Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcja interesujących zdjęć CXVI - Czy to lamy? Nie, to bułgarscy mężczyźni

43 986  
342   62  
W dzisiejszym wydaniu "Kolekcji interesujących zdjęć", między innymi, zwierzęta z pewnego cyrku, spadające chmury i przydrożna polska wioska.

#1. Dwumiesięczne siostry-płaszczki w australijskim akwarium Sunshine Coast nazwano Cookies and Cream.#2. Bułgarscy mężczyźni w strojach babugeri używanych w pogańskich rytuałach.#3. Kostka Rubika dla niewidomych.#4. Brazylijski garbus (Bocydium globulare).


Są to małe owady, których cechą wyróżniającą są wyrostki o najbardziej niesamowitym kształcie, znajdujące się na grzbiecie. Mogą mieć postać rogów, grzebieni, kulek, kolców, rogów itp. Czasami przekraczają rozmiar samego garbusa. Właściwie to dzięki nim ten owad otrzymał swoją nazwę.

#5. Macki na języku.


Mackowate narośle pod językiem to pozostałości tkanki, które nie zostały całkowicie wchłonięte przez organizm podczas rozwoju i wzrostu języka.
Same narośle nie powodują dyskomfortu, ale mogą utknąć między zębami.

#6. Tak wygląda igloo, gdy w środku płonie ogień.


Ogień wewnątrz topi wewnętrzną warstwę lodu, a zimno na zewnątrz ją zamraża, dodając warstwę izolacji, która może utrzymać temperaturę do +60° wewnątrz przy -50° na zewnątrz.

#7. Przepiękne zjawisko naturalne – spadające chmury.#8. Grand Staircase-Escalante National Monument w południowej części stanu Utah.#9. Berneński pies pasterski z bielactwem, chorobą skóry, która powoduje utratę pigmentacji skóry i sierści.#10. Udane zbiory. Uzbekistan, 1966 r.#11. Upernavik, Grenlandia, kolorowe miasto w białym świecie.#12. Niemiecki cyrk Roncalli nie wykonuje numerów ze zwierzętami, choć w Niemczech, w przeciwieństwie do wielu krajów europejskich, nie jest to zabronione. Ale na arenie wciąż pojawiają się słonie, konie, a nawet ryby – w postaci hologramów.#13. Rzeźba mitycznego ptaka Jatayu to największa na świecie rzeźba ptaka, o długości około 61 metrów, znajdująca się w stanie Kerala w Indiach.#14. Vondelpark w Amsterdamie.#15. Świątynia Minakszi w Maduraju
#16. Droga Mleczna w Nowym Meksyku.


W latach pięćdziesiątych w tym regionie nakręcono wiele filmów science fiction – właśnie ze względu na hipnotyzujące widoki.

#17. Sułoszowa to mała wioska, w której zamieszkuje prawie 6000 mieszkańców. Wieś posiada jedną z najdłuższych ulic w Polsce – ok. 9 km.#18. Para czarnych kakadu.


Ta duża papuga o długości ciała do 80 cm żyje w północnej Australii, na półwyspie Jork, Nowej Gwinei i pobliskich wyspach. Ten gatunek jest najstarszym gatunkiem kakadu w Australii. Jako pierwszy zaludnił północną część tego kontynentu. Ma zły charakter, najmniejszych błędów w oswajaniu nie da się już naprawić i papuga staje się agresywna. Jak wszystkie duże kakadu, czarna kakadu jest mściwa i nie zapomni niczego, co zrobiła mu zła osoba.

#19. Kubuswoningen – domy kubiczne.


Jest to seria domów zbudowanych w Rotterdamie i Helmond (Holandia) przez architekta Pieta Bloma w 1984 roku. W Rotterdamie domy stoją na Overblaak Street, niedaleko stacji metra o tej samej nazwie.


W Rotterdamie jest 38 takich domków i dwa duże sześciany połączone w jedną strukturę. Każdy z domków ma trzy piętra. Ściany budynków nachylone są pod kątem 55 stopni.
#20. Robotnicy zbierają sól w indyjskim mieście Ashoknagar.


W poprzedniej części: gilotyna od Chanel

1

Oglądany: 43986x | Komentarzy: 62 | Okejek: 342 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało