Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Wiecie jaki smartfon sprzedaje się najlepiej na świecie? Macie rację, jest to iPhone - Co nowego w technologii?

32 663  
139   67  
W dzisiejszym odcinku oszukamy klientów Apple'a, wydamy kilka groszy na TikToku oraz uruchomimy TVP GO.

#1. HBO sprawiło, że ich aplikacja nagle przestała działać na wielu telewizorach


Wielu użytkowników HBO GO zastała w ostatnim czasie bardzo przykra niespodzianka. Przy próbie włączenia aplikacji na swoim telewizorze powitał ich taki oto komunikat:
„HBO GO nie jest wspierane na tym urządzeniu. Niestety, to urządzenie nie jest już wspierane. Wciąż możesz korzystać z serwisu na innych urządzeniach”.

Jeden z użytkowników zaczepił HBO Polska na Twitterze i poprosił o odpowiedź.W odpowiedzi wydano nawet dłuższy komunikat:

„Uprzejmie informujemy, że aplikacja HBO GO nie będzie już obsługiwać niektórych starszych wersji systemów operacyjnych na niektórych urządzeniach w celu zapewnienia naszym subskrybentom bezpieczeństwa, niezawodności i prawidłowego działania aplikacji. Pomocna może okazać się aktualizacja systemu operacyjnego lub skorzystanie z innych wspieranych urządzeń. Informacja na temat tej zmiany była dostępna w naszym FAQ jak i również w przypadku klientów bezpośrednich były wysyłane maile z informacją o nadchodzącej zmianie w kwestii wspieranych urządzeń. Jeśli chodzi o klientów, którzy posiadają konto na naszej platformie poprzez operatora – operator informował o powyższych zmianach”.

Co więc zrobić, żeby HBO znów działało na telewizorze? Jest kilka opcji. Jedna z nich to oczywiście zakup nowego telewizora. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie dokupienie przystawki takiej jak Xiaomi Mi TV, ta od Google’a, albo nawet od Nvidii. Możecie też po prostu podłączyć telewizor do komputera przez kabel HDMI i po kłopocie.

#2. TVP GO ruszy już niebawem?


Wygląda na to, że TVP szykuje TVP GO. Najlepszymi dowodami są zarejestrowane w Urzędzie Patentowym RP logo TVP GO oraz zarejestrowana domena tvpgo.pl. Serwis podobno wystartuje jeszcze przed końcem marca tego roku.

Pomyślicie pewnie, że co to za nowość, skoro już teraz istnieje coś takiego jak TVP VOD. Nowość może żadna, ale przynajmniej wszystko będzie nieco bardziej jednolite. Nie ma też co spodziewać się rewolucyjnie nowych treści na TVP GO, ale całkiem prawdopodobne, że zagości tam telewizja na żywo.

Rzecznik TVP zapytany o serwis TVP GO odpowiedział, że TVP wprowadza na rynek nowe usługi i w przyszłości również zamierza to robić. Więc wiadomo, że nic nie wiadomo.

Usługa podobno ma być darmowa, jednak będzie się trzeba zalogować. Trzeba jednak uważać, bo może to być pułapka na niczego nieświadomych użytkowników, z których później zostanie ściągnięty abonament RTV. Miejcie się więc na baczności.

#3. iSpot oszukiwał klientów? Wiele na to wskazuje


Wokół iSpotu – największego w naszym kraju resellera sprzętu Apple – kręci się ostatnio całkiem ostra afera. Zaczęło się od z pozoru niewinnego komunikatu opublikowanego w mediach społecznościowych przez sam iSpot. Wynikało z niego tyle, że będą jakieś zwolnienia, reorganizacja w szeregach pracowników, wewnętrzny audyt, który ma na celu ustalenie nieprawidłowości itp. Jak jednak wynika z artykułu opublikowanego przez iMagazine, cała sprawa jest dużo bardziej śmierdząca, niż to wygląda na pierwszy rzut oka.

Całe zamieszanie dotyczy ponoć tylko i wyłącznie warszawskiego centrum serwisowego. Działała tam rzekomo cała grupa, która oszukiwała swoich klientów. Podmieniali oni m.in. oryginalne części na tańsze, chińskie zamienniki i montowali je później w urządzeniach klientów. Skradzione podzespoły były z kolei sprzedawane na lewo.

Jeśli więc korzystaliście w ostatnim czasie z usług serwisu, to całkiem możliwe, że też zostaliście oszukani. Jak długo działała szajka oszustów? Ciężko stwierdzić, bo wszyscy udają, że nic się nie stało. iSpot nabrał wody w usta i nie chce zdradzać szczegółów.

Wiadomo natomiast, że firma zostanie skontrolowana przez samo Apple, celem ustalenia skali nieprawidłowości. Podjęta zostanie również decyzja, co dalej począć z iSpotem. W najgorszym razie może im zostać odebrany status autoryzowanego serwisu Apple w Polsce.

#4. TikTok planuje wprowadzić płatne subskrypcje


Podobno na TikToku słabo się zarabia. I nie mówię tutaj o gwiazdach, które otrzymują wielomilionowe kontrakty reklamowe i żyją jak królowie życia. Mówię o mniejszych twórcach, którzy mimo sporych zasięgów i wielu wyświetleń, nie dostają za swoją pracę prawie niczego. Platforma zamierza to jednak zmienić. Lekarstwem na całe to zło mają być płatne subskrypcje, które już teraz są w fazie testowej.

Niestety nie wiadomo, jak do końca miałoby to wyglądać, jednak wiadomo już teraz, że funkcja jest rozwijana, a sama platforma wiąże z nią poważne plany. Subskrypcje będą więc kolejną – zaraz po napiwkach – funkcją, dzięki której twórcy będą mogli monetyzować swoje zasięgi.

#5. Wiecie jaki smartfon sprzedaje się najlepiej na świecie? Macie rację, jest to iPhone


Ostatni kwartał ubiegłego roku okazał się bardzo owocny dla Apple. Udało im się bowiem wygryźć Samsunga i wskoczyć ponownie na fotel lidera rynku. Firma z Cupertino osiągnęła bowiem udział na poziomie 22%, a Samsung miał go zaledwie 20%.

W porównaniu z tym samym okresem 2020 roku sytuacja Samsunga wygląda nieco lepiej, natomiast sytuacja Apple nieco gorzej. Straciły również Oppo i Vivo, a u Xiaomi bez zmian. Eksperci są zdania, że Apple zyskałoby jeszcze więcej, jednak wiele zamówień nie było gotowych na czas ze względu na spore braki podzespołów na świecie.

W poprzednim odcinku: Oto film, który przebił magiczną barierę 10 miliardów wyświetleń na YouTubie

7

Oglądany: 32663x | Komentarzy: 67 | Okejek: 139 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.05

26.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało