Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia - od 3 miesięcy je tylko surowe mięso, żeby zobaczyć, co się stanie

99 455  
366   204  
Dzisiaj o cudach powodowanych przez pożary i górę pieniędzy. Będzie też o diecie mięsnej i kradnięciu kotów.

#1. Polscy posłowie stracili na wynagrodzeniu przez Polski Ład

1942259399ac0c71.jpg

W ostatnich tygodniach przez Polskę przetacza się Polski Ład wprowadzony przez przetaczający się od dwóch kadencji przez Polskę rząd Prawa i Sprawiedliwości. Reklamy w telewizji, radiu i prasie pozwalają sądzić, że Polski Ład to największe zwycięstwo Polski od czasów pokonania Turków przez Sobieskiego. Tymczasem specjaliści spodziewają się fali samobójstw wśród księgowych, którzy nie mają pojęcia, jakie formuły stosować do wyliczania kwot wynikających z huraganu „Polski Ład”. Oprócz księgowych po tyłku nieoczekiwanie dostali nie tylko pracownicy sektora publicznego, lecz nawet księża. O tym, że jest to bubel niespotykany na skalę światową, świadczy też fakt, że nawet ludzie za niego odpowiadający nie byli w stanie się przed nim ochronić. Nasi parlamentarzyści otrzymali w styczniu wynagrodzenia niższe średnio o 1400 zł netto. Ale nie ma tego złego! W kuluarach mówi się o wydaniu interpretacji, dzięki której zarobki posłów wrócą do wcześniejszego poziomu. Dobrze wiedzieć, że przynajmniej oni nie stracą na Polskim Ładzie.

#2. Gdański pustostan, który płonął czterokrotnie w ciągu kilkunastu dni, zostanie sprzedany

1942262814d5fcb4.jpg

Strasznego pecha ma jeden z gdańskich pustostanów. Budynek stojący w centrum miasta płonął cztery razy w ciągu jedenastu dni, a biorąc pod uwagę, że nikt w nim nie mieszka, to chyba nie mamy innego wyjścia i musimy zaakceptować istnienie sił nadprzyrodzonych, które nieprzychylnym okiem patrzą na butwiejącą konstrukcję. Ktoś może powie, że to żadne siły nadprzyrodzone, jeśli się weźmie pod uwagę umiejscowienie budynku na działce w jednym z najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie regionów Gdańska – położonej nad Motławą, na granicy Starego Miasta, Wyspie Spichrzów. Władze Gdańska, do których należy budynek, nie zamierzają jednak dociekać i zdecydowały o wystawieniu pustostanu na sprzedaż.

#3. Jefff Bezos zamówił jacht tak duży, że trzeba będzie tymczasowo rozebrać historyczny most, by można było wydać jacht Bezosowi

1942263598b86145.jpg

Wiara porusza góry, a góra hajsu porusza władze. No bo jeśli ktoś taki jak Jeff Bezos prosi cię o coś, to nie masz większego wyboru. Władze Rotterdamu zgodziły się na tymczasową rozbiórkę mostu Koningshaven, by umożliwić superjachtowi Bezosa wypłynięcie ze stoczni na głębokie wody. Zamówiony w Oceano trójmasztowiec będzie tak wysoki, że istniejące 40-metrowe przejście pod mostem go nie zmieści. Tylko te dziady broniące staroci ciągle nie rozumieją, że postęp ma swoją cenę, i jak zwykle narzekają. Ton Wesselink z miejscowego towarzystwa historycznego skarży się, że pochodząca z 1878 roku konstrukcja, jedna z pereł architektonicznych miasta, to nie jakieś klocki LEGO, które można dowolnie układać i rozbierać. Z kolei władze Rotterdamu próbują się bronić i twierdzą, że przemysł stoczniowy to jedno z głównych źródeł utrzymania miasta, więc należy dołożyć wszelkich starań, by inwestorzy chcieli do miasta ciągnąć.

#4. Parka wynajmująca mieszkanie na Airbnb zawinęła kota sąsiadów przy wyprowadzce

19422607ee3855f2.jpg

Ręcznik, papier toaletowy, mydło… Rozumiemy, że wyprowadzając się z kwatery, można zabrać coś sobie na pamiątkę, ale żeby od razu zabierać kota sąsiadów?! Przecież to same obowiązki i zero przydatności. Tymczasem para, która wynajmowała dom w miejscowości Sonoma w południowej Kalifornii, postanowiła wyprowadzić się razem z sierściuchem sąsiadki. Troy Farrell jest załamana. W wywiadzie udzielonym miejscowym mediom żali się, że kotka imieniem Nubbins była dla niej jak dziecko, przy którym znikają wszystkie troski świata. Kotkę namierzono dzięki identyfikatorowi odczytanemu u weterynarza, do którego złodzieje zabrali zwierzę, jednak mimo apelu weterynarza do tej pory nie zwrócili kotki właścicielce.

#5. Mężczyzna od prawie trzech miesięcy je tylko surowe mięso

1942264b635a8976.jpg

Diety wege, keto, paleo czy tam inne kredo są dla mięczaków wychowywanych w dobie różnych lidlomiksów. Prawdziwe życie polega na przeżuwaniu surowej łopatki wieprzowej i zagryzaniu jej ozorem. Mężczyzna prowadzący na Instagramie konto o nazwie @rawmeatexperiment od prawie trzech miesięcy żywi się wyłącznie surowym mięsem, by, jak sam twierdzi, sprawdzić, ile czasu wytrwa na takiej diecie. Autor eksperymentu twierdzi, że wcześniejsza, „zdrowa” dieta mu nie służyła, więc teraz chce się wyleczyć z dolegliwości, które mu po niej pozostały. „Leczenie się” mieloną wołowiną, piersiami z kurczaka czy stekami na surowo oraz popijanie ich surowymi jajami i mlekiem śledzi ponad 60 tys. osób.

#6. T-Mobile rozwiąże umowy z pracownikami, którzy nie zaszczepią się przeciwko COVID-19

194226135e3d8cd3.jpg

Jeden z największych operatorów komórkowych na świecie zamierza włożyć kij w mrowisko i rozpędzić zylionową falę oporu przeciwko wolności osobistej. Firma T-Mobile postawiła swoim amerykańskim pracownikom ultimatum dotyczące szczepienia przeciwko COVID-19: wszyscy mają się zaszczepić do 2 kwietnia 2022 r. W specjalnej notce T-Mobile poinformowało, że w razie niezaszczepienia się pełną dawką w wyznaczonym terminie umowa z pracownikiem zostanie rozwiązana. Osoby, które nie przyjmą choćby pierwszej dawki do 21 lutego, będą musiały pójść na bezpłatny urlop. Obowiązek szczepienia nie będzie dotyczył pracowników zatrudnionych w punktach sprzedaży czy pracowników ds. infrastruktury technicznej.

Tutaj tyrania korporacji cię nie dotknie i z własnej woli możesz przeczytać poprzedni odcinek newsów.

3

Oglądany: 99455x | Komentarzy: 204 | Okejek: 366 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.03

19.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało