Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Filmowe ciekawostki, które mogą cię zaskoczyć II

49 142  
292   19  
Dlaczego MI6 nigdy by nie zatrudniło filmowego Jamesa Bonda, ile można zarobić za użądlenie pszczoły na planie i ile razy wzywano policję na plan "Borata".

#1.

Keanu Reeves przekazał 70% swojej pensji (około 31,5 miliona dolarów) za pierwszą część filmu „Matrix” na badania nad białaczką.

#2.

W filmie „Spider-Man 2” (2004) Doktor Octopus miał być w trójkącie miłosnym z Mary Jane.

#3.

W filmie „Spider-Man” (2002) J. Jonah Jameson ma teleskop w swoim biurze. Podczas przygotowań do roli J.K. Simmons odwiedził wydawcę New York Post w jego biurze. Zobaczył tam teleskop i postanowił, że chce mieć w filmie taki sam.

#4.

Robert Pattinson próbował utrzymać przesłuchanie do „Batmana” w tajemnicy przed Christopherem Nolanem podczas kręcenia filmu „Tenet”. Pattison: „Powiedziałem, że mam pilną sytuację rodzinną. A gdy tylko powiedziałem »to pilna sprawa rodzinna«, Nolan powiedział: »Idziesz na przesłuchanie do Batmana, prawda?«”.

#5.

Podczas kręcenia „bosych scen” w filmie „Captain America: Pierwsze starcie” (2011) Chris Evans nakładał ochraniacze w kształcie stóp.

#6.

Agent CIA szkolił Jima Carreya, jak wytrzymać tortury. Dla aktora torturami było wytrzymywanie 8 godzin podczas nakładania makijażu do roli z filmie „Grinch: świąt nie będzie”. Carrey mówił, że czuł się podczas tego procesu, jakby go grzebano żywcem.

#7.

Denis Villeneuve postawił Warner Bros dwa warunki, zanim zaczął kręcić „Diunę”. Po pierwsze, film musiał być podzielony na dwie części. Po drugie, zdjęcia miały być kręcone na prawdziwej pustyni. Denis powiedział: „Musimy być w prawdziwym środowisku… „Szczęk” nie kręcili w basenie”.

#8.

Filmowcy chcieli nakręcić kilka scen „Kevina w Nowym Jorku” w hotelu Plaza. Jego właściciel, Donald Trump, zgodził się na to pod warunkiem, że pojawi się w filmie.

#9.

W powieści „To nie jest kraj dla starych ludzi” szeryf Bell mówi, że handlarze narkotyków zastrzelili i zabili sędziego federalnego w San Antonio. Akcja rozgrywa się w 1980 roku. W 1979 roku sędzia federalny John Wood został zastrzelony w San Antonio przez płatnego zabójcę z Teksasu Charlesa Harrelsona, ojca Woody'ego Harrelsona.

#10.

„Candyman” (1993) Tony Todd wynegocjował opłatę w wysokości 1000 dolarów za każde ukąszenie przez pszczołę. Wypłacono mu 23 tysiące dolarów.

#11.

Gdy Henry Cavill po raz pierwszy otrzymał telefon w sprawie roli Supermana, nie odebrał go, ponieważ był zajęty graniem w World of Warcraft.

#12.

MI6 mówi, że nie zatrudniliby filmowego Jamesa Bonda w prawdziwym życiu, ponieważ brakuje mu wymaganej inteligencji emocjonalnej, szacunku dla prawa i umiejętności pracy zespołowej.

#13.

We „Władcy pierścieni” w niektórych ujęciach używano gigantycznego pierścienia.

#14.

Willowi Ferrellowi zaoferowano 29 milionów dolarów za zrobienie „Elfa 2”, ale odrzucił propozycję, ponieważ scenariusz był beznadziejny.

#15.

Podczas kręcenia filmu „Borat” (2006) ludzie wezwali policję 37 razy.


W poprzednim odcinku
4

Oglądany: 49142x | Komentarzy: 19 | Okejek: 292 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało