Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Polski symulator stacji benzynowej to prawdziwy hit - W co jest grane?

60 827  
217   77  
W dzisiejszym odcinku zobaczymy, dlaczego w Rosji nie będzie nowych Simsów, uspokoimy nieco posiadaczy PS5, oraz przyjrzymy się polskiemu sukcesowi w branży gier.

#1. Polski symulator stacji benzynowej to prawdziwy hit


Polacy znani są z tego, że tworzą najróżniejsze symulatory. Mieliśmy już wszelakie symulatory farmy, gospodarstwa, symulator mechanika samochodowego, symulator żula, symulator dilera narkotykowego i wreszcie symulator stacji benzynowej… czy może raczej prowadzenia takiej stacji.

Gra po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem. Nie dość, że budżet zwrócił się już w 90 minut po premierze, to jeszcze na dodatek cztery miesiące później mamy już 450 tys. sprzedanych kopii. Według twórców grę najlepiej przyjęli mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

https://youtu.be/VAg0R3EPDkw
Studio Drago Entertainment już zapowiedziało, że ma wielkie plany odnośnie swojego najcenniejszego tworu. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku gra trafi na komputery Mac, a do końca 2022 ma również pojawić się wersja na PS5, Xboxa , a nawet Switcha.

#2. Microsoft uspokaja – seria Call of Duty nie zniknie z PlayStation, nawet po wygaśnięciu umów


Wszyscy już dobrze wiemy o wielkim przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Echa tej informacji da się słyszeć nawet do dzisiaj. Da się też słyszeć wiele obaw graczy o ich ulubioną serię Call of Duty i jej przyszłość.

Wiele osób wyobrażało sobie, że Microsoft będzie chciał dowalić największemu konkurentowi Xboxa (Sony PlayStation) i pozbawi konsolę dostępu do Call of Duty. Zieloni jednak po raz kolejny zapowiadają, że tak się nie stanie. Mało tego! Nie stanie się tak nawet po wygaśnięciu obowiązujących obecnie umów.

Aby było jasne: Microsoft nadal będzie udostępniał Call of Duty i inne popularne gry Activision Blizzard na PlayStation w ramach obowiązujących umów. Zobowiązaliśmy się też wobec Sony, że udostępnimy te tytuły także po wygaśnięciu obecnych kontraktów i w dalszej przyszłości, by fani Sony mogli cieszyć się ulubionymi produkcjami.

Microsoft rozważa ponoć również wdrożenie Call of Duty na Switcha, co byłoby naprawdę ciekawym posunięciem.

#3. Dying Light 2 padło ofiarą poważnego review bombingu


Gra Dying Light 2 zaledwie kilka dni po premierze został masowo zbombardowana przez negatywne recenzje. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby gra rzeczywiście była fatalna i zasługiwała na średnią ocenę 1/10. Problem jednak w tym, że DL2 jest całkiem niezła i zasługuje na znacznie wyższe noty.

O co więc poszło? Dużą część niezadowolonych stanowią gracze z Włoch, którzy wylewają na Metacriticu swoje żale, bo DL2 nie ma włoskiego dubbingu. Sama wersja z napisami im oczywiście nie wystarczy. Niektórzy nawet prosili, aby twórcy usunęli z gry swój śmieszny język (polski), którym prawie nikt się nie posługuje i dodali włoski. Gracze krytykowali DL2 również za obecność zabezpieczenia DRM Denuvo.

Trzeba jednak przyznać, że Techland ma wielu wiernych fanów, którzy ruszyli z odsieczą, jak tylko dowiedzieli się, że gra niesłusznie otrzymuje za niskie noty. Dzięki temu udało się nieco podwyższyć średnią notę i teraz wynosi już nieco ponad 6.

#4. Nastolatek w Rosji skazany, bo próbował wysadzić budynek… w Minecrafcie


Cała sprawa zaczęła się jeszcze w 2020 roku, kiedy to służby zatrzymały trójkę 14-latków pod zarzutem wspierania moskiewskiego matematyka i anarchisty. Po czasie okazało się jednak, że chłopcy rzekomo mają znacznie więcej na sumieniu.

Według ustaleń śledczych cała trójka miała na telefonach plany budynku Federalnej Służby bezpieczeństwa, dzięki którym planowali go wysadzić. Podobno odtworzyli nawet całą konstrukcję w Minecrafcie, aby tam móc przećwiczyć swój plan.

W związku z zarzutami jeden z nastolatków został skazany na pięć lat kolonii karnej. Pozostała dwójka otrzymała wyroki w zawieszeniu ze względu na dużą pomoc policji przy prowadzeniu śledztwa.

Sam zainteresowany twierdzi natomiast, że jest całkowicie niewinny i został po prostu wrobiony w działalność terrorystyczną. Nastolatek podkreślał, że chciałby, aby to wszystko się skończyło, aby w końcu mógł prowadzić normalne życie.

#5. The Sims 4: ślubne historie nie pojawi się w Rosji z bardzo kuriozalnego powodu


Ślubne historie to tytuł najnowszego dodatku do gry The Sims 4, który został niedawno zapowiedziany przez EA. Mimo, że DLC jeszcze się nie ukazało, to już teraz wiemy, że w tę grę na pewno nie pograją mieszkańcy Rosji.

Powodem jest prawo uchwalone w 2013 roku w myśl którego, młodzi Rosjanie (poniżej 18 roku życia) są chronieni przed rzekomą „homoseksualną propagandą” obecną w grze. O co chodzi? Chodzi o fakt, że w grze Ślubne Historie przed ołtarzem mogą stanąć pary jednopłciowe.

Gra zadebiutuje już 17 lutego.

W tym tygodniu w Epic Games Store do zgarnięcia za darmo: Windbound

W poprzednim odcinku: Sklepy zaczęły przestrzegać klientów przed zakupem PlayStation 5

3

Oglądany: 60827x | Komentarzy: 77 | Okejek: 217 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.03

28.03

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało