Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Wpadki i wypadki Rosjan podczas trwającej wojny w Ukrainie III

126 855  
654   168  
Myślałem, że już nie będę miał materiału na kolejną część, ale... okazało się, że byłem w błędzie. I oto trzecia część wyczynów armii z Kraju Rad jakie odwalili na ukraińskiej ziemi.

#1. Pod Hostomelem Rosjanie postanowili zabawić się w tchórza z betonowym słupkiemSłupek wytrzymał. BWP BMD-4M został porzucony.
Edit - Kolumna pojazdów rosyjskich dostała się pod ostrzał w tamtym rejonie. Zdjęcie też zostało przycięte. Trzeźwość załogi tego BWP jest sprawą dyskusyjną. Prawdziwe (dość drastyczne zdjęcie) znajdziecie w komentarzach, dodał je zohandv1rr. Dzięki za info i foto.

#2. Zresztą tradycją tej wojny jest to, ze Rosjanie jak tylko potrafią dozbrajają armię Ukraińską. I tak na przykład w ciągu jednej godziny, w dniu 4 marca sprezentowali jej MT-LB

#3. 3 w pełni uzbrojone wyrzutnie BM-21 Grad

#4. Pantsir-S1 - samochód do obrony przeciwlotniczej. W pełni uzbrojony. Wart 13 milionów dolarów

#5. Kilkadziesiąt wozów zaopatrzenia. W tym ogromna część z nich przewoziła amunicję

Ukraińcy serdecznie dziękują za przekazany sprzęt i obiecają użyć go zgodnie z przeznaczeniem, co obrazuje kolejny film.
A jeżeli chodzi o władze Ukrainy, to orzekły one, że sprzęt przejęty od Rosjan jest sprzętem zdobycznym i będzie zwolniony z podatku. Romowie, którzy zaczęli modę na podprowadzanie sprzętu Rosjanom są wniebowzięci.

#6. Rosyjski czołg w drodze do Ukraińskiej armii

Nadesłał: senina

#7. Chaos u Rosjan to sprawka Ukraińców

Zakłócają oni bowiem radiową komunikację między oddziałami puszczając im w eter hymn Ukraiński. Przez co uniemożliwiają skuteczne porozumiewanie się pomiędzy jednostkami. A zakłócają wykorzystując sprzęt, który Rosjanie porzucili.
Nadesłał: pelnomocnik

#8. Były "przyjaciel" Putina, a obecnie jego śmiertelny wróg Alexander Konanykhin chce zapłacić 1 milion dolarów dla kogoś, kto zatrzyma Putina

I przyprowadzi do niego. Jak mówi chce spojrzeć Putinowi w oczy i niekoniecznie zależy mu na tym, czy przyniosą mu całego Putina, czy tylko z jego głowę.

#9. Ukrainka prosi rosyjskiego żołnierza, by ten wsadził sobie ziarna słonecznika w kieszeń

Po czym mówi do niego, że jak ten zginie w Ukrainie, to przynajmniej coś pożytecznego z niego wyrośnie.

#10. Do boju wkraczają zawodowe elitarne jednostki rosyjskie

1. Gwardyjska Armia Pancerna znana głównie z corocznej parady na Placu Czerwonym w Moskwie, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt daleko nie zajechała. Niecałe 20 km od granicy, którą przekroczyła kilkadziesiąt minut wcześniej. Na szczęście wojska Ukraińskie nie zdawały sobie sprawy z jej turboelitarności i jednostka została rozbita, a jej dowódcy zostali wzięci do niewoli. Natomiast pod Charkowem do historii przeszła 200. Samodzielna Brygada Strzelców Zmotoryzowanych. Też ponoć elitarna.

#11. Dzielny rosyjski wojak stoczył zaciętą acz nierówną walkę z... drzwiami

Drzwi wygrały. Źródło

#12. Marynarce rosyjskiej spodobał się numer z zestrzeleniem własnego samolotu

Spróbowali powtórnie i znów im się udało.

#13. Rosjanie wskoczyli szybko na zakupy do jednego z Kijowskich sklepów

Płacić nie zamierzali. Mandarynkami wzgardzili.

#14. A oto osobisty ekwipunek rosyjskich żołnierzy

Skoro ich wodzowi marzy się powrót do lat 80., to wojsko wyposaża w artefakty z epoki. Bo jak odgrywać farsę, to po całości. Niemniej jednak taką latarkę, to bym sobie przygarnął. Były ostatnio na wyprzedaży MON po 9.90 zł (1500 sztuk). Ale ani się obejrzałem i zeszły. Teraz już wiem, kto je wykupił.
Artykuł będę na bieżąco aktualizował, a jak się uzbiera sporo materiału, to może zrobię następną część... Jeżeli macie inne dzikie akcje Rosjan, które odwalili oni na wojnie, podsyłajcie linki na cześka.

Źródła: 1, 2, 3, 4

W poprzednim odcinku

3

Oglądany: 126855x | Komentarzy: 168 | Okejek: 654 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało