Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jakie funkcje powinna mieć dobra pralka?

Pralka to urządzenie, które spotkamy w praktycznie każdym domu. Znacząco ułatwia proces dbania o ubrania. Niektóre modele pralek są w stanie zastąpić nawet pranie ręczne, wymagane przy bardzo delikatnych tkaninach.
Dzięki temu nie martwimy się, że nasza odzież zniszczy się w krótkim czasie, co może wiązać się z koniecznością wymiany garderoby. Niektóre funkcje pralek mogą nas nawet zaskoczyć. W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze parametry, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu. 

Funkcje pralek, które mogą Cię zaskoczyć

Podczas wyboru pralki w dużej mierze zwracamy uwagę nie tylko na jej rozmiar czy budowę (na przykład umiejscowienie drzwiczek), ale także na funkcje, w które został wyposażony sprzęt. Pod tym względem szwedzka marka Electrolux zaskakuje wykorzystaniem nowoczesnej technologii, która ułatwia użytkownikowi wykonywanie codziennych prac domowych. 

Dobra pralka automatyczna powinna przede wszystkim chronić Twoje ubrania przed ich niszczeniem. Na przykład system ColourCare będzie zabezpieczał odzież przed jej blaknięciem. Odpowiedzialny jest za oczyszczanie wody, co wiąże się z maksymalną skutecznością działania detergentów również przy niskich temperaturach.

Tymczasem program SteamCare to odświeżanie parowe, które pomaga zredukować ilość zagnieceń i skrócić czas prania. Z tej opcji warto skorzystać w momencie, kiedy ubrania niekoniecznie nadają się do czyszczenia, a jedynie ich odświeżenia. 

Funkcja AutoDose uchroni Cię przed stosowaniem zbyt dużej ilości detergentów. Pralka automatycznie dozuje środek piorący oraz zmiękczający, co w rezultacie umożliwia uzyskanie czystych i świeżych ubrań bez ich uszkodzenia. Urządzenie dostosuje ilość według wagi załadunku.

Osoby, które cenią sobie zastosowanie nowoczesnych technologii, na pewno chętnie skorzystają z możliwości sterowania pralki przy pomocy smartfona. Aplikacja MyElectrolux to również Twój wirtualny doradca, podpowiadający najlepsze ustawienia dobrane w zależności od tego, jaki rodzaj ubrań poddawany jest czyszczeniu bądź odświeżaniu. Funkcja MyFavourites zapewnia Ci zapisanie najczęściej stosowanych ustawień.

Dobra pralka automatyczna – jak wybrać tę najlepszą?

Zanim zdecydujemy, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze, warto poznać różne rozwiązania, jakie stosowane są przez producentów sprzętów AGD. Dobra pralka automatyczna może być wąska, ładowana od frontu lub od góry, czy nawet przystosowana do zabudowy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy tych urządzeń oraz podpowiadamy, dla kogo mogą być one najlepszym wyborem.

Pralka ładowana od frontu

Jeżeli chodzi o ładowanie prania od frontu, to jest to bez wątpienia najczęściej stosowane rozwiązanie. To przede wszystkim wygoda oraz możliwość odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni nad pralką. Wiele osób zmaga się z problemem braku miejsca do przechowywania, a w takim przypadku mamy możliwość zainstalowania wiszącej szafki bądź regału, na którym ustawimy posiadane kosmetyki.

Ze względu na to, że dobra pralka automatyczna ładowana od frontu stała się tak popularna, nie będziemy mieć też problemu ze znalezieniem modelu, który będzie odpowiadał nam wizualnie. Pod tym względem są to urządzenia niezwykle designerskie i zaskakujące wyglądem. Aby nie zaburzać aranżacji łazienki, do wyboru mamy pralki białe, czarne, ale też białe z czarnymi elementami (takimi jak obudowa drzwiczek czy panele).

Pralka ładowana od góry

Czasami wąska przestrzeń łazienkowa wymusza zastosowanie pewnych trików w jej urządzaniu, dzięki którym poruszanie się po małym metrażu nie będzie dla nas kłopotliwe. Otwierane od frontu drzwi pralki nie sprawdzą się w takiej sytuacji. Lepiej wybrać te modele urządzeń, których drzwi znajdują się u góry. To także dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą się schylać, a jednocześnie nie rezygnują z samodzielnego wykonywania obowiązków domowych. Szwedzka marka Electrolux ma na to rozwiązanie. Jest to Pralka ładowana od góry PerfectCare 700 EW7TN3372SP z systemem miękkiego otwierania bębna.

Pralka do zabudowy

Pod względem wykańczania wnętrza niektóre łazienki to prawdziwe dzieła sztuki. W takim pomieszczeniu czujemy się niczym w hotelowej przestrzeni, która pozwala nam odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Dlatego istnieje możliwość zabudowy pralki, dzięki czemu sprzęt ten nie wyróżnia się na tle innych elementów łazienki. W ofercie firmy Electrolux dostępne są i takie modele, które bez problemu ukryjemy w zamykanej szafce. Przykładem może być pralka ładowana od frontu PerfectCare 700 EW7F348SI.

Pralka wąska typu slim

Na niewielkich przestrzeniach ważny jest tak naprawdę każdy centymetr, który zagospodarujemy w taki sposób, aby korzystanie z pomieszczenia było czystą przyjemnością. Nie każdemu odpowiadają jednak pralki ładowane od góry. Są osoby, które wolą, aby pralka posiadała klasyczne drzwiczki, które umieszczone są na froncie. Co w takim przypadku?
Pralka wąska typu slim ma zazwyczaj od 372 mm do 482 mm głęboki. Takie wymiary w zupełności wystarczą, aby uzyskać załadunek rzędu 6 lub 7 kilogramów. Oznacza to, że nie musimy rezygnować z codziennego komfortu ze względu na nieduży metraż, który poniekąd wymusza na nas wybór wąskiej pralki. Takie urządzenia posiadają też wiele innych zalet oraz funkcji, o których pisaliśmy już na początku artykułu. Jeżeli poszukujesz wąskiej pralki ładowanej od frontu, przyjrzyj się bliżej modelowi pralki PerfectCare 600 EW6S327SPI. To wariant o załadunku 7 kilogramów, 482 mm głębokości, średnim wyświetlaczu i maksymalnej prędkości wirowania sięgającej 1200 obrotów. 

Oglądany: 135x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.09

26.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało