Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Zajrzała do folderu ze spamem i nie mogła uwierzyć w to, co tam znalazła

102 039  
332   187  
U progu wojny pomiędzy Rosją i Ukrainą grupka partyzantów próbuje opóźnić start konfliktu. Inna bohaterka przeszukała folder ze spamem i jej się to opłaciło. Warto sprawdzić.

#1. Hakerzy hakują białoruskie kolejeStoimy u progu wojny rosyjsko-ukraińskiej, a sprawa jest na tyle poważna, że kolejne kraje wycofują swoich dyplomatów i ich rodziny z terenów należących (jeszcze) do naszego wschodniego sąsiada. Podczas gdy największa uwaga obserwatorów skupia się na krajach bezpośrednio zaangażowanych w możliwy konflikt, na Białorusi trwa przygotowywanie gruntu pod przyjęcie rosyjskich sił. Niestety dla rosyjskiego wojska przygotowania mogą się opóźnić z powodu działalności grupy Cyber Partisans (Cyberpartyzanci). Haktywiści zaatakowali białoruskie systemy zarządzania koleją, by przeszkodzić rosyjskiemu wojsku w gromadzeniu zasobów po białoruskiej stronie. Osoby wchodzące w skład grupy dążą do obalenia reżimu Aleksandra Łukaszenki i żądają zatrzymania planów ataku na Ukrainę.

#2. Eric Clapton uważa, że szczepiąc się na covid, ludzie ulegli masowej hipnozieJeśli ktoś potrzebował dowodów na to, co duże ilości wódy i dragów robią z mózgiem człowieka, to nie musi więcej szukać. Eric Clapton postanowił uzmysłowić zainteresowanym, że zażywanie przeróżnych substancji po latach wyjdzie człowiekowi bokiem. Legendarny muzyk wypowiedział się w jednym z niedawnych wywiadów nt. szczepionek przeciwko covidowi, czym wywołał spore zamieszanie wśród opinii publicznej. Autor nieśmiertelnych klasyków takich jak „Layla” czy „Wonderful Tonight” uważa, że ludzie zaszczepieni przeciwko wirusowi ulegli masowej hipnozie. Clapton, który sam się zaszczepił, ale podobno nie zniósł szczepienia zbyt dobrze, powiedział, że odkąd zna przemyślenia belgijskiego myśliciela Mattiasa Desmeta na temat „masowej hipnozy” wywołanej promocją szczepień, to wszystko stało się dla niego jasne.

#3. Pan młody zażądał rozwodu jeszcze w trakcie wesela, bo jego żona za bardzo dała się ponieść muzyceSłyszeliśmy już o kłótniach przy wyborze filmu na wieczór czy muzyki do śniadania. Ale nikt się z tego powodu nie rozwodzi. Tymczasem na jednym z wesel w Iranie pan młody ogłosił koniec miesiąca miodowego jeszcze zanim ten się zdążył rozpocząć. Mężczyzna miał zdębieć, gdy jego świeżo poślubiona żona zaczęła bawić się do utworu „Mesayatara” i razem z autorem śpiewać o tym, że „zamierzam cię zdominować, będziesz moim cukiereczkiem”. Zachowanie kobiety podobno zbulwersowało rodzinę pana młodego, więc ten natychmiastowo podjął decyzję o rozstaniu.

#4. Szczepionkowoujemny mieszkaniec Alabamy, który zachęca ludzi do spożywania moczu, jeździ bez prawa jazdy, bo jest wolnym człowiekiem oczywiścieSzanujemy taką postawę w opór – kurczowe trzymanie się własnych przekonań w oparciu o wyjęte z dupy widzimisię. W przypadku antyszczepów jedno musi iść w parze z drugim, po prostu nie ma innej możliwości. Christopher Key żyje według swoich zasad, bo jak w coś mocno wierzysz, to staje się to faktem. Zadeklarowany antyszczepionkowiec, na co dzień mieszkający w amerykańskim stanie Alabama, uważa, że COVID-19 można wyleczyć moczem, i możliwe, że dzięki sumiennemu stosowaniu swojej terapii Key uznał, że nie potrzebuje też prawa jazdy, by prowadzić auto. Jak sam mówi:
Mój samochód to nie samochód. Mój samochód to pojazd z kołami, więc nie potrzebuję prawa jazdy, by nim jeździć.

„Pojazd z kołami” robi brum brum i ma dużo naklejek na karoserii, w tym napisy „Vaccine Police” reklamujące stronę internetową Keya. Na pytanie, czy nie boi się jeździć bez prawka Key odpowiada, że jest wolnym człowiekiem, więc nie ma powodu do obaw.

#5. Łabędź, który zaplątał się w ogrodzenie, okazał się kawałkiem plastikowego krzesła, które tylko wyglądało jak łabędź zaplątany w ogrodzenieDziałające na terenie Wielkiej Brytanii Królewskie Towarzystwo ds. Przeciwdziałania Przemocy Wobec Zwierząt (RSPCA) nie miało łatwo 2021 roku. Pracownicy organizacji musieli interweniować ponad 280 tys. razy w sprawie uwięzionych w różny sposób zwierząt i choć zdecydowana większość prób ratunku była potrzebna, to reszta kończyła się ratowaniem elementów z tworzywa sztucznego. Jeden z dzwoniących wezwał RSPCA do „łabędzia” uwięzionego jego zdaniem w elementach ogrodzenia przy rzece Stout w pobliżu miasta Dorset. Łabędziem okazało się plastikowe krzesło, którego fragment mógł przypominać łabędzia. Inny mężczyzna wezwał służby do „węża”, którego wyczuwał pod siedzeniem zakupionej kilka miesięcy wcześniej sofy. Gdy pracownicy towarzystwa przyjechali na miejsce, ich oczom ukazał się wąski fragment tworzywa będącego elementem konstrukcji sofy. Inny zatroskany obywatel nie dostrzegł, że „uwięziony pies” na łódce to plastikowy tygrys.

#6. Kobieta przeszukiwała folder ze spamem i znalazła w nim wiadomość o wygranej na loteriiTo jest jeden z tych momentów, po których człowiek na powrót zacznie odczuwać stany lękowe. Bo gdy już odzwyczaisz się od zaglądania do folderu ze spamem, Laura Spears wchodzi cała na biało i oznajmia, że dzięki przeglądaniu folderu ze spamem udało jej się wygrać na loterii. Pochodząca ze stanu Michigan 55-latka zarejestrowała się na stronie internetowej organizatora loterii Mega Millions ze względu na możliwość zdobycia wysokiej wygranej. Wkrótce potem kobieta zapomniała o swoim zgłoszeniu, ale któregoś dnia zaczęła przeszukiwać folder ze spamem w swojej skrzynce, by znaleźć e-mail, na który czekała od jakiegoś czasu. Wertując oferty od napalonych mamusiek z twojej okolicy, Spears natknęła się na wiadomość od organizatora loterii, a w niej informację o wygranej w wysokości 3 milionów dolarów. Spears nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła, ale logowanie na stronie organizatora loterii potwierdziło treść otrzymanej wiadomości.

Sprawdź poprzedni odcinek newsów, a może też będziesz mieć szczęście.

A wiecie, że na Joe Monster dawno temu była taka zasada: "Tu się pomaga"? I nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dlatego jeśli chcesz, to dorzuć grosika do naszej Joe Monsterowej skarbonki. Pomóżmy dzieciakom, bo pomagać warto! Każda złotówka jest cenna.

19

Oglądany: 102039x | Komentarzy: 187 | Okejek: 332 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.05

19.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało