Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dwa różne filmy, te same rekwizyty

43 852  
152   25  
W przemyśle filmowym też szukają oszczędności i używają tych samych rekwizytów w kilku różnych produkcjach. Nie wierzycie? Oto kilka dowodów.

#1. W filmie Harry Potter i w filmie Les Misérables. Nędznicy

Pamiętacie zapewne doskonale sławną ulicę Pokątną z serii filmów o Harrym Potterze? Po raz pierwszy pojawiła się w filmie zatytułowanym „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Ta sama scenografia została użyta również w filmie „Les Misérables. Nędznicy” do stworzenia scen z barykadami.

#2. Mad Men i 500 dni miłości

Quality Cafe znajdująca się w Los Angeles jest miejscem, gdzie kręcono wiele, ale to naprawdę wiele scen z różnych filmów, a nawet seriali. Niektóre sceny były kręcone nawet przy tych samych stolikach. Wśród filmowych przykładów można podać tutaj choćby „500 dni miłości”, „Siedem”, „Pan i Pani Smith”, czy serial „Mad Men”.

#3. Świat według Bundych i To nie jest kraj dla starych ludzi

Całe scenografie może mają jeszcze szanse być zauważone przez normalnych widzów, ale w przypadku drobnych rekwizytów szansa jest już znikoma. Doskonałym przykładem jest tutaj ta sama gazeta, która była używana m.in. w serialu „Świat według Bundych”, „Współczesna rodzina” czy w filmie „To nie jest kraj dla starych ludzi”.

#4. The Crown i Rebecca

Kiedy w filmie potrzebna jest elegancka i klasyczna scenografia, twórcy bardzo często wybierają Hatfield House. W tym miejscu nakręcono bardzo wiele filmów, wśród których możemy choćby wymienić „Tomb Raider III”, „Jak zostać królem”, „Sherlock Holmes”, „Rebecca” oraz seriale takie jak „Bridgertonowie” i „The Crown”.

#5. Star Trek i Przyjaciele

Vasquez Rocks to park znajdujący się w Los Angeles i jest on otwarty dla zwiedzających. Był również tłem dla scen w wielu filmowych i serialowych produkcjach. Wśród nich można wymienić ot choćby całe mnóstwo odcinków z serialu Star Trek (z filmów Star Trek również) czy serialu „Przyjaciele”.

#6. Poszukiwacze zaginionej Arki i Majestic

Złoty bożek, którego Harrison Ford odnajduje w „Poszukiwaczach zaginionej Arki” w jednej z najbardziej kultowych (i memicznych scen) z całej serii, pojawia się również w filmie „Majestic” wydanym w 2001 roku.

#7. Austin powers i Ocean's Eleven

W jednej ze scen w filmie „Ocean's Eleven” widzimy Brada Pitta noszącego perukę w ramach swojego przebrania. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale to ta sama peruka, która była noszona przez Mike'a Myersa w trakcie kręcenia filmów z serii Austin Powers.

#8. Dziewczyna w różowej sukience i Wieczór kawalerski

John Marshall High School to jeden z najbardziej charakterystycznych kampusów w USA, który dość często pojawiał się w różnych produkcjach. Wśród nich możemy wymienić „Dziewczynę w różowej sukience”, „Wieczór kawalerski”, „Szkołę rocka” czy nawet „Koszmar z ulicy Wiązów”.

#9. Avengersi i Prawdziwe kłamstwa

W filmie „Prawdziwe kłamstwa” jest scena, w której Arnold Schwarzenegger pilotuje myśliwiec. Model został stworzony specjalnie na potrzeby tego filmu, jednak w 2012 roku użyto go ponownie w jednej ze scen w filmie „Avengers”. Od tamtej pory można go podziwiać w Volo Auto Museum.

#10. Dar i Spider-Man

Jedną z cech wspólnych filmów Sama Raimiego jest gościnny występ samochodu Oldsmobile 88, nazywanego przez reżysera "absolutnym klasykiem". Ten wóz możemy podziwiać m.in. w filmach „Spider-Man” z 2001 roku, „Dar”, oraz „Armia Ciemności”.

#11. Szklana pułapka i Polowanie na Czerwony Październik

Pluszowy miś trzymany przez Bruce'a Willisa w pierwszej części filmu „Szklana Pułapka” miał również swoje pięć minut w filmie „Polowanie na Czerwony Październik”. Oba tytuły zostały zrealizowane przez tego samego reżysera.

#12. Obcy i Powrót do przyszłości II

Pamiętacie jeszcze scenę z „Powrotu do przyszłości II”, gdzie możemy podziwiać młynek do kawy służący jako "Mr. Fusion" na starym DeLoreanie? Ten sam rekwizyt można było zobaczyć w scenie otwierającej film „Obcy”. Młynek zamontowany był na ścianie.

#13. Gwiezdne wojny i 2001: Odyseja kosmiczna

Kapsuły EVA w filmie „2001: Odyseja kosmiczna” służyły jako transportery i mobilne warsztaty. Te same rekwizyty zostały użyte w jednej ze scen ze złomowiska w filmie „Gwiezdne wojny część I: Mroczne widmo”.

#14. Powrót do przyszłości i Bruce Wszechmogący

W Universal Studios znajduje się miejsce zwane Courthouse Square. Jest ono dość charakterystyczne, przez co chętnie jest wykorzystywane w wielu różnych filmach. Można wśród nich wymienić choćby „Powrót do przyszłości”, „Bruce'a Wszechmogącego”, „Gremliny”, „Kota” czy „Kacpra, przyjacielskiego duszka”.
44

Oglądany: 43852x | Komentarzy: 25 | Okejek: 152 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.01

24.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało