Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Affleck wyjaśnił, czemu już nie chciał być Batmanem

64 925  
256   140  
W dzisiejszym odcinku będziemy świadkami błyskawicznej kariery ambasadora RP w Czechach, Kaczyński powie coś niezwykłego, a Piechociński jak zwykle palnie głupotę.

#1. Kilka słów i ambasador stracił stanowisko. Pracował trzy tygodnie

1280px-Hanna_Marvanov%C3%A1%2C_Miros%C5%82aw_Jasi%C5%84ski.jpg

Mirosław Jasiński, ambasador RP w Czechach, udzielił wywiadu dla niemieckiego Deutsche Welle. Jednym z tematów była kwestia konfliktu Polski i Czech dotyczącego kopalni Turów. Zapytany, co robić, żeby do takich sytuacji nie dochodziło, powiedział:

To był brak empatii, brak zrozumienia i brak chęci podjęcia dialogu – i to w pierwszym rzędzie z polskiej strony. W końcu podobne rzeczy zdarzały się i w Bełchatowie czy Koninie i nikt tam z tego nie robił afery.
Te słowa sprawiły, że już kolejnego dnia poinformowano o rozpoczęciu procedury odwołania go ze stanowiska w Pradze. Stanowisko to pełnił od połowy grudnia ubiegłego roku.

#2. Sikorski odpowiada Ławrowowi: dostaniecie kopa w jaja

l_1938110cd83d913Screenshot_2022_01_1.jpg

Siergiej Ławrow, szef MSZ Rosji, wspomniał o NATO podczas trwających między Rosją a USA rozmów na temat przyszłości stosunków w Europie Środkowej. Powiedział on:

NATO stało się geopolitycznym projektem, którego celem jest przejmowanie terytoriów osieroconych po upadku Układu Warszawskiego i Związku Radzieckiego.
Komentarz ten nie spodobał się europosłowi i byłemu szefowi MSZ Polski Radosławowi Sikorskiemu. Oznaczając ambasadę Rosji w Wielkiej Brytanii, napisał:

Zrozumcie to raz na zawsze, w języku, który możecie pojąć. Nie zostaliśmy przez was osieroceni, bo nigdy nie byliście naszym tatuśkiem. Bardziej seryjnym gwałcicielem. I dlatego za wami nie tęsknimy. A jeśli spróbujecie ponownie, dostaniecie kopa w jaja.

#3. Kaczyński popiera obowiązkowe szczepienia

main_02mieli_cie_jakie_plany.jpg

Adam Niedzielski, minister zdrowia, był gościem w programie TVN 24 „Rozmowa Piaseckiego”. Tematem były obowiązkowe szczepienia, którymi mają być objęci nauczyciele i służby mundurowe. Kwestią ostatecznej decyzji jest przekonanie nie całego kierownictwa PiS, a tych osób, które nie wierzą w sens szczepień. Zaskoczeniem może być fakt, że według jego informacji zwolennikiem przymusowych szczepień dla wszystkich jest prezes Jarosław Kaczyński:

Ja całe kierownictwo polityczne będę do tego przekonywał. Być może zaskoczę pana redaktora, ale kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości jest absolutnie zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Myślę, że nie trzeba ich przekonywać, w sensie kierownictwa, tylko trzeba przekonywać tych niedowiarków, których jednak jest niemało.
Pytany o zdanie prezesa powiedział:

Nawet dla wszystkich.

#4. Affleck wyjaśnił, czemu już nie chciał być Batmanem

dlaczego_ben_affleck_jest_idealnym_kandydatem_do_roli_brucea_waynea.jpg

Co do tego, czy się nadaje, czy jednak nie, nie ma co dyskutować. Poczekamy na film z Robertem Pattisonem i zdecydujemy, czy tęsknimy. Ben Affleck pojawi się na ekranie jeszcze w listopadzie, w produkcji „The Flash”, ale teraz już wiadomo, że to jego ostatni występ w roli Batmana. Większość ludzi niezbyt lubiła go jako odtwórcę tej roli (jako dowód grafika wyżej, pochodzi z 18 września 2013 roku). Teraz wyjawił on, czemu już nie chciał być „Człowiekiem-Nietoperzem”. Jak powiedział:

Nie obwiniając nikogo, wydarzyło się wiele rzeczy. Ale tak naprawdę to, że nie byłem szczęśliwy. Nie lubiłem tam być. Nie sądziłem, że to interesujące. A potem wydarzyły się naprawdę gówniane rzeczy, okropne rzeczy. Ale wtedy pomyślałem, że nie zamierzam już tego robić.
Okazało się, że decydująca była rozmowa z Mattem Damonem na planie filmu „Ostatni Pojedynek”:

Chcę robić rzeczy, które sprawią mi radość. Potem robiliśmy „Ostatni pojedynek” i codziennie bawiłem się przy tym filmie. Nie byłem gwiazdą, nie grałem postaci do lubienia. Byłem złoczyńcą. Nie byłem wszystkim, czym myślałem, że powinienem być, kiedy zaczynałem, a jednak było to wspaniałe doświadczenie.

#5. Piechociński i niesmaczny żart o uchodźcach

1938124b513dab3Screenshot_2022_01_1.png
Janusz Piechociński jest znany ze swojego bardzo sprawnego udziału w życiu na Twitterze. Ostatnio popełnił post na temat ataków orek na statki i jachty w Hiszpanii. Cała rozmowa poszła jednak w, delikatnie mówiąc, złym kierunku:

- JP: Hiszpania. Kilkaset ataków orek na statki i jachty; biolodzy nie znają przyczyn.
- Głodne?
- Skoro parę tysiącu migrantów utonęło na wodach pomiędzy Afryką a Hiszpanią to nie powinny być przecież głodne...

Część osób na początku uznała, że to musi być fake konto, bo polityk nie pozwoliłby sobie na takie żarty. Później zaczęły się pojawiać komentarze typu:

- To nie jest śmieszne Panie Januszu. Pan przeprosi i skasuje, póki jeszcze się nie rozlało.
- co jest XDDD
- PANIE JANUSZU NIEEEEEE
- Lepiej mu idzie mówienie o cenach ziemniaków.

W poprzednim odcinku: Olejnik: Miałam na studiach logistykę i potrafię myśleć logicznie

4

Oglądany: 64925x | Komentarzy: 140 | Okejek: 256 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.01

16.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało