Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Stworzono mapę pokazującą, skąd pochodzą rosyjscy żołnierze odpowiedzialni za masakrę w ukraińskiej Buczy - Co nowego w technologii?

50 815  
259   51  
W dzisiejszym odcinku zobaczymy skąd pochodzą orkowie, poznamy historię człowieka, co walczył z 5G, oraz pobawimy się w cenzurę na YouTubie.

#1. YouTube chce jeszcze mocniej cenzurować komentarzeZanim zapalicie pochodnie i weźmiecie do ręki widły, przeczytajcie też dalszą część newsa. Nie chodzi tutaj o niewygodne dla Google treści obecne w komentarzach, a o masowo pojawiający się tam spam, z którym platforma po prostu sobie nie radzi.

Uwagę na cały problem zwrócił jakiś czas temu youtuber Marques Brownlee. Spam w komentarzach pod jego filmami osiągnął już tak absurdalny poziom, że czasem ciężko trafić na normalny komentarz.

https://youtu.be/1Cw-vODp-8Y
Wprawdzie już teraz w serwisie dostępne są narzędzia dla twórców, dzięki którym można umożliwić sztucznej inteligencji poradzenie sobie z problemem, jednak jest to niewystarczające. YouTube zapowiedział, że zamierza rozszerzyć możliwości tej funkcji. Dzięki niej komentarze uznane za spam będą automatycznie ukrywane, a świat stanie się odrobinę lepszy… albo i nie – zobaczymy.

#2. Żartownisie wyświetlali filmy p0rno na stacjach ładowarek elektrycznych do samochodu


Jak się okazuje, mieszkańcy angielskiej wyspy Wight bardzo upodobali sobie samochody elektryczne. W związku z powyższym na wyspie znajduje się kilka publicznych ładowarek umiejscowionych na ogólnodostępnych parkingach. Ładowarek, które w ostatnim czasie padły ofiarami żartu.

Publiczne ładowarki w Quay Road, Ryde, Cross Street, Cowes i Moa Place, Freshwater pełniły rolę wyświetlaczy treści dla dorosłych. Pierwotnie miały one wyświetlać witrynę operatora, jednak ktoś zrobił mały psikus, dał przekierowanie i oto efekty.

„Jest nam niezmiernie smutno, że adres internetowy witryny wyświetlany na punktach ładowania został zhakowany” – można było przeczytać w komunikacie rady miasta.

Lokalne władze tak bardzo przejęły się tym groźnym atakiem, że zapowiedziały wymianę urządzeń na takie, które będą nieco bardziej odporne na podobne włamy.

#3. Mapy Google wprowadzą niebawem całą masę usprawnień


Google zapowiedziało ostatnio nową aktualizację dla swojej aplikacji z mapami. I kiedy normalnie nie ma za bardzo czym się ekscytować, to tym razem jest zupełnie inaczej. Firma zapowiedziała bowiem m.in. automatyczne zliczanie opłat drogowych, czy wyświetlanie sygnalizacji świetlnych i znaków stop.

Jeśli chodzi o naliczanie opłat za przejazd daną trasą, to sprawa będzie dość prosta. Google wyznacza nam drogę i jeśli przebiega ona przez płatne odcinki, to aplikacja automatycznie wskazuje, ile za taki przejazd zapłacimy.

Jeśli natomiast chodzi o sygnalizację świetlną i znaki stop, to nie ma co zagłębiać się w szczegóły, bo te kilka zdań przecież wszystko tłumaczy. Dodatkowo Google chce zwiększyć czytelność swoich map, wprowadzając m.in. dokładniejsze obrysy budynków. W niektórych miastach aplikacja będzie brała również pod uwagę szerokość dróg, pobocze, czy obecne w ich obrębie wysepki.


Oczywiście Polacy będą jak zwykle musieli uzbroić się w cierpliwość, bo wszystko w pierwszej kolejności otrzymają na pewno mieszkańcy USA, ale też kilku innych mniejszych krajów. Reszta świata (w tym Polska) otrzyma poszczególne usprawnienia w dalszej kolejności.

#4. Stworzono mapę pokazującą, skąd pochodzą rosyjscy żołnierze odpowiedzialni za masakrę w ukraińskiej Buczy


O masakrze w Buczy w Ukrainie na pewno mieliście okazję już usłyszeć. W mediach w ostatnich dniach żaden inny temat nie był wałkowany tak intensywnie. Za masakrę odpowiada 64. Zmotoryzowana Brygada Strzelców.

Początkowo twierdzono, że służą w niej głównie żołnierze z dalekiej Syberii i wschodu Rosji, z czego miało wynikać ich wyjątkowe okrucieństwo. Okazuje się jednak, że pochodzili z całego terytorium Rosji, co wskazuje poniższa mapa.Stworzyła ją anonimowa grupa z Estonii na podstawie danych pozyskanych z odnalezionych paszportów poszczególnych żołnierzy. Dodam tylko, że Ministerstwo Obrony Ukrainy zapowiedziało, że zrobi co w ich mocy, aby rozliczyć zbrodniarzy za popełnione przez nich okrucieństwa – nawet po zakończeniu wojny, wszystkimi dostępnymi metodami.

#5. W Polsce zniszczono maszt telefonii komórkowej


Jeśli wydawało wam się, że przeciwnicy 5G są niegroźni, noszą foliowe czapeczki, oglądają filmy z żółtymi napisami na YouTube i piszą komentarze w sieci, to byliście w błędzie. Jak pokazuje poniższy przykład, potrafią oni mieć również rozmach w działaniu.

W gminie Stężyca między Gołubiem a Sikorzynem stał sobie masz telefonii komórkowej. Używam czasu przeszłego, ponieważ nieznani sprawcy poluzowali śruby mocujące, przez co maszt się po prostu przewrócił.

60-metrowa wieżą runęła 1 kwietnia tego roku, a sprzęt o równowartości 440 tys. złotych został zniszczony. Należał on m.in. do Play oraz do Orange i T-Mobile. Sprawcy grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostanie on obciążony kosztami naprawy urządzeń.

W poprzednim odcinku: Rosyjscy instagramerzy żądają odszkodowania od Mety

3

Oglądany: 50815x | Komentarzy: 51 | Okejek: 259 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało