Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Lech Wałęsa przed Wigilią wyznał, że jest bankrutem

74 093  
181   96  
Dzisiaj m.in. poważne problemy Lecha Wałęsy, były premier nie ma litości dla niezaszczepionych, a Kaczyński ma sposób na Pegasusa.

#1. Lech Wałęsa przed Wigilią wyznał, że jest bankrutemByły prezydent Lech Wałęsa przed świętami zebrał się na osobiste wyznania na temat tego, jak ma ciężko i po prostu, jak żyć. Prezentów dla bliskich nie planuje, ale gdyby było go stać, to chętnie by wszystkich obdarował. Na dodatek Wigilia, opłatek i jeden śledź na cztery osoby. Ciężko by to było czytać bez łez, gdyby nie fakt, że emerytura prezydencka to 9,5 tys. brutto plus 12 tys. zł miesięcznie na działalność biura, dożywotnia opieka zdrowotna dla rodziny i jego samego i ochrona SOP. Oto dokładne słowa prezydenta Wałęsy:
Byłem nawet za granicą, ale to wciąż mało pieniędzy. Parę groszy jest, ale to na długi. Mam za mało pieniędzy na prezenty. Podzielenie się opłatkiem, śledź jeden na cztery osoby będzie. Sam nie liczę na żaden prezent, tylko na żonę. I nie chcę nic od nikogo, żadnego prezentu pod choinkę.

#2. Ważny i szczegółowy komunikat w sprawie Sousy – tak bardzo, że zamieszczamy go w całościW związku z (nadal aktualnym) trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej jest dużo plotek. W siedzibie Zarządu PZPN odbyło się specjalne spotkanie i postanowiono wydać komunikat, który wszystkich uspokoi. Oto czego się dowiedzieliśmy:
Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że, w trosce o przebieg rozmów prowadzonych w tej sprawie, do odwołania nie będzie udzielał dalszych komentarzy.

PZPN liczy na wyrozumiałość. Możliwości jest kilka, ale wydaje się, że przed nowym rokiem nic się nie dowiemy.

Edit: Po dodaniu tego materiału okazało się, że Paulo Sousa oficjalnie rozstał się z reprezentacją Polski. Poinformował o tym Cezary Kulesza na Twitterze:
Jako Zarząd @pzpn_pl podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji.

Według informacji Interii w ramach ugody Portugalczyk będzie musiał wpłacić do kasy PZPN około 300 tys. euro, czyli blisko półtora miliona złotych.

"Siwy Bajerant" pochwalił się już fotką ze swoimi nowymi kolegami:#3. Były premier o niezaszczepionych – IDIOCITrzykrotny premier Wielkiej Brytanii Tony Blair w jednym z wywiadów nie miał skrupułów i na antenie Times Radio powiedział:
Szczerze mówiąc, jeśli nie jesteś w tej chwili zaszczepiony, a kwalifikujesz się do tego i nie masz powodów zdrowotnych, aby nie być nieszczepionym, nie jesteś po prostu nieodpowiedzialny. Jesteś idiotą. Przepraszam szczerze, jesteś.

W rozmowie z BBC stwierdził jednak:
Możliwe, że moje słowa były trochę niezbyt dyplomatyczne.

#4. Kaczyński radzi, jak uniknąć inwigilacji PegasusemPrzed kilkoma dniami wybuchła afera dotycząca podsłuchów telefonów znanych osób. Ofiarami mieli paść senator Krzysztof Brejza i prokurator Ewa Wrzosek (prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w jej sprawie). Wszystko miało się odbyć przy użyciu systemu Pegasus, który z założenia przeznaczony jest do walki z terroryzmem i przestępczością zorganizowaną. Do całej sytuacji odniósł się Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdził:
Panowie, pół-żartem, to mogę tylko doradzić używanie takiego telefonu, jaki mam ja. Stary, wysłużony, choć chyba może filmować, jak się naciśnie odpowiedni przycisk.

#5. Kukiz: wyłem wewnętrznie, do momentu podpisania umowy z PiSPaweł Kukiz w rozmowie z PAP udzielił obszernego wywiadu, gdzie odniósł się do tego, jak to się stało, że zbratał się z Prawem i Sprawiedliwością. Podstawowym problemem była dla niego bezsilność:
Był taki moment, że wyłem wewnętrznie, że moja obecność w Sejmie nie ma sensu, bo nic nie mogę zrobić. Bo taki mamy ustrój, że jeśli jedna partia ma 231 posłów, to nie musi się liczyć z nikim z opozycji.

Jakie błędy popełnił legendarny muzyk? Największy to niebranie pieniędzy, chodzi konkretnie o 50 mln zł:
Jednym z nich była decyzja o niepobieraniu subwencji. Chciałem być transparentny, naiwnie wierzyłem, że ludzie się o tym dowiedzą i docenią, a tymczasem potraktowali mnie jak frajera. A później okrzyknęli złodziejem, bo przecież - według nich - coś musiałem wziąć.

Swoją decyzję o dołączeniu do PiS podsumowuje:
Gdybym nie zawarł umowy z PiS-em, gdyby wnuk za kilkanaście lat mnie zapytał, co robiłem w Sejmie, musiałbym mu powiedzieć, że tylko wciskałem guziczki i nic, a teraz wierzę, że będę mógł mu kiedyś powiedzieć: twój dziadek wbił komunie ostatni gwóźdź do trumny.

W poprzednim odcinku: Miss pośladków ma problem z seksem przez tatuaż z Messim

5

Oglądany: 74093x | Komentarzy: 96 | Okejek: 181 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.12

02.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało