Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Youtuber kupił karty Pokemon za 3,5 mln dolarów, które okazały się fałszywe - W co jest grane?

44 656  
164   45  
W dzisiejszym odcinku będzie sporo o Microsofcie i sporo o Activision. Będzie też całkiem sporo o Sony i o kilku innych sprawach, które w obliczu tych pierwszych nie mają chyba większego znaczenia.

#1. Syberia: The World Before ma nową datę premiery


Nowa odsłona kultowej przygodówki Syberia: The World Before miała ukazać się jeszcze w grudniu zeszłego roku, jednak twórcy postanowili przesunąć datę premiery. W poprzednim komunikacie zapewniono, że możemy spodziewać się opóźnienia wynoszącego nie więcej jak cztery miesiące.

Licząc od grudnia zeszłego roku, wychodzi na to, że jeśli twórcy chcieliby dotrzymać danego słowa, to Syberia: The World Before powinna ukazać się jeszcze przed końcem marca… i tak też się stanie. Data premiery została bowiem przesunięta na 18 marca tego roku.

Gra pojawi się na PC na platformach: Steam, GOG oraz Epic Games. W przyszłości można też spodziewać się wersji na niektóre konsole. Na razie nie wiadomo jednak kiedy i o jakim sprzęcie mowa.

https://youtu.be/wrYdQIRXJCg

#2. Hogwarts Legacy jednak nie w tym roku?


Wiele osób bardzo mocno nakręciło się na wieść o grze MMO z otwartym światem osadzonej w realiach znanych nam z serii książek o Harrym Potterze. Hogwarts Legacy, bo taki tytuł nosi produkcja, o której mowa, według pierwotnych zapowiedzi miała ukazać się w 2022 roku. W ostatnim czasie w sieci pojawiły się plotki, według których debiutu Hogwarts Legacy można będzie spodziewać się raczej w 2023 roku.

Wszelkie wątpliwości postanowili rozwiać sami twórcy, czyli Warner Bros. Na oficjalnej stronie firmy pojawił się wpis, w którym uspokajano zaniepokojonych fanów. Niestety nie podano tam żadnych konkretów, a w sieci nie pojawiają się żadne materiały związane z grą. Cóż może więc oznaczać takie milczenie? Na ogół nie oznacza ono nic dobrego… Bądźmy jednak dobrej myśli i zawierzmy tym razem twórcom. Może wywiążą się ze swoich obietnic i ujrzymy Hogwarts Legacy przynajmniej jeszcze w grudniu tego roku.

https://youtu.be/1O6Qstncpnc

#3. Jak będą wyglądały tegoroczne ferie w Chinach dla tamtejszych dzieci? Godzina grania dziennie i ani minuty dłużej

Młodzież w Chinach nie ma łatwego życia. Rząd za punkt honoru obrał sobie oderwanie tamtejszych dzieciaków od ekranów komputerów i telefonów. Już wcześniej mówiło się o dość restrykcyjnych ograniczeniach umożliwiających granie tylko w weekendy i tylko przez kilka godzin dziennie. Teraz, kiedy w Chinach nadszedł czas ferii zimowych (17 stycznia – 15 lutego), Tencent (gigant technologiczny) ogłosił wprowadzenie rozpoznawania twarzy oraz ograniczenia czasu gry do jednej godziny dziennie.

Młodzi mieszkańcy Chin chcąc zalogować się na swoje konta, będą zmuszeni ustawić logowanie biometryczne za pomocą twarzy. Specjalny system będzie udzielał im tylko mocno ograniczonego czasowo dostępu do konta. Ograniczonego do zaledwie godziny dziennie.

Pomyślicie pewnie, że to stanowczo za mało, biorąc pod uwagę fakt, że przecież w tym czasie dzieciaki w Chinach mają ferie zimowe. Cóż, zdaniem chińskiego rządu gry to opium dla duszy i mają zgubny wpływ na nastolatków i dzieci.

#4. Youtuber kupił karty Pokemon za 3,5 mln dolarów, które okazały się fałszywe


Youtuber, kolekcjoner i wielki fan Pokemonów – Logan Paul – pod koniec ubiegłego roku zakupił kilka zestawów bardzo rzadkich kart Pokemon z pierwszej edycji gry karcianej. Paczki były rzekomo fabrycznie zapakowane i w stanie nienaruszonym. Mężczyzna miał nadzieję ustrzelić w nich kilka rzadkich kart, dzięki którym zakup mógłby nie tylko całkowicie się zwrócić, ale jeszcze nawet przynieść spore zyski.

Tak się jednak nie stało, bowiem po otwarciu okazało się, że w pakietach znajdują się karty związane z G.I. Joe… Nie muszę chyba wspominać, że ich wartość nijak się ma do wartości kart z pierwszej edycji Pokemonów.

Historia tych paczek jest bardzo zagmatwana. Mężczyzna, który sprzedał youtuberowi karty kupił je wcześniej za 2,7 mln dolarów z zapewnieniem, że zostały one zweryfikowane przez Baseball Card Exchange, który specjalizuje się w kartach kolekcjonerskich.

Po całej aferze sprzedawca umówił się z youtuberem na zwrot kosztów zakupu. Logan Paul ostatecznie nie był więc stratny.

https://youtu.be/i8lmQ5Ls6bw

#5. Microsoft ogłosił, że zakupi Activision Blizzard za ponad 68 mld dolarów


Na deser został nam najważniejszy news branżowy z ostatniego tygodnia… ba! Być może jest to nawet najważniejsza wiadomość tego roku, mimo iż mamy dopiero styczeń. Microsoft ogłosił bowiem, że zamierza zakupić Activision Blizzard za 68,7 mld dolarów.

Jest to naprawdę potężna kwota, która sprawia, że będzie to najbardziej kosztowne przejęcie w historii Microsoftu. Na drugim miejscu znajduje się dopiero Linkedin, który został przejęty za 26,2 mld dolarów.

Wraz z zakupem firmy Microsoft nabędzie prawa do kilku naprawdę potężnych marek. Będą to nie tylko tacy giganci, jak Call of Duty, Diablo, World of Warcraft, Starcraft, Overwatch czy Hearthstone. Będzie to również Candy Crush i potężne portfolio gier mobilnych, które stanowią obecnie ogromną siłę i idealną maszynkę do robienia pieniędzy.

Co na to wszystko Sony? Cóż… ci mają nadzieję, że Microsoft nie uczyni największych tytułów spod skrzydeł Activision Blizzard grami ekskluzywnymi na konsole Xbox oraz na komputery PC. Ze słów Microsoftu wynika, że firma raczej nie ma takich zapędów. Co jednak z nowymi markami stworzonymi przez te wszystkie studia? Tutaj może być już zupełnie inaczej.

Warto również wspomnieć o reakcji giełdy na ogłoszenie transakcji. Akcje Sony spadły o całe 20% w zaledwie jeden dzień…

W tym tygodniu w Epic Games Store za darmo gra Relicta.

W poprzednim odcinku: Premier Morawiecki wpadł na świetny pomysł, w którym brakuje logiki

6

Oglądany: 44656x | Komentarzy: 45 | Okejek: 164 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.05

23.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało