Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe obciachy ostatnich dni – Powiat wymyślił sobie, że ma pojezierze i tak będzie witać gości

96 545  
318   105  
W dzisiejszych obciachach m.in. auto z Macierewiczem, które szalało po Warszawie, gigantyczna cena za jedną ławkę w Krakowie, Chińczycy kolejny raz motają z produkcjami z USA, a w Rypinie wśród urzędników słabo z geografią.

#1. 104 km/h przez miasto? Rajd z Macierewiczem na pokładzie

tv_republika_prawde_ci_powie.jpg

Przez miasto 104 km/h, pod stadionem Legii Warszawa 92 km/h (przez przejście dla pieszych), a potem przez park dla rowerów i służb na skróty i jesteśmy w Sejmie. Wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości siedział z tyłu. Ale chyba coś do powiedzenia miał, prawda? Taką sytuację zarejestrowali reporterzy. Mariusz Sokołowski, były rzecznik Komendy Głównej Policji, podsumował rajd:

Prędkość – mandat 1500 zł, 10 pkt karnych oraz odebranie uprawnień do kierowania na trzy miesiące. Zakaz ruchu – mandat do 500 zł i 5 pkt. To naganne nadużycie władzy, z którego powinno się wyciągnąć konsekwencje.

#2. Park – 6 mln zł. Jedna ławka – 228 tys. zł

FLT9WyVXEA8lynA?format=jpg&name=900x900

Michał Drewnicki, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, zapowiedział złożenie interpelacji do Prezydenta Krakowa z prośbą o informacje i wyjaśnienia dotyczące sprawy ławki, którą postawiono na Placu Biskupim. W dokumentach przetargowych miał się znaleźć zapis mówiący o umieszczeniu tam „rzeźbiarskiej ławki dekoracyjnej”. Oprócz faktu, że ławka kosztowała 228 tys. złotych, problemem jest, że w dokumentach podano konkretny przykład z firmy, która miała w swoim portfolio taką instalację. Ta zapowiedziała już pozew, gdyż mieli do niej prawa autorskie.

#3. Chiny dostają „poprawioną” wersję serialu „Przyjaciele”

main_g_wni_bohaterowie_przyjaci_17_lat_po_ostatnim_odcinku.jpg

Chińskie serwisy streamingowe umieściły w swoich bibliotekach „poprawioną” wersję popularnego serialu z USA – „Przyjaciele”. Tencent , Baidu's IQiyi Inc, Alibaba's Youku i Bilibili w miniony piątek dodały show ze znaczącymi zmianami, które są zgodne z polityką kraju. Chodzi konkretnie o wznowienie pierwszego sezonu, gdzie zmianie uległy wątki związane z lesbijkami, gejami, osobami biseksualnymi i trans. Jest to wynik działań cenzury. Między innymi usunięto całą scenę, kiedy Ross tłumaczy, że jego była żona jest lesbijką. Ostatni raz użytkownicy w Chinach mogli zobaczyć oryginalną wersję w 2018 roku na platformie SOHU TV, wtedy też straciła ona prawa do emisji.

#4. Lecieli do Danii, a wylądowali we FrancjiSimon Forster i Emma Schofield mieli w planach świąteczną wycieczkę do Kopenhagi w Danii. Skończyło się na tym, że wylądowali w Beauvais we Francji, ponad 1200 km dalej. Swoją podróż rozpoczęli oni na lotnisku w Manchesterze. Tam spiesząc się na lot przeszli szybko kontrolę, a gdy w samolocie chcieli pokazać karty pokładowe obsłudze, powiedziano im „tym się nie martwcie” i że mają siadać na swoje miejsca. Były one wolne. Nie przejmowali się niczym do momentu, kiedy podczas kontroli po lądowaniu przywitano ich słowem „bonjour”. Wtedy zrozumieli, że są w złym miejscu. Ostatecznie urlop spędzili w Paryżu i wycieczkę uznają za udaną. Nadal domagają się przeprosin i zwrotu kosztów pobytu – 1108 euro. Linie lotnicze stwierdziły, że dostanie się do odpowiedniego samolotu to sprawa pasażerów, ale miały się skontaktować z parą.

#5. Powiat wymyślił sobie, że ma pojezierze i tak będzie witać gości

273008165_2365478133590261_7549886132156099802_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=9EtRpLfPze8AX_jJ8Zb&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AT9EX66zJ5K10_0qdwM0qD74vIDZWygc1kZLO2GuXoBp6A&oe=620FFE9E

Starostwo w Rypinie wystawiło pierwsze witacze, które mają stanąć w każdej gminie. Znajduje się na nim napis „Pojezierze Powiatu Rypińskiego” i to według wielu osób jest problem, ponieważ taka kraina geograficzna nie istnieje. Jak możemy przeczytać:

Cieszę się z każdej inwestycji w naszym regionie, jednak według podziału fizycznogeograficznego nie ma "pojezierza rypińskiego" – komentuje nauczyciel geografii w jednej z rypińskich szkół. – Nawet patrząc na późniejsze modyfikacje podziału wykonanego pierwotnie przez J. Kondrackiego, nie jest to dopuszczalna nazwa. Co innego "jeziora powiatu rypińskiego". Powiat nie może być pojezierzem, a pojezierze powiatem. Gryzą się ze sobą podziały. Administracyjny z fizycznogeograficznym. Banery ładne. Naprawdę mamy piękne jeziora, obszar młodoglacjalny, przepiękne formy polodowcowe. Jednak nazwa na banerach do zmiany.

Warto dodać, że wicestarosta Piotr Czarnecki nie widzi w tym problemu i uważa ten zabieg za dobry pomysł. Jednocześnie jest świadom tego, że jest to błąd.

W poprzednim odcinku

2

Oglądany: 96545x | Komentarzy: 105 | Okejek: 318 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.09

29.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało