Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Przekonajcie się, jak niesamowite zdjęcia można zrobić zwykłym telefonem

18 770  
140   25  
Nawet przebywając na łonie natury, łatwo jest zapomnieć, jak pełen życia i piękna jest otaczający świat — ponieważ większość jego mieszkańców jest zbyt mała, by ich zobaczyć! 22-letni fotograf amator Sasi Kumar z Indii robi niesamowite zdjęcia owadów w trybie makro. I robi to za pomocą standardowego aparatu fotograficznego, który ma wbudowany w swoim smartfonie.
„W fotografii chodzi o głębię odczuwania, a nie głębię ostrości” – dzieli się swoją filozofią Kumar. Wyjaśnił, jak ważna jest dla fotografa cierpliwość i pasja, zwłaszcza jeśli chodzi o fotografię makro.

#1.

„Na początku miałem zwyczajne pomysły na zdjęcia, ale po kilku dniach pomyślałem o byciu wyjątkowym i chciałem się wyróżnić”.

#2.

Sasi, student inżynierii, zdecydował się spróbować fotografii makro: „Próbowałem więc makr i nauczyłem się ich dogłębnie”. Fotograf zaznaczył, że przed nim jeszcze długa droga do perfekcji, ale każdego dnia uczy się coraz więcej hacków fotograficznych.

#3.

„Wyzwaniem w makrofotografii jest to, że obsługa telefonu z zamontowanymi obiektywami jest nieco trudna” – powiedział. „Zdjęcia mogą być złe i zepsute z powodu nieoczekiwanego wiatru, wstrząsów, dźwięku itp. Oznacza to, że kluczem jest cierpliwość”.

#4.

Jego zdaniem owady to „piękne stworzenia”, które „uwydatniają piękno przyrody”. Dlatego wybiera je jako temat swoich niesamowitych zdjęć.

#5.

Zapytany o rady dla innych fotografów, Kumar był bardzo skromny i sugerował, że nie jest jeszcze na takim poziomie, by udzielać rad. Wyjaśnił jednak, że „w makrofotografii chodzi o cierpliwość, pasję i dużo poświęcenia”.

#6.

„Nigdy nie przestawaj się uczyć. Każdy nowy kadr może prowadzić do niezwykłego efektu. Ucz się na błędach z poprzednich zdjęć, słuchaj zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii, zwróć uwagę na rady, sugestie i opinie” – dzieli się Kumar.

#7.

„Zdjęcia nie są przeznaczone tylko do zdobywania lajków; mogą opowiedzieć niesamowitą historię. Perspektywa jest wszystkim”.

#8.

Kumar robi zdjęcia makro za pomocą dwóch smartfonów: OnePlus 6t i Redmi Note 3. Używa również różnych obiektywów, które przyczepia do swoich telefonów, aby robić zdjęcia owadom.

#9.

#10.

#11.

#12.

#13.

#14.

#15.

#16.

#17.

#18.

#19.

#20.

#21.

#22.

#23.

#24.

#25.

#26.

#27.

#28.

#29.

#30.

#31.

9

Oglądany: 18770x | Komentarzy: 25 | Okejek: 140 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało