Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Rosjanin zafundował swojej drużynie dyskwalifikację, rysując symbol „Z” na mapie w trakcie gry - W co jest grane?

51 207  
176   61  
W dzisiejszym odcinku pogramy za darmo w polską grę, znów zezłościmy się na Blizzarda, a na koniec razem z pewnym Rosjaninem zafundujemy dyskwalifikację swojej drużynie.

#1. Polskie Hard West 2 do ogrania za darmo


Polskie studio Ice Code Games udostępniło właśnie wersję beta swojej najnowszej gry Hard West 2. W ramach testów każdy może sobie pobrać tytuł na Steamie i sprawdzić, jak prezentuje się gra. Testy ruszyły kilka dni temu i będą trwały przez najbliższy miesiąc.

Oczywiście do dyspozycji testerów nie oddano całej zawartości gry, a jedynie niewielki wycinek kampanii. W jej trakcie będzie można sprawdzić niektórych bohaterów, ich umiejętności i mechaniki wprowadzone do gry.

https://www.youtube.com/watch?v=qfiy6hKU0ZU&ab_cha...

#2. Powstaje kolejna część gry Mafia


Mam dobre wieści dla wszystkich fanów serii Mafia. Jak poinformował serwis Kotaku, powołując się na zaufane źródła, studio Hangar 13 pracuje ponoć nad kolejną częścią gry. Robocza nazwa projektu to Nero i podobno jest on w bardzo wczesnej fazie tworzenia.

Wiadomo już jednak, że gra ma działać na silniku graficznym Unreal Engine 5 i ma stanowić prequel w odniesieniu do historii znanych z trzech poprzednich części. Czy plotki okażą się prawdziwe? Aby się o tym przekonać, przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.

#3. Druga część gry Overwatch rozczarowuje


Blizzard już od dłuższego czasu pracuje nad godnym następcą gry Overwatch. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ nie dość, że pierwsza część zawiesiła poprzeczkę naprawdę wysoko, to dodatkowo każdy z fanów ma określone oczekiwania względem drugiej części.

Doskonale odzwierciedlają to nastroje, jakie mieli dziennikarze uczestniczący w zamkniętych testach gry. Wielu z nich twierdzi, że mamy tutaj raczej do czynienia z dość dużą aktualizacją, niż pełnoprawną kolejną częścią gry.

Co jednak się zmieniło? Przede wszystkim zmniejszono liczbę osób biorących jednocześnie udział w jednym meczu do 10 osób (tryb 5vs5). Niestety druga część gry nie pozbyła się bolączek znanych z pierwszej części. Nie zmienił się bowiem podział graczy ze względu na role, jakie pełnią w drużynie, przez co reprezentanci niektórych profesji mogą mieć utrudnione zadania, kiedy będą szukać dla siebie miejsca w zespole.

Kolejny problem stanowią szybsze mecze i bardziej śmiercionośna broń. Teraz po prostu znacznie szybciej eliminuje się przeciwników w porównaniu z pierwszą częścią gry. To z kolei przekłada się na umniejszenie roli healera w zespole i generuje mniej sytuacji, gdzie może on się wykazać.

https://youtu.be/dZl1yGUetjI
Należy jednak pamiętać, że wciąż były to tylko testy beta. Do momentu wypuszczenia pełnej wersji gry, jeszcze sporo może się pozmieniać.

#4. Blizzard prezentuje swoją nową grę mobilną


Blizzard postanowił w końcu zaprezentować swoją grę mobilną ze świata Warcrafta. Nosi ona tytuł Warcraft Arclight Rumble i według zapowiedzi twórców stanowi strategiczną grę akcji, chociaż jak tak rzucić okiem, to wygląda bardziej na zwykłe tower defense.

Tutaj jednak bardziej atakujemy, niż się bronimy. Rozgrywka polega na rozmieszczaniu swoich figurek na mapie, które automatycznie przesuwają się do przodu. Kluczem jest dobranie odpowiednich jednostek do odpowiednich ról. Każda z nich posiada bowiem swoje unikalne cechy. Cel gry jest prosty. Wystarczy pokonać przywódców wrogiej drużyny.

https://youtu.be/0jPOG8Nru_E
Gra ma zaoferować zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i masę różnych innych trybów, wśród których znajdzie się również rywalizacja PvP. Warcraft Arclight Rumble ma ukazać się jeszcze w tym roku na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS.

Gracze chyba jednak spodziewali się czegoś innego. Ogrom ich rozczarowania najlepiej odzwierciedla chyba stosunek łapek w dół do łapek w górę w serwisie YouTube pod wideo prezentującym grę.

#5. Drużyna Virtus.pro wyleciała z zawodów, bo jeden z członków rysował sobie „Z” na mapie


Rosyjska drużyna Virtus.pro nie ma ostatnimi czasy łatwego życia w esporcie. Wszystko oczywiście związane jest z inwazją na Ukrainę. Dopiero co zakazano im występować pod nazwą Virtus.pro (tymczasowo zmienili ją na Outsiders), a teraz jeszcze zdyskwalifikowano ich z turnieju ESL One oraz ze wszystkich przyszłych spotkań. Powód? Literka Z rysowana przez jednego z członków drużyny na mapie.

Do incydentu doszło w przerwie meczu w grze Dota 2. Jeden z graczy z drużyny Outsiders (Virtus.pro) skorzystał z wbudowanej w grę możliwości rysowania oznaczeń na mapie i zaczął sobie kreślić literkę Z. W świetle ostatnich wydarzeń na Ukrainie kojarzy się ona dość jednoznacznie. Dodatkowo cały zespół pochodzi z Rosji, a dwóch graczy z drużyny przeciwnej (Mind Games) pochodzi z Ukrainy. Tylko tyle (choć może aż tyle) wystarczyło.Gracz tłumacząc się na Twitterze stwierdził, że symbol powstał „przypadkowo” i nie był on nawet świadom, że rysuje coś takiego. Kiedy do wszystkich dotarło, z jakim konsekwencjami może się to wiązać, reszta członków drużyny próbowała zamalować symbol, ale było już za późno.

W tym tygodniu w Epic Games Store do zgarnięcia za darmo gra Terraforming Mars. Dodatkowo każdy, kto posiada grę Dying Light w wersji nierozszerzonej, może przypisać do swojego konta wszystkie dodatki.

W poprzednim odcinku: Rosyjskie służby pomyliły karty SIM z grami The Sims

3

Oglądany: 51207x | Komentarzy: 61 | Okejek: 176 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.08

18.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało