Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Jeremy Clarkson: Wiem, gdzie się przeprowadzam – do Polski!

87 249  
180   268  
W najnowszych Cytatach z ostatnich dni m.in. tata Maty i 16 godzin pracy, Clarkson tłumaczy czemu chce do Polski, benzyna benzynie nierówna oraz popis posłanki w Sejmie.

#1. Tata Maty wyśmiewa osoby, które nie pracują 16 godzin dziennie

l_1925416712fb9b8zandb.jpg

Profesor Marcin Matczak, który jest ojcem muzyka o pseudonimie „Mata”, mówiąc o młodych członkach lewicy, miał stwierdzić:

Wątpię, aby tacy ludzie byli gotowi pracować po 16 godzin na dobę, żeby osiągnąć sukces. Indywidualne niepowodzenia bardzo często służą im potem jako uzasadnienie dla zmian systemowych.


Na jego słowa zareagował Adrian Zandberg z Partii Razem, pisząc:

Ależ ma Pan silną psychikę profesorze.

To zapoczątkowało wymianę docinek z obu stron:

prof. Matczak:

Pan też może spróbować. Zapraszam na płatną praktykę: umowa o pracę, żadnego parzenia kawy, poważna robota, pełna opieka medyczna, nie ma owocowych czwartków. Niestety, trzeba zapieprzać. Nie wiem, czy w związku z tym Pan reflektuje.

Zandberg:

Umowa o pracę w wymiarze 16 godzin dziennie? Państwo prawa jak w mordę strzelił... Nie dziwię się, że musi Pan szukać praktykantów na Twitterze.

l_19254188a6fb157mat_zand.jpg

#2. Paul McCartney docina The Rolling Stones: bluesowy cover band

are_you_the_beatles_-or_the_rolling_stones_featured_large-980x515.jpg

Paul McCartney, członek legendarnej grupy The Beatles, w rozmowie z magazynem „New Yorker” nazwał zespół The Rolling Stones „bluesowym cover bandem”:

Nie jestem pewien, czy powinienem mówić, że to bluesowy cover band, ale Stonesi tym właśnie są. Nasza [The Beatles] twórczość była bardziej nowatorska niż ich.

Nie jest tak, że nie szanuje on kolegów po fachu. Oba zespoły zaczynały w podobnym czasie. W programie „The Howard Stern Show” powiedział:

Zawsze powtarzam, że Stonesi to świetny zespół. Oglądam ich zawsze, gdy tylko mam okazję. To niesamowita grupa (…). Ale oni są zakorzenieni w bluesie, więc gdy nagrywali kolejne utwory, one zawsze były bluesowe. My odcisnęliśmy większe piętno. Keith powiedział mi kiedyś: „Jesteś szczęściarzem. W twoim zespole jest czterech wokalistów, a w naszym tylko jeden”. Sporo nas różni, a ja kocham Stonesów, ale zgadzam się z tobą – The Beatles byli lepsi.

Kilka dni później na wypowiedź McCartneya zareagował Mick Jagger, który podczas koncertu ze sceny przywitał gości słowami:

Jest tu Megan Fox, jest kochana, Leonardo DiCaprio. Lady Gaga. Kirk Douglas. Paul McCartney jest tu i dołączy do nas na scenie w jednym z naszych bluesowych coverów.


#3. Jeremy Clarkson: Wiem, gdzie się przeprowadzam – do Polski!

Jeremy-Clarkson.jpg

W najnowszym felietonie dla „The Times” Jeremy Clarkson, brytyjski dziennikarz motoryzacyjny, postanowił podpowiedzieć obywatelom Wysp, gdzie warto się przeprowadzić, jeśli im źle w ich kraju. W pierwszej kolejności wskazał miejsca, gdzie nie ma sensu.

Ameryka? Nie ma już czegoś takiego. To teraz dwa kraje - jeden, wiedziony przez głupiego, starego człowieka w kierunku wiecznego bankructwa i drugi, gdzie wszyscy lubią budweisera. Nie chcę tam żyć.

O Włochach mówi jako o kraju, gdzie:

Jest się okradanym co pięć minut.

A Hiszpania i Grecja mają takie problemy, że:

System jest na krawędzi upadku.

Za to Polska w jego oczach to inna sprawa:

Siedzimy i marudzimy, że wszyscy kierowcy ciężarówek i budowniczy wrócili do Polski. Jeśli tego właśnie chcemy - dobrze zbudowanych domów i regularnych dostaw papieru toaletowego - dlaczego i my nie przeprowadzimy się do Warszawy?

Ważną rzeczą są dla niego brak problemów z kanalizacją i poczucie humoru naszych rodaków:

Kiedyś, nadając sprzed ich stadionu narodowego, powiedziałem do nich: skoro tylu was tu jest, to kto naprawia rury w Londynie? Wybuchnęli śmiechem. Wszyscy Polacy lubią żarty. Szczególnie o Niemcach.

Kolejnymi zaletami według niego są niskie ceny i pogoda, która ma „porządne pory roku” – śnieg w zimę, a latem upały. Jedną z ostatnich zalet jest dla niego małe zróżnicowanie etniczne:

Nie mieści się w top 10 najpopularniejszych destynacji dla ludzi z Syrii i Somalii. Czy to niepoprawne politycznie wspominać o tym? Być może w Australii, Ameryce albo Wielkiej Brytanii - ale nie w Polsce, to na pewno.

Ostatnim punktem felietonu Jeremy'ego Clarksona jest:

Zakończę obserwacją, która nie spodobałaby się na Wyspach. Dziewczyny w Polsce są całkiem gorące.

Należy podkreślić, że część mediów potraktowało ten tekst jako kpienie z Polski i Polaków. Wybór zostawiamy Wam.

#4. Minister o cenie benzyny: 5,40 zł za PO to dużo więcej niż 5,80 zł za PiS

?t=resize:fill:1896:1184,enlarge:1

Podczas jednego ze spotkań minister Łukasz Schreiber stanął w obronie Jarosława Kaczyńskiego i jego zapowiedzi wyborczych z 2011 roku. Podczas kampanii wyborczej prezes PiS grzmiał, że połowa ceny paliwa to akcyza i należy ją obniżyć. Teraz, kiedy ceny potrafią przekraczać już 6 zł, rząd twierdzi, że powodem są czynniki rynkowe i makroekonomiczne oraz są one całkowicie niezależne od spółek paliwowych i rządu.

Łukasz Schreiber na przypomnienie tych deklaracji zareagował, mówiąc:

Ile litrów benzyny może kupić obywatel, który ma przeciętne wynagrodzenie? Przeciętne wynagrodzenie dziś wynosi około 5600 zł, obywatel może za to kupić około 800 litrów benzyny – mówił minister. - Sprawdziłem sobie 2011 rok, gdy padały tamte słowa pana premiera Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy ta benzyna kosztowała około 5 zł 40 gr, tymczasem według ZUS-u średnie wynagrodzenie w Polsce wynosiło 3400 zł – powiedział. Jak dodał, za przeciętne wynagrodzenie można było wówczas kupić około 600 litrów benzyny.
Jeśli przyjmiemy, że litr PB 95 kosztuje 6 zł, to podatki zabierają 2,88 zł, a drugie idzie na koszt produkcji paliwa, pozostałe 24 gr to marża detaliczna.

#5. Jachira zmienia słowa Roty: „Tak nam dopomóż Tusk"

jachira.jpg__655x0_q85_crop_subsampling-2_width-655.jpg

Kontrowersyjna posłanka Klaudia Jachira podczas sejmowej debaty na temat ustanowienia przyszłego 2022 r. rokiem Marii Konopnickiej postanowiła z mównicy odczytać swoją wersję utworu napisanego przez pisarkę w 1908 roku.

Do krwi ostatniej kropli z żył bronić będziemy sądów. Aż się rozpadną w proch i w pył niesprawiedliwe wasze rządy! Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Hołownia, tak nam dopomóż Biedroń!

Znalazła też miejsce dla polityków partii rządzącej:

Nie będzie Kaczyński pluł nam w twarz, ni Czarnek dzieci nam tumanił. Unijny wstanie hufiec nasz, duch będzie nam hetmanił. Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg. Tak nam dopomóż Kosiniak, tak nam dopomóż Trzaskowski!


Poniżej nagranie ze współczesną wersją roty:
https://www.youtube.com/watch?v=DoLcoeX8jAA

6

Oglądany: 87249x | Komentarzy: 268 | Okejek: 180 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.12

03.12

02.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało