejmi. Zagapiłem się i uderzyłem Kanadyjczyka w tył jego auta. Wysiadł i... przeprosił, że tak gwałtownie zahamował przed czerwonym. Chciałem się dogadać, wymienić danymi, by moje ubezpieczenie pokryło koszt naprawy, jednak on stwierdził, że to zbędna fatyga, a zderzak i tak miał wymieniać.

#12. USA


Piwo korzenne jest tu popularne i bardzo lubiane. W lokalnym Wallmarcie kupisz papier toaletowy, bieliznę i broń. Ponadto w USA wszyscy są mili, często zaczepiają Cię na chodniku z pytaniem jak się masz. No i ich pickupy są naprawdę ogromne.
6

Oglądany: 45564x | Komentarzy: 65 | Okejek: 257 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.07

02.07

01.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało