Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Cygara i inne produkty tytoniowe. Jak wybrać?

Cygara to dla wielu osób synonim luksusu, dobrego smaku i relaksu. Dlaczego nadal tak jest? Czym różnią się one od popularnych papierosów? Czemu największym uznaniem wśród koneserów wyrobów tytoniowych cieszą się cygara wykonywanie ręcznie i to w określonych krajach? Tego - i nie tylko - dowiecie się z kolejnych akapitów. Zapraszamy do lektury?
Chociaż nikogo nie namawiamy do palenia tytoniu i wiemy o szkodliwych skutkach tego nawyku oraz fakcie, że wyroby zawierające tytoń przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich, nie sposób zaprzeczyć, że wiele z nich to prawdziwa gratka dla koneserów ceniących sobie dobry smak oraz wysoką jakość. W tym miejscu należy wspomnieć przede wszystkim o paleniu fajki i cygar. Mimo tego, że w codziennym użytku niemal całkowicie zostały one wyparte przez papierosy, to nadal znajdują szerokie grono użytkowników z całego świata. Dlaczego tak się dzieje? Co skłania tak wiele osób do sprawdzenia, na czym polega przyjemność płynąca z palenia dobrej jakości tytoniu? Co zrobić, by podczas degustacyjnego palenia w pełni wykorzystać potencjał tego typu produktów? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w naszym artykule.

Ręcznie robione cygara. Niezwykły smak i najwyższa jakość. Sprawdź najlepsze cygara produkowane w Meksyku, Hiszpanii, Brazylii lub na Kubie

Mówiąc o cygarach, w pierwszej kolejności wspomnieć należy przede wszystkim o doskonałej jakości produktach wykonywanych ręcznie. Tradycja ich produkcji najbardziej żywa jest przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej, takich jak przede wszystkim Kuba, a poza nią Nikaragua, Honduras, Kostaryka, Meksyk, Brazylia czy Gwatemala. Poza tym cygara wysokiej jakości produkują też fabryki pochodzące z Hiszpanii.
Ręcznie wykonywane cygara są zwykle w zmiennym kształcie, a jakość liści pochodzących z różnych krajów Ameryki Środkowej i Południowej gwarantuje ogromną przyjemność i niepowtarzalne doznania sensoryczne. Jeśli chodzi o marki cygar, największym uznaniem cieszą się przede wszystkim Trynidad, Quintero, Romeo y Julieta, Juan Lopez, Punch, Sancho Pansa, Bolivar czy Ramon Allones.
Spore znaczenie mają również formaty cygar. Te najpopularniejsze wśród koneserów to Parejo, Figurado, Petit Corona oraz Double Corona. Różnią się one przede wszystkimi takimi czynnikami jak średnica i sposób zwijania.

Każde cygaro to wyjątkowe przeżycie. Jak prawidłowo rozkoszować się cygarem najwyższej jakości i o łagodnym smaku? Najważniejsze zasady

Dobre cygaro to doskonałej jakości, aromatyczny i dostarczający niepowtarzalnych doświadczeń produkt. By jednak móc w pełni cieszyć się jego właściwościami, należy jednak zachować sztywno określone zasady rytuału jego palenia. Jego pierwszą częścią jest odcięcie kapturka, czyli fragmentu liścia tytoniowego kończącego cygaro. W tym celu należy wykorzystać specjalny pierścień z gilotynką (tak zwany penczer). Spore znaczenie ma też wybór przyrządu, za pomocą którego rozpalimy cygaro. Ze względu na uniknięcie ewentualnego przenikania aromatu do cygara, należy unikać sosnowych zapałek i zapalniczek benzynowych. Zamiast nich do rozpalenia cygara należy użyć zapałki cedrowej lub specjalnej zapalniczki gazowej.

Co zrobić, by palenie cygar było przeżyciem dla koneserów. Ważne jest przechowywanie w odpowiednim pojemniku (humidorze) z wkładką

Dla ogólnych wrażeń ważne jest nie tylko to, jak będziemy palić cygaro, ale też sposób jego przechowywania. By uniknąć jego wyschnięcia, koniecznie należy użyć do tego celu specjalnego pojemnika (humidora). Humidory są wykonywane ze specjalnie dobranych gatunków drewna, co daje gwarancję zapewnienia odpowiednich warunków. Niektóre modele - zwłaszcza te przeznaczone do przechowywania cygar w podróży - wyposażone są ponadto w specjalną wkładkę nawilżającą. Dzięki niej trzymane w humidorze cygara na długo zachowują optymalną wilgotność. Ma to duże znaczenie dla przyjemności płynącej z ich palenia. Jeśli mieszanka tytoniowa wewnątrz cygara oraz liść, w który jest ona zawinięta będzie zbyt suche, dym będzie gryzący dla gardła. Nie bez znaczenia jest też nieprzyjemne uczucie w ustach. Wkładka oraz odpowiednio dobrane drewno pozwalają na uniknięcie takich problemów.

Nie tylko cygara. Dobra alternatywa dla cygar do codziennego palenia - papierosy. Co trzeba wiedzieć o ich samodzielnym wykonaniu?

Wysoka cena, skomplikowany, spora moc oraz skomplikowany rytuał sprawiają, że cygara niezbyt dobrze sprawdzają się jako produkty do codziennego palenia. Na szczęście każdy dobry sklep tytoniowy oferuje ciekawe alternatywy. Tu należy na pewno wspomnieć cygaretki. Tą nazwą określa się specyficzny rodzaj niewielkich rozmiarów cygar. Cygaretki często są pakowane po kilka sztuk w paczkach przypominających papierosy i stanowią swego rodzaju namiastkę dla cygar. Tym, co odróżnia je od swoich pełnowymiarowych odpowiedników jest przede wszystkim mniejsza średnica oraz długość - pod tym względem bardziej przypominają one nie cygaro, a papierosa.
Skoro jesteśmy już w temacie zakupów w sklepie tytoniowym, warto wspomnieć również o zwykłych papierosach. O ile wyposażymy się w akcesoria takie jak nabijarka do papierosów, będziemy mogli wykonywać je samodzielnie. Jest to uzasadnione nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia. Wybierając dobry sklep tytoniowy, będziemy mogli nabijać papierosy z wysokiej jakości mieszanek różnych tytoni - często tych niespotykanych w zwykłych, gotowych papierosów. W tytoń i akcesoria możemy też wyposażyć się online. Taka opcja jest jednak dostępna tylko dla firm. W ten sposób dotrzemy do wielu ciekawych, często niedostępnych w lokalnych sklepach produktów, a w ich znalezieniu pomoże wyszukiwarka.

Nie odpowiada ci smak cygara lub papierosów? Dowiedz się więcej na temat bezdymnych form tytoniu i poznaj bogaty świat tabaki

Jeśli cygara i papierosy nie odpowiadają nam ze względu na generowany dym, warto zainteresować się zaletami oferowanymi przez produkty bezdymne. Jedną z najciekawszych alternatyw dla cygar jest tabaka, czyli sproszkowany suszony tytoń wzbogacony o olejki aromatyczne i inne dodatki. Jest ona zażywana nosowo, dzięki czemu jej użytkownicy mogą korzystać z niej również w miejscach objętych zakazem palenia.
undefined

Oglądany: 157x | Komentarzy: 0 | Okejek: 0 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało